XTB: Jakie kryptowaluty kupić?

Zastanawiasz się jakie kryptowaluty kupić, ale nie wiesz od czego zacząć? A może chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego czym właściwie są kryptowaluty. Starając się pomóc początkującym, XTB zebrał wszystkie podstawowe informacje w krótkim, bezpłatnym przewodniku, który może służyć jako dobry punkt wyjścia.

XTB Kryptowaluty główne cechy:

Dostępnych jest 10+ kryptowalut CFD, w tym Bitcoin, Ethereum, Stellar, Dogecoin itp.
Nie ma ryzyka utraty kapitału z powodu ataków hakerów
niskie koszty transakcyjne
wpłaty i wypłaty są bezpieczne i szybkie
Traderzy mają dostęp do rynku kryptowalut 24/7
Dostęp do rynku za pośrednictwem aplikacji mobilnych
Spready już od 0,22%,
Konto jest bezpieczne i przejrzyste, nadzorowane przez KNF

Kryptowaluty: Co to?

Kryptowaluty to ciekawa i szeroko omawiana alternatywa dla tradycyjnych aktywów inwestycyjnych. W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat kryptowalut, ale mogą one być przytłaczające dla osób, które są w tym temacie nowe.

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, kryptowaluty są cyfrowymi lub wirtualnymi walutami, które są chronione przez kryptografię.

Ułatwiają one bezpieczne płatności online bez polegania na osobach trzecich. Crypto odnosi się do różnych algorytmów i technik używanych do szyfrowania i odszyfrowywania tych zapisów. Rozproszona księga wymuszona przez rozbieżną sieć komputerów jest podstawą wielu kryptowalut. Ponieważ kryptowaluty zazwyczaj nie są emitowane przez żaden centralny organ, teoretycznie nie mogą być manipulowane lub ingerowane przez rządy.

Rodzaje kryptowalut

Możliwe jest wydobywanie kryptowalut lub ich zakup na giełdach kryptowalutowych. Płatność kryptowalutami nie jest jeszcze szeroko dostępna na stronach e-commerce. W rzeczywistości transakcje kryptowalutowe dla celów detalicznych są mało powszechne, nawet w przypadku popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin. Kryptowaluty stały się popularne jako instrumenty handlowe ze względu na ich gwałtownie rosnącą wartość. Transfery transgraniczne są również możliwe z nimi, w ograniczonym zakresie.

Pod względem wartości i popularności Bitcoin jest najbardziej wartościową kryptowalutą. Został wymyślony przez anonimową osobę o imieniu Satoshi Nakamoto w 2008 roku i przedstawiony światu za pośrednictwem białej księgi. Dziś dostępne są tysiące kryptowalut.

 W wyniku sukcesu Bitcoina powstało wiele innych kryptowalut, zwanych altcoinami. Inne są nowymi walutami, które zostały zbudowane od podstaw, zamiast być klonami lub widłami Bitcoina.

Jakie kryptowaluty można kupić na XTB?

InstrumentWartość 1 lotaMinimalny SpreadStandardowy SpreadDźwignia
AAVE 1 AAVE2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
ALGORAND 1 ALGORAND2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
APECOIN 1 APECOIN2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
AVALANCHE 1 AVALANCHE2.0% ceny rynkowej2.0%-2.5% ceny rynkowej1:2 (50%)
BINANCECOIN 1 BINANCECOIN1.0% ceny rynkowej1.0%-1.5% ceny rynkowej1:2 (50%)
BITCOIN 1 BITCOIN0.22% ceny rynkowej0.22%-0.35% ceny rynkowej1:2 (50%)
BITCOINCASH 1 BITCOINCASH0.45% ceny rynkowej0.45%-0.75% ceny rynkowej1:2 (50%)
CARDANO 1 CARDANO0.45% ceny rynkowej0.45%-0.75% ceny rynkowej1:2 (50%)
CHAINLINK 1 CHAINLINK1.5% ceny rynkowej1.5%-2% ceny rynkowej1:2 (50%)
CHILIZ 1 CHILIZ2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
COSMOS 1 COSMOS2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
CRONOS 1 CRONOS2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
CURVEDAO 1 CURVEDAO2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
DECENTRALAND 1 DECENTRALAND2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
DOGECOIN 1 DOGECOIN1.5% ceny rynkowej1.5%-2.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
DYDX 1 DYDX2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
ELROND 1 ELROND2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)
EOS 1 EOS2.0% ceny rynkowej2.0%-2.5% ceny rynkowej1:2 (50%)
ETHEREUM 1 ETHEREUM0.25% ceny rynkowej0.25%-0.5% ceny rynkowej1:2 (50%)
FANTOM 1 FANTOM2.5% ceny rynkowej2.5%-3.0% ceny rynkowej1:2 (50%)

Czytaj więcej o:

Niezawodna platforma xStation

Wielokrotnie nagradzana platforma xStation 5 firmy XTB została zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych traderów. W rzeczywistości xStation została uznana za „Najlepszą platformę transakcyjną 2016” przez Online Personal Wealth Awards, ponieważ oferuje całkowitą przejrzystość, komentarze rynkowe w czasie rzeczywistym i statystyki wyników na żywo.

