Trade Republic Aplikacja

Aplikacja Trade Republic umożliwia łatwe, wygodne, szybkie i tanie inwestowanie w akcje, instrumenty pochodne i fundusze ETF. Ponadto można stworzyć własny, indywidualny plan inwestycyjny. Jest to narzędzie stworzone w jednym celu: zapewnienia dostępu do rynków każdemu rodzajowi inwestorów.

Chcesz dowiedzieć się, jak działa ta platforma inwestycyjna? W tej recenzji przedstawiamy wszystkie informacje na temat aplikacji Trade Republic.

Trade Republic Aplikacja

Trade Republic: Co to jest?

Trade Republic to broker nowej generacji; pośrednik finansowy, który wykorzystuje technologię neobanku, czyli fintech, aby umożliwić każdemu użytkownikowi szybkie i bezpośrednie inwestowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ten rodzaj pośrednika nazywany jest również neobrokerem.

Projekt rozpoczął się w Berlinie, gdy w 2015 roku trzech przedsiębiorców postanowiło złożyć wniosek o licencję bankową. Ich celem było rozszerzenie technologii wykorzystywanej przez neobanki w celu stworzenia modelu inwestycyjnego, który mógłby dotrzeć do każdego użytkownika.

Ten nowy sposób inwestowania ma kilka zalet:

 • Transakcje są przeprowadzane w prosty sposób.
 • Stosowana technologia jest szybka i bezpieczna (korzystają z niej banki).
 • Pozwala to znacznie obniżyć prowizje.

Trade Republic specjalizuje się więc w usługach inwestycyjnych i jest autoryzowany przez władze niemieckie (Bundesbank i BaFin). W ciągu zaledwie kilku lat rozszerzył swoją działalność na rynek europejski. Obecnie posiada ponad 1 mln klientów i zarządza aktywami o wartości około 6 mld EUR.

Zasadniczo umożliwia on dokonywanie transakcji na ponad 9 000 akcji i funduszy ETF (z opłatą prowizyjną w wysokości 1 EUR), a także oferuje bezpłatne plany inwestycyjne.

Aplikacja Trade Republic: Czy jest potrzebna do handlu?

Aplikacja jest główną platformą handlową firmy Trade Republic. Chociaż od listopada 2021 r. program ma wersję internetową, koniecznie trzeba ją zainstalować na telefonie komórkowym. Dzieje się tak dlatego, że jeśli chcesz uzyskać dostęp do wersji internetowej, kod potwierdzający zostanie wysłany do samej aplikacji mobilnej (w ustawieniach mobilnych musisz mieć włączoną opcję powiadomień z aplikacji).

W każdym razie aplikacja mobilna jest wygodnym i szybkim sposobem zawierania transakcji. Możesz realizować swoje transakcje z dowolnego miejsca.

Jak pobrać aplikację Trade Republic?

Aplikację Trade Republic można pobrać bezpłatnie i jest ona dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. W obu przypadkach jest ona dostępna w języku angielskim.

Jeśli masz urządzenie mobilne z systemem Android, możesz ją pobrać z Google Play Store.

Potrzebne jest urządzenie z systemem Android 6.0 lub nowszym, program ma rozmiar 60 MB i ponad 1 000 000 instalacji.

Jeśli masz telefon iPhone, musisz pobrać aplikację z App Store. W tym przypadku wymagany jest system iOS 12 lub nowszy. Aplikacja zajmuje około 134,3 MB.

Jak otworzyć konto w Trade Republic?

Po pobraniu i zainstalowaniu programu na urządzeniu mobilnym, kolejnym krokiem jest otwarcie konta w Trade Republic. Proces ten jest szybki i łatwy (w rzeczywistości cały model biznesowy Trade Republic opiera się na szybkości i łatwości), odbywa się całkowicie online i trwa zaledwie kilka minut.

Jedyne wymagania dotyczące handlu z tym brokerem są następujące:
Uczestnik musi być pełnoletni i mieć pełną zdolność do zawierania umów.
Musisz posiadać rachunek bankowy SEPA.
Należy mieć miejsce zamieszkania w kraju członkowskim UE lub w Wielkiej Brytanii.
Telefon komórkowy.
Europejski numer telefonu komórkowego.

Po dokonaniu pierwszego depozytu i stworzeniu planu inwestycyjnego o wartości 10 EUR, Trade Republic daje Ci darmowy udział o wartości do 200 EUR przy otwarciu rachunku.

