Akcje Adidas: Czy warto inwestować?

Adidas to niemiecka międzynarodowa firma z siedzibą w Herzogenaurach w Bawarii. Została założona 18 sierpnia 1949 roku przez Adiego Dasslera, który chciał poprawić wyniki sportowców. Dziś stała się marką mody, kultury i zrównoważonego rozwoju. W tym poście przyjrzymy się, jak inwestować w akcje Adidas.

Akcje Adidas: Podstawowe informacje

Adidas jest marką grupy Adidas, która jest również właścicielem marki odzieży sportowej Reebok, firmy golfowej TaylorMade (również Ashworth), 9,2% udziałów w FC Bayern Monachium oraz austriackiej marki mediów społecznościowych Runtastic.

Oprócz butów Adidas produkuje również inne produkty, takie jak torby, koszulki, zegarki, okulary i inne artykuły sportowe.

Marka dzieli się na 6 stylów:

 1. Adidas Golf: Specjalizuje się w odzieży golfowej, obejmując szorty, spodnie, koszulki, buty, skarpety, piłki itp. Prezentuje różnorodne modele odzieży i obuwia od znanych projektantów, takich jak Stella McCartney, Jeremy Scott i Mariale Scott, oraz ekskluzywne modele, np. marki samochodowej Porsche.
 2. Adidas 1: Oferta obejmuje odzież, obuwie i akcesoria, a także współpracuje z projektantami, takimi jak Selena Gomez.
 3. Adidas Skateboarding: Specjalizuje się w butach do skateboardingu.
 4. Adidas Originals: Linia odzieży sportowej typu casual, dziedzictwo niemieckiej marki Adidas, oferująca buty, koszulki, płaszcze, torby, okulary przeciwsłoneczne i inne akcesoria.
 5. Adidas Performance: Oferuje różnorodną odzież sportową, w tym koszulki, skarpety, buty, piłki itp. Jest następcą Adidas Originals jako logo dla odzieży sportowej, choć niektóre ubrania posiadają to samo logo.
 6. Adidas Style: Powstała z połączenia Adidas Originals i Adidas Performance.

Jak kupić akcje Adidas?

Aby zacząć inwestować, należy wykonać kilka prostych kroków u wybranego brokera:

 • Aktywacja konta u brokera: dokończ rejestrację, podając swoje dane osobowe, ważny dowód osobisty i dowód zamieszkania, taki jak rachunek za prąd, na stronie internetowej brokera.
 • Dokonaj wpłaty: Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć kupować akcje, to kilkaset złotych, które można wpłacić za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego lub portfeli cyfrowych, takich jak Paypal.
 • Zacznij inwestować w Adidas: po prostu zaloguj się na platformie za pomocą swoich danych uwierzytelniających, wyszukaj Adidas za pomocą jego tickera i kliknij „Kup”. W ciągu kilku sekund zakupione akcje będą widoczne na Twoim koncie.

Gdzie kupić akcje Adidas?

Kupując akcje Adidas, można zainwestować swoje pieniądze w firmę, która jest bardzo popularna na rynku mody codziennej i sportowej. Grupa, poprzez swoje różne linie, ma szeroki międzynarodowy zasięg.

Jedną z opcji zakupu akcji Adidas w tradycyjny sposób jest inwestowanie w akcje spot. Inną dostępną obecnie alternatywą inwestycyjną są kontrakty na różnice kursowe (CFD), które są pochodnym produktem finansowym.

eToro

Jest to bardzo popularna i łatwo dostępna platforma, na której można zarejestrować się za darmo, a która oferuje również opcję copy trading, czyli model handlu automatycznego (daje możliwość dokładnego skopiowania handlu profesjonalnych traderów). Platforma oferuje również możliwość handlu za pomocą darmowego konta demo, które pozwala ćwiczyć i uczyć się przy użyciu 100 000 dolarów wirtualnych pieniędzy.

XTB

XTB jest brokerem specjalizującym się w rynku akcji i ETF, z szeroką gamą produktów, takich jak towary, akcje, kryptowaluty, ETF i indeksy.

Oferowane instrumenty:

 • Forex
 • Indeksy
 • Towary
 • Akcje spot
 • ETF
 • Kryptowaluty

Model biznesowy Adidasa

Adidas zajmuje się produkcją sprzętu sportowego oraz produktów modowych, takich jak torby, koszulki, zegarki i okulary. Dodatkowo, firma jest sponsorem imprez sportowych i znanych osobistości na całym świecie.