CFD na kryptowaluty

CFD, czyli kontrakty na różnicę, to kolejna opcja inwestowania w kryptowaluty. Pieniądze nie są inwestowane bezpośrednio w konkretną kryptowalutę, ale raczej w instrument pochodny, który ją symuluje. Otwiera to jednak wiele możliwości, w tym grę na spadki lub wykorzystanie dźwigni finansowej. Inwestorzy mogą również wybrać brokera, który jest regulowany na wielu rynkach i kładzie nacisk na bezpieczeństwo. Na przykład XTB to firma z wieloletnim doświadczeniem i bezpieczną reputacją, dlatego klienci jej ufają.

To rozwiązanie ma jednak pewne minusy. Brokerzy tacy jak XTB oferują mniej kryptowalut niż giełdy. Mimo to stale poszerzają swoją ofertę. W ostatnim czasie do portfolio XTB dodano łącznie 30 altcoinów. 365-dniowy termin zapadalności CFD sprawia również, że nie nadają się one do inwestycji długoterminowych.

Pobierz Ebook XTB

W sektorze kryptowalut wciąż trwa intensywny rozwój. Każdy zainteresowany inwestowaniem na tym rynku powinien więc najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę. Publicznie dostępne są zazwyczaj świetnym sposobem na rozpoczęcie. Ebook XTB to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami.

XTB zebrał wszystkie podstawowe informacje w krótkim, bezpłatnym przewodniku, który może służyć jako dobry punkt wyjścia.

XTB crypto ebook

XTB Kryptowaluty: Opinie

W wyniku niepewnego globalnego klimatu gospodarczego i rozluźnionej polityki monetarnej wiele osób patrzy na kryptowaluty w celach inwestycyjnych lub jako sposób ochrony kapitału przed inflacją. Ruch na rynku może sugerować, że wiele osób daje temu rynkowi spróbować. Warto rozważyć kilka popularnych opcji, jeśli chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty. Pierwszą opcją jest kupowanie kryptowalut na giełdach, a następnie sprzedawanie ich na nich. Taka długoterminowa inwestycja jest z pewnością ciekawą opcją dla osób patrzących na takie inwestycje. Ponadto wyspecjalizowane giełdy oferują szeroką gamę kryptowalut. Dodatkowo posiadają one w swoim portfolio setki altcoinów. Pomimo tego takie rozwiązanie może mieć szereg minusów, z których najczęstszym są obawy o bezpieczeństwo.

Większość z tych podmiotów działa bez zewnętrznego nadzoru, a często wszystko opiera się na wzajemnym zaufaniu. W przeszłości z dnia na dzień znikały giełdy, a wraz z nimi kapitał inwestorów. Ochrona kapitału nie jest również gwarantowana przez fundusze zewnętrzne. W efekcie podmioty te są często atakowane przez hakerów.

XTB Kryptowaluty: Podatek

Podatnik nie uzyskuje przychodu, jeśli wymienia Bitcoiny na inną kryptowalutę. W przypadku kryptowalut powstaje on dopiero wtedy, gdy podatnik wymieni je na legalny środek płatniczy na giełdzie, w kantorze lub na wolnym rynku. Zakup towarów lub usług za pomocą walut wirtualnych również powoduje powstanie przychodu.
Dochody z kryptowalut podlegają opodatkowaniu 19%. Deklarację PIT-38 możesz złożyć elektronicznie lub w formie papierowej w urzędzie skarbowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

€0.00

FAQ Kryptowaluty XTB

Czy na XTB można kupić kryptowaluty?

Tak, XTB oferuje najbardziej popularne kryptowaluty takie jak jak Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin oraz szeroki wybór popularnych altcoinów. Doświadczeni traderzy mają również możliwość wykorzystania dźwigni.

Jak i gdzie kupić kryptowalutę Bitcoin (BTC)?

Do dyspozycji mamy szeroki wybór giełd kryptowalutowych, jednak jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie to XTB jest świetnym rozwiązaniem ze względu na fakt, że jest regulowany przez KNF i inne organy nadzoru.

Jakie kryptowaluty można kupić na XTB?

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash oraz znane altcoiny takie jak Mana, Dogecoin, Eos, Chiliz czy Avalanche to tylko niektóre z kryptowalut dostępnych na XTB. Broker stale poszerza i udoskonala swoją ofertę kryptowalutową.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty można kupić za pośrednictwem zdecentralizowanych lub scentralizowanych platform. Inwestowanie w tych miejscach zapewni Ci duże możliwości zysku i jest świetnym wyborem, jeśli masz dodatkową gotówkę do stracenia. Pamiętaj, aby nigdy nie inwestować więcej niż możesz sobie pozwolić stracić.

XTB crypto ebook

Zobacz również:

„Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.”


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!