Panic Selling: co to jest i jak to wykorzystać do osiągnięcia zysku?

Panic Selling – jest koszmarem handlowym, ponieważ wielu początkujących lub doświadczonych handlowców straciło dużo pieniędzy. Jednak nie jest to takie złe, ponieważ istnieją sposoby, aby czerpać zyski z tego typu sprzedaży.

Panic Selling

Czy słyszałeś o panic selling? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, w którym wyjaśnimy, czym jest i jak możesz go wykorzystać do osiągnięcia zysku.

Zanim dowiesz się, czym jest panic selling, powinieneś wiedzieć, dlaczego do niego dochodzi:

Dlaczego występuje zjawisko panic selling?

Sprzedaż papieru wartościowego na podstawie strachu, a nie uzasadnionej analizy, nazywamy panic selling (paniczną sprzedażą). Zewnętrzne wydarzenie wywołuje powszechny strach, który prowadzi do panicznej wyprzedaży. W wyniku tego strachu ludzie przesadnie reagują, próbując zapobiec dalszym stratom poprzez sprzedaż swoich papierów wartościowych. Ponieważ wiele osób robi to jednocześnie, cena spada, a to z kolei prowadzi do dalszej paniki. Gdy dochodzi do panicznej sprzedaży, giełdy często wstrzymują obrót, aby przerwać ten cykl.

Sprzedaż paniczna występuje na pewnych etapach:

  1. Kiedy dzieje się coś, co powoduje gwałtowny spadek ceny akcji przy dużym wolumenie.
  2. Czasami zdarza się to w dniu o wysokim wolumenie, kiedy kupujący i sprzedający walczą o kontrolę nad trendem (zwycięzca przejmuje trend przy niskim wolumenie follow-through).
  3. Jeśli odwrócenie trendu nie nastąpi w fazie 2, zazwyczaj istnieje inny punkt o wysokim wolumenie, w którym może nastąpić znaczące odwrócenie (długo- lub krótkoterminowe).
  4. Proces ten jest kontynuowany aż do ustanowienia długoterminowego trendu, który jest potwierdzony przez czynniki techniczne lub fundamentalne.

Panic selling: co to jest?

Paniczna sprzedaż to zjawisko, które występuje, gdy inwestorzy przestraszeni jakimś katastrofalnym wydarzeniem zaczynają sprzedawać w sposób irracjonalny. Spanikowani sprzedawcy myślą, że ich akcje są warte 0 (nawet jeśli tak nie jest) i dlatego zadowolą się każdą kwotą, aby się ich pozbyć.

Prowadzi to do załamania cen na giełdzie, a inwestorzy, którzy sprzedają podczas w tym momencie ponoszą bardzo duże straty (a niektórzy zyskują).

Innymi słowy, paniczna sprzedaż występuje, gdy cena akcji gwałtownie spada przy dużym wolumenie. Ogólnie rzecz biorąc, dzieje się tak często, gdy jakaś sytuacja zmusza inwestorów do ponownej oceny wewnętrznej wartości akcji lub gdy krótkoterminowi traderzy wymuszają cenę akcji na tyle nisko, aby uruchomić długoterminowe stop-lossy.

Proces ten w rzeczywistości stwarza doskonałą okazję dla Bottom Fisherów (inwestorów poszukujących okazji wśród akcji, których ceny drastycznie spadły) do inicjowania długich pozycji, a tym bardziej, gdy zdarzenie tej panicznej wyprzedaży nie było istotne lub spekulacyjne.

Jak korzystać z panicznej sprzedaży, aby osiągnąć zyski

Paniczna sprzedaż stwarza doskonałe okazje do kupna dla doświadczonych i dobrze poinformowanych inwestorów, ponieważ ci, którzy wiedzą, kiedy wyprzedaż się skończy, będą mogli skorzystać ze zmian, które mogą nastąpić później.

Jeśli chodzi o zyski, okazja jest podwójna i wcale nie jest trudna do wykorzystania:

Short selling

Krótka sprzedaż to spekulacyjna transakcja, która generuje zysk, gdy wartość papieru wartościowego spada. Można to zrobić za pomocą CFD.

CFD jest kontraktem finansowym, którego cena jest taka sama jak cena notowanego papieru wartościowego. CFD są kontraktami zarządzanymi przez platformę i mogą być kupowane lub sprzedawane. Kupno CFD generuje zysk, gdy wartość instrumentu bazowego wzrasta, krótka sprzedaż CFD generuje zysk, gdy wartość instrumentu bazowego spada.

Regulatorzy mogą zakazać krótkiej sprzedaży, ale nie w przypadku kontraktów CFD. Pamiętaj, że zakazy innych regulatorów nie mają do nich zastosowania.

Kiedy wszyscy inni sprzedają, nadszedł czas, aby kupić.

Oprócz krótkiej sprzedaży, można również czerpać zyski, gdy rynki spadają i kupować akcje. W czasie panicznej wyprzedaży, ceny spadają bardzo mocno, to jest okazja do kupna. Ponadto, taki spadek jest okazją do zbudowania dobrego długoterminowego portfela akcji.

Niektórzy profesjonalni inwestorzy obserwują najbardziej popularne spółki i czekają na spadek cen, aby kupić. Jeśli masz na to mało kapitału, warto zrobić to za pomocą CFD.

Teraz, gdy wiesz już co to jest panic selling, powiedz nam czy wykorzystałeś kiedyś taką sytuację, aby osiągnąć większy zysk?

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Czym są złożone instrumenty finansowe?
Produkty inwestycyjne to fundusze inwestycyjne, papiery wartościowe w formie akcji, papiery wartościowe o stałym dochodzie, instrumenty pochodne, produkty strukturyzowane itp. W ostatnich latach byliśmy świadkami znacznego wzrostu liczby coraz bar...