Stellantis akcje i dywidendy- Jak inwestować?

Udziały Stellantis są jednym z głównych nowych produktów na rynku. Zostały one uruchomione 18 stycznia na giełdach FTSE-Mib i Euronext oraz 19 stycznia na Wall Street. W tym wpisie zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Stellantis, sposobach inwestowania w Stellantis, akcjach i dywidendach.

Stellantis akcje

Jak inwestować w Stellantis akcje?

Na początek trzeba wiedzieć, że ta grupa motoryzacyjna powstała na początku 2021 roku w wyniku połączenia dwóch gigantów branży: FCA (powstała w wyniku porozumienia podpisanego między Fiatem i Chryslerem) oraz PSA (właściciel Peugeota i innych marek).

Od momentu wejścia na rynek spółka Stellantis cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, a wyniki jej akcji są obecnie jednym z najpopularniejszych wydarzeń giełdowych.

Szczegóły Stellantis:

  • Agencja: Stellantis (STLA)
  • Kod ISIN: NL00150001Q9
  • Minimalna kwota inwestycji: 50 GBP
  • Główni konkurenci: Toyota, General Motors, Ford, Honda, Nissan Hyunday, BMW, Tesla i Volskwagen.

Dowiedz się poniżej, jak inwestować w akcje Stellantis i ich dywidendy.

Akcje Stellantis

Aby kupić akcje Stellantis, warto skorzystać z usług maklera lub biura maklerskiego, do którego ma się zaufanie i który jest odpowiednio regulowany na rynku. Jednym z najpopularniejszych brokerów jest eToro, najbezpieczniejsza i najwygodniejsza platforma do ich zakupu.

Regulacje analityczne oraz certyfikaty Consob, CySEC i ASIC potwierdzają wiarygodność platformy eToro, która oferuje swoim użytkownikom ochronę ubezpieczeniową przy inwestycjach do 20 000 USD.

Jedną z głównych zalet inwestowania na eToro jest możliwość posiadania prawdziwego pasywnego i automatycznego systemu handlowego dzięki różnym ekskluzywnym produktom finansowym (Copy trading i Copy portfolio). Ponadto blog eToro jest bardzo bogaty w interesujące spostrzeżenia.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Jak kupić akcje Stellantis za pośrednictwem maklera?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest utworzenie własnego konta na oficjalnej stronie platformy, co zajmuje kilka minut. Pamiętaj, aby wypełnić dane wymagane podczas rejestracji, zaakceptować regulamin serwisu, zasady przetwarzania danych osobowych, a na koniec kliknąć przycisk „Załóż konto”.

Po pierwszym zalogowaniu się na swoje konto należy uzupełnić profil i przesłać dokument tożsamości w celu weryfikacji konta.

Teraz, gdy jesteś gotowy do inwestowania, wyszukaj Stellantis na górnym pasku, na środku ekranu, wybierz akcje STLA.MI i kliknij „Kup”, a następnie wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować, wybierając zarówno stop loss, jak i take profit.

Pamiętaj, że przed dokonaniem wyboru akcji, w które chcesz zainwestować swój kapitał, warto zapoznać się z sytuacją ekonomiczną grupy, aktualnym zachowaniem akcji na giełdzie oraz prognozami analityków.  W związku z tym można powiedzieć, że w ciągu ostatniego roku trend na rynku akcji był bardzo pozytywny i po pewnych wahaniach ustabilizował się.

Szukasz brokera? Zobacz nasze wskazówki:

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00

Zalecenia ekspertów

Ta długoterminowa inwestycja jest bardzo odpowiednia według kilku odnoszących sukcesy i cieszących się międzynarodowym uznaniem analityków. W związku z tym szacunki i analizy rynkowe dotyczące udziałów Stellantis są bardzo pozytywne.

Stellantis dywidendy

Mówiąc o dywidendach Stellantis, należy wziąć pod uwagę współczynnik wypłacanych dywidend oraz najbliższe terminy, które Stellantis zaplanował na wypłatę dywidend Stellantis 2022.

Przeczytaj także:

Kiedy są wypłacane?

Producent samochodów Stellantis ogłosił, że zamierza zaoferować akcjonariuszom podział zysku w łącznej wysokości około 3,3 mld euro. Dywidenda jednostkowa na jedną akcję zwykłą wyniesie zatem 1,04 EUR. Jeśli akcjonariusze zatwierdzą proponowaną dystrybucję, kupon zostanie zrealizowany w dniu 19 kwietnia 2022 r., a jego wypłata nastąpi w dniu 29 kwietnia 2022 r.

Terminy wypłaty dywidendy

AkcjaDps BodDps AgmWalutaData wygaśnięciaPłatnośćAgmNotice
Ordinary1.04Euro22/04/1922/04/29 
Ordinary0.320.32Euro21/04/1921/04/2821/04/1512,253
Ordinary0.0966770.096677Euro21/03/1521/03/22 7,163
Ordinary1.84Euro21/01/1421/01/29 1,085
Ordinary1.3Euro19/05/2019/05/30 9,660
Ordinary0.650.65Euro19/04/2319/05/02 7,975

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedziałeś się, jak inwestować w akcje Stellantis.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!