Otwarcie rachunku w Trade republic składa się z 4 prostych kroków:

1. Założenie kontaNależy podać swój numer telefonu. Następnie otrzymasz SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wprowadzić.
Na koniec należy zdefiniować 4-cyfrowy numer PIN do logowania i utworzyć użytkownika Trade Republic.
2. Dane osoboweW tym momencie aplikacja poprosi Cię o wprowadzenie kilku podstawowych danych handlowych:
– Nazwa
– Adres
– Twój adres e-mail
– Zawód
– Data i miejsce urodzenia
– Narodowość
– Adres podatkowy
3. IdentyfikacjaIdentyfikacji dokonuje się w celu weryfikacji podanych danych i jest ona bezwzględnie konieczna ze względów prawnych i bezpieczeństwa.
Jednak Trade Republic ułatwia również ten krok. Wymagane jest jedynie zdjęcie typu selfie, podanie lokalizacji urządzenia oraz zdjęcie dowodu tożsamości (po obu stronach).
W wykonaniu tych czynności pomaga sama aplikacja, za pośrednictwem kamery telefonu komórkowego.
4. Kwestionariusz wiedzyJest to standardowy test sprawdzający wiedzę i doświadczenie w zakresie inwestycji.
Wszyscy użytkownicy, którzy chcą handlować produktami inwestycyjnymi, są do tego zobowiązani zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie rynków i instrumentów finansowych (MiFID).
Za pomocą serii pytań broker sprawdza, czy oferowane przez niego produkty są odpowiednie dla jego klientów.
Jeśli użytkownik zdecyduje się handlować klasą aktywów, co do której nie ma jeszcze wystarczającej wiedzy lub doświadczenia (na podstawie tego wstępnego kwestionariusza), broker poinformuje go o tym. Nie oznacza to, że nie można sfinalizować transakcji kupna lub sprzedaży papierów wartościowych, należy jedynie potwierdzić otrzymanie zawiadomienia.

W miarę zdobywania niezbędnej wiedzy i doświadczenia poprzez inwestycje w aplikację Trade Republic, nie będą wyświetlane żadne ostrzeżenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, polecamy przeczytać recenzję Trade Republic: wady i zalety, zasady, produkty i prowizje oraz Trade Republic vs DeGiro: który broker jest lepszy?

Jakie funkcje posiada platforma mobilna Trade Republic?

Oprócz możliwości składania zleceń kupna lub sprzedaży akcji, ETF-ów i instrumentów pochodnych, aplikacja ta pozwala na następujące czynności:

 • Monitorowanie rynków finansowych.
 • Alerty i powiadomienia o cenach.
 • Informacje o aktywach finansowych, przedstawione w sposób jasny i zrozumiały.
 • Najnowsze wiadomości i informacje o nadchodzących wydarzeniach.
 • Opinie i rekomendacje analityków i ekspertów.
 • Tworzenie automatycznych planów inwestycyjnych.
 • Zarządzanie swoim portfelem (wartość jest obliczana w czasie rzeczywistym).
 • Wpłacanie i wypłacanie środków.

Co kwartał, po zalogowaniu się do swojego profilu, aplikacja Trade Republic wyświetli wyciąg z rachunku papierów wartościowych oraz wyciąg z rachunku pieniężnego (można je również pobrać). Klient ma również możliwość przeniesienia swoich papierów wartościowych na inne rachunki w Trade Republic.

Kolejną cechą wyróżniającą to narzędzie jest bezpieczeństwo – proces uwierzytelniania jest dwuskładnikowy, a niektóre transakcje wymagają wprowadzenia kodów potwierdzających.

Aplikacja Trade Republic: jak handlować?

Zgodnie z polityką Trade Republic, aplikacja posiada prosty i intuicyjny interfejs. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby mogli z niej korzystać wszyscy użytkownicy, niezależnie od ich doświadczenia na rynkach finansowych.

W każdym razie dostarcza ona informacji niezbędnych do podejmowania decyzji inwestycyjnych i wyświetla notowania w czasie rzeczywistym.

Aby inwestować za pomocą aplikacji Trade Republic, pierwszym krokiem jest wybranie akcji lub funduszu ETF, które chcesz kupić.

W tym celu aplikacja posiada wyszukiwarkę. Można również wybrać dowolne aktywa znajdujące się już w portfelu, jeśli użytkownik zdecyduje się je skorygować, zwiększając lub zmniejszając wielkość pozycji (przeważając lub niedoważając aktywa w portfelu), a nawet całkowicie zlikwidować inwestycję poprzez jej sprzedaż.

Chodzi o to, że klikając na nazwę, można uzyskać dostęp do informacji o danym aktywie, w tym do jego ceny historycznej.

Po podjęciu decyzji o tym, które akcje kupić, należy określić wolumen, czyli liczbę akcji do kupienia. Po zrealizowaniu zlecenia otrzymasz potwierdzenie. Następnie na ekranie głównym można wyświetlić wszystkie swoje plany inwestycyjne.

Jakie rodzaje zleceń są dostępne dla inwestora?

