Przegląd lewarowanych ETFów naftowych: Zalety i wady

Jeszcze kilka lat temu inwestowanie w ropę naftową było ograniczone do instytucji finansowych i dużych koncernów naftowych, dziś inwestowanie w ten surowiec jest bardziej poszukiwane i dostępne dla wszystkich inwestorów dzięki funduszom ETF. W tym poście wymienimy również inne aspekty związane z inwestowaniem za pomocą ETFów.

etf naftowych

Co to jest lewarowany ETF?

Lewarowany ETF jest zbywalnym papierem wartościowym, który wykorzystuje finansowe instrumenty pochodne i zadłużenie w celu zwiększenia zwrotu z indeksu bazowego. Tradycyjny fundusz giełdowy zazwyczaj śledzi wartości swojego indeksu jeden do jednego, natomiast lewarowany ETF może mieć stosunek 2:1 lub 3:1. Lewarowane ETF-y są dostępne dla większości indeksów, takich jak WisdomTree Brent Crude Oil ETC i ProShares UltraShort Bloomberg Crude Oil (SCO) wśród wielu innych.

Kluczowe aspekty

Lewarowany ETF wykorzystuje finansowe instrumenty pochodne i zadłużenie, aby zwiększyć zyski z indeksu bazowego.

Tradycyjny ETF zazwyczaj śledzi wartości indeksu bazowego w stosunku 1:1, podczas gdy lewarowany ETF dąży do osiągnięcia stosunku 2:1 lub 3:1.

Jako inwestorzy musimy pamiętać, że dźwignia finansowa jest mieczem obosiecznym, co oznacza, że może generować znaczące zyski, ale może też generować bardzo znaczące straty.

Rewizje lewarowanych ETFów naftowych: zalety i wady

ZaletyWady
Lewarowane fundusze ETF mają potencjał do osiągania znaczących zysków, które przewyższają indeks bazowy.Lewarowane ETF-y mogą generować znaczące straty, które przewyższają indeks bazowy.
Inwestorzy mają do dyspozycji szeroką gamę papierów wartościowych, którymi mogą handlować przy użyciu lewarowanych funduszy ETF.Lewarowane ETF-y mają wyższe opłaty i wskaźniki kosztów niż tradycyjne ETF-y.
Inwestorzy mogą osiągać zyski, gdy rynek spada, korzystając z odwrotnych lewarowanych funduszy ETF.Lewarowane ETF-y nie są inwestycjami długoterminowymi.

Fundusze ETF z dźwignią finansową, inwestycje krótkoterminowe

Lewarowane ETF-y są wykorzystywane przez inwestorów do spekulacji na indeksie lub wykorzystania krótkoterminowego momentum indeksu. Motywując się wysoce ryzykowną i kosztowną strukturą lewarowanych funduszy ETF, generalnie nie wykorzystują ich jako inwestycji długoterminowych.

Kontrakty na opcje mają daty wygaśnięcia i są zazwyczaj przedmiotem obrotu krótkoterminowego. Trudno jest utrzymywać długoterminowe inwestycje w lewarowane ETF-y, ponieważ instrumenty pochodne wykorzystywane do tworzenia dźwigni finansowej nie są inwestycjami długoterminowymi. Dlatego też inwestorzy zazwyczaj utrzymują pozycje w lewarowanych ETF-ach tylko przez kilka dni lub krócej. Jeśli lewarowane ETF-y są trzymane przez długi okres czasu, ich zyski mogą być bardzo różne od indeksu bazowego.

H2: Lewarowane ETF-y naftowe
H3: WisdomTree Brent Crude Oil (BRNT):

Rynek: Giełda Papierów Wartościowych w Londynie
Rentowność 12 miesięcy: -61% *.
Waluta: USD

WisdomTree Brent Crude Oil ETC jest zaprojektowany tak, aby replikować subindeks Bloomberg Brent Crude. Zabezpieczone swapami, które są przechowywane w Bank of New York Mellon.

