Teoria pudełka Darvasa

Teoria pudełek Darvasa jest strategią transakcyjną opracowaną przez Nicolasa Darvasa, która koncentruje się na akcjach wykorzystując szczyty i wolumeny jako kluczowe wskaźniki.

teoria darvasa

Teoria pudełka Darvasa

Teoria Darvas box była strategią transakcyjną wymyśloną przez inwestora samouka Nicolasa Darvasa, który celował w akcje wykorzystując cenę i wolumen jako wskaźniki. To czyni teorię Darvas box podobną do analizy technicznej.

Analiza techniczna: przewodnik dla początkujących.

Analiza techniczna jest formą oceny inwestycji, która analizuje ceny z przeszłości w celu przewidzenia przyszłej akcji cenowej. Analitycy techniczni wierzą, że wspólne działania wszystkich uczestników rynku dokładnie odzwierciedlają wszystkie istotne informacje i dlatego stale przypisują papierom wartościowym właściwą wartość rynkową. Analiza techniczna to dyscyplina handlowa stosowana przez traderów papierów wartościowych, którzy obserwują wzorce w historycznych danych handlowych i próbują analizować papiery wartościowe za pomocą bazowych danych handlowych.

Teoria box Darvas jest zasadniczo strategią momentum. Wykorzystuje teorię momentum rynkowego i analizę techniczną, aby określić, kiedy wejść i wyjść z rynku, a także wykorzystuje analizę fundamentalną, aby określić, co kupić lub sprzedać. Jeśli cena wyłamuje się poza pole, jest to sygnał wybicia. W ten sposób, pole Darvas pomaga inwestorom określić cenę wejścia i wyjścia z rynku.

W 1956 roku Darvas, wykorzystując tę teorię, zamienił inwestycję o wartości 10 000 dolarów w 2 miliony dolarów w ciągu 18 miesięcy. Podróżując, Darvas zdobył egzemplarze Wall Street Journal i Barron’s, ale przy podejmowaniu decyzji kierował się wyłącznie cenami akcji. Mówi się, że Darvas był mniej zadowolony z zysków, jakie osiągnął niż z łatwości i spokoju ducha, jakie zyskał dzięki wdrożeniu swojego systemu. Sceptycy techniki Darvasa przypisują jego sukces faktowi, że działał na bardzo byczym rynku. Mówią również, że jego wyniki nie mogą być osiągnięte, jeśli ta technika jest używana na rynku niedźwiedzim.

Filozofia

Głównym założeniem filozofii handlowej Darvasa jest skupienie się na sektorach wzrostowych. Są to branże, co do których oczekuje się, że będą osiągać lepsze wyniki niż rynek. Darvas wybrał kilka akcji z tych branż i codziennie monitorował ich ceny. Szukał oznak, że akcje są gotowe do wykonania silnego ruchu. Głównym wskaźnikiem, którego użył do poszukiwania tych oznak, był wolumen. Znaczący wzrost wolumenu zwiększał prawdopodobieństwo dużego ruchu. Darvas szukał niezwykłego wolumenu w kilku spółkach z sektorów, w których spodziewał się wzrostu.

Strategia handlowa

Kiedy Darvas zauważył niezwykły wolumen, stworzył box Darvas z wąskim zakresem cenowym. Niskie zapasy dla tego okresu czasu prezentują podłogę pudełka. Wysoki zapas dla danego okresu czasu reprezentuje sufit skrzynki. Kiedy akcje przebiją pułap pola, inwestor powinien kupić akcje. Podobnie, kiedy akcje spadają poniżej podłogi Darvas box, to jest czas, aby sprzedać.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...