W aplikacji Trade Republic można składać trzy różne rodzaje zamówień:

 • Rynek: polega na kupnie lub sprzedaży papierów wartościowych po bieżącej cenie rynkowej. Cena nie jest stała, więc może się zmieniać przed wykonaniem zlecenia (lub częściowo zostać wykonana po określonej cenie, a pozostała część po innych cenach).
 • Zlecenie z limitem ceny: użytkownik ustala określoną cenę, a aplikacja Trade Republic realizuje zlecenie po osiągnięciu tej ceny lub innej ceny, która jest korzystniejsza dla użytkownika. W międzyczasie zlecenie pozostaje w toku, ale ma określony termin ważności (do wyboru: jeden dzień lub jeden rok). Jeśli po upływie okresu ważności zlecenie nie zostanie zrealizowane, wygasa i zostaje anulowane.
 • Zlecenie stop: Zlecenia stop są ustawiane w celu likwidacji pozycji, gdy cena osiągnie określony poziom. Oznacza to akceptację potencjalnej straty, ale działa jak polisa ubezpieczeniowa, która zapobiega niepowodzeniom i pozwala obliczyć maksymalne ryzyko, jakie jest się skłonnym podjąć.

Po kliknięciu przycisku „kup” lub „sprzedaj” można dostosować rodzaj zlecenia, klikając przycisk „Szczegóły”.

Aplikacja Trade Republic: Opinie

Istnieją różne opinie na temat aplikacji Trade Republic. Jeśli przyjrzymy się ocenom użytkowników korzystających z urządzeń z systemem operacyjnym Android i pobierających aplikację ze Sklepu Google Play, okaże się, że przyznają oni jej trzy gwiazdki na pięć możliwych.

Ocena ta jest kontrowersyjna, ponieważ większość z nich ocenia ją na pięć lub jedną gwiazdkę. Dla klientów nie ma prawie żadnego punktu pośredniego: albo bardzo im się podoba, albo wcale.

Istnieją dwa możliwe wytłumaczenia tego wyniku:

Pierwszym i najbardziej prawdopodobnym jest: Powodem niskiej oceny są opóźnienia w procesie weryfikacji konta spowodowane wyższą niż oczekiwana wielkością obrotu oraz niezadowolenie z premii otrzymanej w ramach promocji darmowych akcji lub programu poleceń.

Po drugie, polityka Trade Republic ma na celu demokratyzację inwestycji finansowych. Oznacza to, że każdy ma możliwość inwestowania.

Dlatego też aplikacja, którą udostępnia, została zaprojektowana zgodnie z tą polityką: jest niezwykle prosta. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla klientów, którzy dopiero wchodzą w świat inwestycji, ale może być zbyt proste dla doświadczonych użytkowników (którzy zazwyczaj przeprowadzają bardziej dogłębne analizy i potrzebują do tego odpowiednich narzędzi).

Jeśli chodzi o ocenę w App Store, to jest ona lepsza. Klienci korzystający z systemu operacyjnego iOS oceniają tę aplikację na 4,5 gwiazdki (w skali do 5). Dobre komentarze można znaleźć również w odniesieniu do łatwości użytkowania.

Aplikacja Trade Republic – Nasze opinie i wnioski

Podsumowując to, co przeanalizowaliśmy w niniejszej recenzji na temat aplikacji Trade Republic, możemy dojść do następujących wniosków:

Model biznesowy firmy Trade Republic opiera się na nowych technologiach. W ten sposób oferowana platforma inwestycyjna jest w stanie zaoferować rozwiązania dla klientów.
W tych modelach biznesowych główną rolę odgrywają aplikacje mobilne, dzięki którym powstają podmioty nowej generacji (neobanki i neobrokerzy).
Dzięki tej technologii broker zapewnia dostęp do dużej liczby instrumentów finansowych (ponad 9000 akcji i ETF-ów) przy niskich prowizjach (1 EUR za transakcję).
Trade Republic jest bankiem z możliwością oferowania usług inwestycyjnych. Zarówno broker, jak i aplikacja dysponują wszelkimi środkami gwarantującymi bezpieczeństwo Twoich środków.
Dzięki TR można inwestować w ponad 11600 instrumentów pochodnych na głównych rynkach i w różne klasy aktywów: akcje, kontrakty terminowe, indeksy, metale, towary i energię za jedyne 1 euro na transakcję.
Aplikacja Trade Republic jest dostępna bezpłatnie na urządzenia z systemami Android i iOS.
Aplikacja ma ograniczoną funkcjonalność, w przeciwieństwie do innych platform inwestycyjnych, które umożliwiają dogłębną analizę rynku. Platforma została zaprojektowana zgodnie z polityką brokera, która opiera się na demokratyzacji inwestycji finansowych. Z tego powodu aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł z niej korzystać i ją zrozumieć.
Chociaż brakuje niektórych funkcji, z pewnością spełnia swoje zadanie: dostarcza niezbędnych informacji o aktywach w czasie rzeczywistym, umożliwia użytkownikom składanie różnego rodzaju zleceń, zarządzanie portfelem itp. W rzeczywistości broker nie oferuje złożonych instrumentów finansowych (takich jak kontrakty CFD lub inne instrumenty pochodne), których obsługa wymaga większej szczegółowości.
Być może ze względu na fakt, że instrument ten jest zbyt prosty dla doświadczonych traderów, otrzymał on mieszaną ocenę (choć ogólna ocena jest niska).

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!