Recenzja Bitpanda: opinie i jak działa

Coraz częściej pojawiają się nowe alternatywy dla handlu na rynku Forex. W tym wpisie opowiemy o Bitpandzie: recenzja, jak działa i opinie.

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu, w Austrii, z zamiarem uczynienia inwestowania przystępnym dla każdego. Obecnie ma 3 miliony użytkowników na całym świecie i jest jedną z najszybciej rozwijających się platform w Europie, posiadającą licencję dostawcy usług płatniczych PSD2 (tj. nowej dyrektywy o usługach płatniczych), wysoce zaawansowane zabezpieczenia i przyjazną dla użytkownika obsługę.

Recenzja Bitpanda

Jak działa Bitpanda

Wielu inwestorów uważa, że korzystanie z Bitpandy jest szybkie i proste: aby zacząć, należy pobrać aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS albo z platformy internetowej TradingWeb. Możesz dokonywać wpłat wieloma metodami i w maksymalnie czterech walutach: dolarach amerykańskich (USD), euro (EUR), frankach szwajcarskich (CHF) i funtach brytyjskich (GBP).

Ponadto, jeśli chodzi o kryptowaluty, na Bitpandzie można handlować ponad 50 różnymi kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Cardano, Chainlink, Avalanche i token Bitpandy, tzw. ekosystem, który pozwoli Ci uzyskać zniżki na prowizje handlowe.

Bitpanda: Recenzja

Aby uzyskać opinie na temat Bitpandy; w tym poście wzięliśmy pod uwagę kilka opinii ze stron internetowych, które są poświęcone analizie brokerów takich jak Bitpanda. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Bitpanda i kryptowaluty

Według strony internetowej bitdegree, stwierdzono, że „Jednym z godnych uwagi aspektów Bitpandy jest fakt, że platforma obsługuje stosunkowo szeroką gamę kryptowalut (prawie 30). Jest to całkiem przyzwoite rozwiązanie. Prawdą jest, że liczba walut jest znacznie mniejsza niż na innych platformach, ale niektóre opinie o Bitpandzie wskazują, że platforma pozwala na kupno i handel większością popularnych kryptowalut. Ponadto Bitpanda umożliwia inwestowanie w inne aktywa, które nie są związane z kryptowalutami.

Na przykład, jest równeż opcja inwestowania w złoto. Oczywiście, nie jest to coś, co byłoby bardzo istotne dla tej recenzji Bitpandy, ale mimo to dobrze wiedzieć, że taka możliwość istnieje.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty, możesz przeczytać ten artykuł: Najlepsze giełdy kryptowalut.

Bitpanda i prowizje

Z drugiej strony, Cointext zaznacza, że „Bitpanda jest dość powszechną platformą wymiany, ale ma kilka cech, które ją wyróżniają: Nowoczesny i intuicyjny interfejs. Mimo że jest to platforma regulowana, umożliwia ona dokonywanie niewielkich transakcji po prostu poprzez weryfikację numeru telefonu i jest idealna dla początkujących graczy. Dostępne są różne metody płatności w ramach wielopoziomowego systemu weryfikacji.

Jest to przydatne, ponieważ pozwala na segmentację użytkowników i uniknięcie konieczności przechodzenia przez rygorystyczne procesy weryfikacji nawet w przypadku niewielkich inwestycji. Prosty interfejs jest idealny dla początkujących użytkowników. 

Jak bezpieczna jest Bitpanda?

Kolejna z recenzji to ta z witryny Finder, która odnosi się do Bitpandy, stwierdzając: „BitPanda ma silne protokoły bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie 2-factor i weryfikacja tożsamości w celu autoryzacji płatności kartą kredytową. Powyższe wymagania dotyczące weryfikacji oznaczają jednak, że platforma nie jest tak prywatna jak inne. To właśnie należy rozważyć przed skorzystaniem z jakiejkolwiek platformy wymiany.

Ponadto BitPanda nie ma hierarchicznie deterministycznego portfela, co może powodować problemy z prywatnością.”

Bitpanda: opinie

Użytkownicy Bitpandy na różnych stronach internetowych i forach wielokrotnie stwierdzali, że:

Brokerzy na stronie dinerobits zauważyli: „W tym momencie myślę, że jest bardziej niż oczywiste, że BitPanda jest poważną i wiarygodną platformą i w żadnym wypadku nie jest to oszustwo. Firma spełnia wszystkie wymogi prawne i posiada licencje niezbędne do świadczenia różnych usług. Ponadto wszystkie dane są jawne i łatwo weryfikowalne. Nie mamy też do czynienia z giełdą, która dopiero co pojawiła się na rynku, ale z taką, która działa nieprzerwanie od 2014 r. Dzięki tej długiej historii możemy przeszukać Internet i znaleźć setki recenzji, opinii i komentarzy, z których większość jest bardzo pozytywna.

Brokerzy na stronie finanzas.roams.es stwierdzili: „Użytkownicy Bitpandy oceniają platformę jako prostą i szybką. Podkreślają również szybkość działania aplikacji oraz bogactwo informacji, dzięki którym nie trzeba być ekspertem, aby z niej korzystać. Są jednak klienci, którzy są niezadowoleni z braku szybkiej reakcji ze strony obsługi Bitpandy, jak również inni klienci, którzy nie polecają tej platformy, ponieważ uważają, że ma słabą płynność, a spread kryptowalut jest lepszy na innych platformach.”

Zainwestowałeś w kryptowaluty, ale nie wiesz, czy musisz je zgłosić do urzędu skarbowego? Przeczytaj: Revolut Pit i podatek od kryptowalut.

Wniosek

W tabeli podsumowujemy niektóre zalety i wady.

Zalety Wady
Jest intuicyjny, z bardzo przyjazną dla użytkownika platformą i zaprojektowany tak, że początkujący nie będą się w nim gubić. Chociaż ma mniej opcji niż inni brokerzy.Bitpanda oferuje wiele kryptowalut do inwestowania, ale niewiele instrumentów, takich jak akcje oraz mniej niż 15 metali szlachetnych i ETF-ów.
Szybkie otwarcie konta, które wymaga jedynie otwarcia aplikacji w telefonie i zrobienia kilku zdjęć w celu weryfikacji konta.Kiedy kupujesz aktywa na Bitpandzie, nie widzisz prowizji (lub spreadu) osobno, ponieważ cena aktywów zawiera prowizję.
Możliwe jest kupowanie i sprzedawanie kryptowalut oraz innych bardziej tradycyjnych aktywów, takich jak fundusze ETF i akcje.Udziały i ETFy, które oferuje Bitpanda, są ułamkowe, co oznacza, że możesz zainwestować już od 1 euro, ale nie jesteś właścicielem tych udziałów.
Umożliwia on wpłaty w różnych walutach (euro, lirach tureckich, dolarach lub frankach szwajcarskich), a także wpłaty w kryptowalutach.Niektórzy kupujący kryptowaluty poszukują anonimowego systemu. Bitpanda działa zgodnie z prawem (w Europie) i nie pozwoli Ci otworzyć konta bez sprawdzenia Twojej tożsamości.
Działa 24 godziny na dobę.Jeśli chcesz skorzystać z natychmiastowych metod wpłaty (Skrill lub Neteller), Bitpanda pozwoli Ci na to tylko po uiszczeniu opłaty.
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły