Sell Stop i Sell Limit – handel z wykorzystaniem zleceń oczekujących

Podczas handlu na rynkach, zlecenia oczekujące lub zdefiniowane poziomy cenowe są wprowadzane w celu wskazania zlecenia kupna lub sprzedaży aktywów w pewnym momencie. W tym wpisie dowiesz się czym są transakcje ze zleceniami oczekującymi: Sell Stop i Sell Limit.

Sell Stop i Sell Limit: operacje ze zleceniami oczekującymi

Zanim zaczniesz, musisz poznać kilka pojęć:

Co to jest zlecenie rynkowe?

Jest to zlecenie, które klient przekaże brokerowi w celu kupna lub sprzedaży instrumentu finansowego. W tym przypadku, zakup będzie po cenie Ask, a sprzedaż po cenie Bid.

Co to jest zlecenie oczekujące?

Zlecenie oczekujące w handlu to zlecenie kupna lub sprzedaży, które jest uruchamiane tylko wtedy, gdy spełnione są warunki, które zdefiniowaliśmy powyżej, co oznacza: cena jeszcze nieokreślona.

Zlecenie stop

Zlecenie Stop jest stosowane, gdy obserwowany jest bardzo silny trend i oczekuje się, że określony poziom zostanie przekroczony.

Rodzaje zleceń oczekujących

Pamiętaj, że najpierw jest zlecenie rynkowe, w którym stawiasz na wzrost lub spadek opcji, w którą inwestujesz; działa ono natychmiast.

Istnieją jednak zlecenia, które nie są automatyczne, ale muszą być otwarte pod jednym warunkiem: że ustalona cena jest ceną rynkową w danym momencie. Są to rodzaje zleceń oczekujących, które można znaleźć na rynku:

1. Buy Limit (zlecenie kupna Ask)

W tym zleceniu aktualny poziom cen jest wyższy niż ustawiona wartość.

2. Buy Stop (zlecenie kupna Ask)

W tym przypadku aktualny poziom cen jest niższy niż wartość określona w zleceniu.

3. Sell Stop (zlecenie kupna po cenie Bid)

4. Sell Limit (zlecenie kupna po cenie Bid)

Te dwa ostatnie polecenia są bardzo ważne i dlatego zostaną wymienione poniżej:

Sell Stop

Sell stop jest rodzajem zlecenia oczekującego, które inwestor umieszcza w celu sprzedaży aktywów po cenie niższej niż obecnie. To zlecenie może być stosowane, gdy oczekuje się, że cena osiągnie pewien poziom i od tego momentu będzie dalej spadać.

Przykład: Jeśli aktualna cena rynkowa wynosi 22 USD, a ustawiona cena Sell Stop wynosi 20 USD, gdy rynek osiągnie poziom ceny 20 USD, zlecenie sprzedaży zostanie zrealizowane po tej cenie.

Sell Limit

Sell Limit jest używany, kiedy spodziewane jest odbicie, odreagowanie lub zmiana trendu. Służy do sprzedaży aktywów po cenie wyższej od bieżącej ceny rynkowej.

Przykład: Jeśli aktualna cena rynkowa wynosi 22 USD, a Sell Limit jest ustawiony na 24 USD, kiedy rynek osiągnie cenę 24 USD, zlecenie sprzedaży zostanie zrealizowane po tej cenie.

Teraz, zarówno w Sell Stop jak i Sell Limit mówimy o pozycjach krótkich lub sprzedanych, tzn:

  • Stop: sprzedaż po niższej cenie
  • Limit: sprzedaż po wyższej cenie.

Przykład: Jak składać zlecenia oczekujące w MetaTrader 5

  • Musisz zalogować się na konto, które utworzyłeś w MetaTrader 5.
  • W górnym menu kliknij na „Widok”, a następnie na „Market Watch”.
  • Następnie należy przejść do „Symboli” i wpisać wybrany składnik aktywów w pasku wyszukiwania
  • Po znalezieniu kliknij na „Pokaż symbol”.
  • Następnie przeciągnij symbol z okna „Market Watch” na wykres.
  • Kiedy wykres jest otwarty, możesz przeprowadzić analizę techniczną i złożyć zlecenia oczekujące, których potrzebujesz.
  • Po zdefiniowaniu rodzajów zleceń oczekujących oraz znaczenia Sell Stopów i Sell Limitów w inwestycji, zostaw nam swoją opinię.
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...