Kupno BRNT daje Ci ekspozycję na zmiany cen ropy Brent, jednego z najpopularniejszych benchmarków naftowych na świecie, klasyfikowanego jako ropa wydobywana z pól na Morzu Północnym.

United States Oil Fund, LP (USO)

Rynek: New York Stock Exchange (NYSE) Arca
12-miesięczna stopa zwrotu: -82% *.
Valuta: USD

U.S. Oil Fund próbuje monitorować codzienne zmiany procentowe w cenie lekkiej, słodkiej ropy dostarczanej z Cushing w Oklahomie, znanej lepiej jako West Texas Intermediate lub WTI. WTI jest najlżejszą i najsłodszą ropą wśród głównych benchmarków, co oznacza, że ma niską zawartość siarki i wysoką jakość.

Cała WTI jest produkowana w Stanach Zjednoczonych. USO to towarowy ETF, więc jego udziały mają pomóc w monitorowaniu ceny WTI. Robi to głównie poprzez kontrakty futures, choć posiada również amerykańskie obligacje skarbowe.

ProShares Ultra Bloomberg Crude Oil (UCO)

Rynek: NYSE Arca
12-miesięczna stopa zwrotu: -94% *.
Waluta: USD

Fundusze ETF typu Leveraged Oil są zaprojektowane w celu zwielokrotnienia wyników indeksu bazowego. ProShares Ultra Bloomberg Crude Oil replikuje Bloomberg Crude Oil Index WTI, ale dąży do podwojenia jego dziennych ruchów.

Zatem, jeśli WTI zyskuje 50 punktów w ciągu jednego dnia, UCO powinno wzrosnąć o 100 punktów. UCO wykorzystuje kontrakty futures z giełdy nowojorskiej (NYMEX) i giełdy międzykontynentalnej (ICE) do monitorowania ceny WTI.

ProShares UltraShort Bloomberg Crude Oil (SCO)

Rynek: NYSE Arca
Wydajność 12 miesięcy: 227 %*.
Waluta: USD

ProShares UltraShort Bloomberg Crude Oil oferuje lewarowaną ekspozycję na WTI. Jest to jednak odwrotny ETF, co oznacza, że jego celem jest poruszanie się w przeciwnym kierunku.

Jeśli więc WTI zyskuje 50 punktów w ciągu jednego dnia, SCO powinien stracić 100 punktów. Podobnie jak inverse ETF, SCO jest konkretną inwestycją w ropę naftową, której cena wzrosła w ostatnich miesiącach. Podobnie jak SCO, wykorzystuje on kontrakty terminowe do śledzenia swojego indeksu.

Energy Select Sector SPDR® Fund (XLE)

Rynek: NYSE Arca
Wydajność 12 miesięcy: -38 %*.
Waluta: USD

Fundusz Energy Select Sector Fund jest czczony w kategorii ETF: został uruchomiony w 1998 roku. Podąża on za indeksem Energy Select Sector, który obejmuje spółki o dużej kapitalizacji w USA zajmujące się ropą i gazem oraz urządzeniami energetycznymi. Głównymi udziałowcami XLE są Chevron Corp, ExxonMobil i ConocoPhillips, trzy z największych amerykańskich firm naftowych.

Podsumowując, ETF-y to papiery wartościowe, które dają inwestorom możliwość handlowania tańszymi produktami i osiągania zysków. Lewarowane ETF-y naftowe, jak każdy inny fundusz giełdowy, mają swoje plusy i minusy, to do inwestorów należy zważenie zalet i wad dla swojego handlu. Brokerzy tacy jak eToro zapewniają platformę i porady potrzebne do udanego handlu.

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€100.00

Jeśli chcesz poznać wszystkie nowości i nowinki finansowe, produkty finansowe i wszystko co związane ze światem finansów i inwestycji, dołącz do naszego bloga.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepsze ETF na Indie
Indie zajmują piąte miejsce wśród największych gospodarek świata pod względem produktu krajowego brutto (PKB). Ich kapitalizacja rynkowa wynosząca około 3 bilionów dolarów nie jest bez znaczenia. Zobaczmy, jak inwestować w fundusze ETF na Indie. ...