Obecnie Adidas ogłosił swój plan biznesowy, który obejmuje rozszerzenie zaangażowania w zrównoważony rozwój. Prognozują, że do 2025 roku 9 na 10 sprzedawanych produktów będzie całkowicie zrównoważonych, wykorzystując pętle recyklingowe, cyrkularne lub regeneracyjne materiały.

Dodatkowo, Adidas zobowiązał się do obniżenia śladu CO2 na produkt o 15% do 2025 roku, dążąc do osiągnięcia neutralności klimatycznej w swoich operacjach do 2025 roku oraz całkowitej neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Poznaj kontrowersyjną historię Adidasa i Pumy.

Adidas: Notowania

Na dzień 2 kwietnia 2024 roku cena i wyniki akcji Adidasa przedstawiają się następująco:

Notowania Adidas | Źródło: Google Finance

Udziałowcy Adidasa

Według informacji podanych przez Yahoo finance, udziałowcy Adidasa przedstawiają się następująco:

Najwięksi instytucjonalni udziałowcyUdziałyWartość
Financial Gravity Asset Management, Inc.217,851$24,340,492
Mar Vista Investment Partners, LLC27,044$3,021,626
Madison Asset Management, LLC31,815$3,554,690
Pacer Advisors, Inc.4,147$463,344
Capital Square, LLC13,810$1,542,991
Yousif Capital Management, LLC5,991$669,374
Gamma Investing LLC440$49,161
Henry James International Management Inc.5,372$600,213
Rhumbline Advisers8,283$925,459
Mango Five Family, Inc.210$23,463
Top Holders Fundusze InwestycyjneUdziałyWartość
BBR ALO Fund, LLC88,563$9,895,144
Pacer Trendpilot International ETF1,518$169,606
Pacer Trendpilot European Index ETF1,369$152,958
Praxis International Index Fd5,158$576,303

Kupno akcji Adidas: prognozy

Zwrócono uwagę na szereg prognoz rynkowych ekspertów finansowych:

 • W zakresie analizy statusów i trendów, krótkoterminowa perspektywa dla europejskiego lidera odzieży sportowej wskazuje na przyspieszenie krzywej w górę z celem określonym na poziomie 134,3. Ponadto oczekiwania dotyczą przedłużenia byczej linii trendu w kierunku 164,6.
 • Natomiast w analizie ryzyka silne odchylenie cen Adidasa od średnich wartości notowanych w ostatnim okresie, potwierdzone dzienną zmiennością na poziomie 2,419, jest symptomem inwestycji charakteryzującej się wysokim ryzykiem.
 • Adidas to firma, która według ekspertów jest przeznaczona specjalnie dla tych, którzy chcą osiągać wysokie zyski wbrew możliwościom dużych strat. W tym kontekście eksperci zalecają bardzo krótkoterminowy handel.

Adidas jest również jednym ze sponsorów Mistrzostw Świata w Katarze, więc może to być dobry moment na inwestycję.

Czytaj także:

Czy warto inwestować w Adidas? Opinie ekspertów

Przedsiębiorstwo Adidas, będące wiodącym graczem na rynku sportowego sprzętu i odzieży, notuje stabilny rozwój oraz innowacyjne podejście do zrównoważonego rozwoju, co przyciąga uwagę inwestorów poszukujących perspektywicznych inwestycji. W związku z tym, rekomendacja zakupu akcji Adidas może być atrakcyjną opcją dla osób poszukujących solidnych inwestycji na rynku giełdowym.

Akcje Adidas | Źródło: Yahoo Finance

Obecnie, zgodnie z rekomendacją ekspertów z Yahoo Finance, inwestorzy rozważający decyzję o zakupie akcji powinni przyjrzeć się możliwościom inwestycyjnym w spółce Adidas. Analiza prowadzona przez ekspertów wskazuje na korzystne perspektywy wzrostu wartości tych akcji w przyszłości.

Często zadawane pytania

Czy warto kupić akcje Adidasa?

Tak, wydaje się, że inwestowanie w Adidas może być bardzo opłacalną opcją, zwłaszcza jeśli stale monitorujesz wyniki akcji na rynku i podejmujesz działania, gdy wydają się one zgodne z Twoimi celami.

Jak kupić akcje Adidas?

Akcje Adidasa możesz kupić za pomocą akcji rzeczywistych lub CFD. Istnieje również możliwość zakupu akcji ułamkowych. Najlepsi brokerzy to eToro  i XTB.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...