Inwestowanie w najlepsze ETFy Metaverse

Świat wirtualny opowiedział się za nową technologią, która ma na celu zrewolucjonizowanie rzeczywistości wirtualnej dzięki unikalnej aplikacji blockchain. Ta nowa technologia znana jest jako Metaverse i w tym wpisie wyjaśnimy, jak inwestować w najlepsze Metaverse ETFy.

etf metaverse

Najlepsze Metaverse ETFy

Na początek warto wiedzieć, że Metaverse to cyfrowa rzeczywistość zamieszkana przez awatary stworzone i poruszane przez ludzi, przez którą można podróżować, zdobywać nowych przyjaciół i doświadczenia.

Innymi słowy, jest to wirtualne rozszerzenie świata rzeczywistego, które pozwala na prowadzenie życia równoległego do rzeczywistego, z możliwością tworzenia różnych doświadczeń, takich jak koncerty, imprezy itp.

Teraz dowiesz się, jak możesz inwestować w ETFy Metaverse. Idealnym i najbardziej zalecanym sposobem jest inwestowanie za pośrednictwem renomowanego brokera lub biura maklerskiego, które jest należycie regulowane przez organy regulujące i standaryzujące rynki finansowe.

Metaverse ETF oferuje ekspozycję typu pure-play na spółki działające w obszarach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, grafiki 3D, półprzewodników, szybkiej komunikacji bezprzewodowej, gier online, technologii blockchain, chmur i przechowywania danych.

Inwestowanie w Metaverse za pomocą ETF-ów

Fundusze ETF to pasywnie zarządzane fundusze inwestycyjne powiązane ze zdywersyfikowanymi portfelami istniejących instrumentów finansowych i indeksów giełdowych. Te pasywnie zarządzane fundusze oznaczają, że wyniki funduszu zależą od wyników wszystkich papierów wartościowych, które się w nim znajdują.

Innymi słowy, obracając ETF-ami, stawiasz na koszyk akcji, a zainwestowany przez Ciebie kapitał jest dodawany do kapitału innych inwestorów.

Brokerzy inwestujący w Metaverse ETF

Przykładem takiego brokera jest eToro, izraelski gigant założony w 2007 r., którego oferta skupia się wokół dwóch podstawowych narzędzi: Social Trading i Copy Trading; ta druga opcja pozwala na kopiowanie inwestycji innych traderów.

Inwestowanie w ETF na eToro poprzez otwarcie długiej pozycji bez dźwigni oznacza, że inwestujesz w aktywa bazowe oraz że ETF jest kupowany i utrzymywany w Twoim imieniu. Jednak eToro oferuje również dodatkowe funkcje w handlu kontraktami CFD. Niektóre z najbardziej popularnych ETF-ów na eToro to: SPY,TLT, HMMJ, QQQ, TQQ.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu za pomocą eToro, przeczytaj naszą recenzję eToro opinie

Inną popularną opcją na rynku jest DEGIRO. Wybór akcji i ETF-ów jest bardzo zróżnicowany i doskonały zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów w świecie handlu online. DEGIRO oferuje swoim klientom dostęp do 30 giełd i ponad 5 000 funduszy ETF. Wybór obejmuje zarówno największe rynki międzynarodowe, jak i kilka mniejszych giełd europejskich.

W przeciwieństwie do niektórych brokerów, w DEGIRO można handlować niemal wszystkimi spółkami giełdowymi, a nie tylko wybranymi. Z drugiej strony, nie oferują obecnie dostępu do amerykańskich „pink sheets” ani amerykańskich rynków pozagiełdowych.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

Popularne ETFy Metaverse

Roundhill Ball Metaverso ETF (NYSEArca: META)W skład tego ETF-u wchodzi 40 firm działających w obszarach związanych z Metaverse. Powstał w 2021 r., ale osiągnął ogromne wartości. Do czołowych spółek wchodzących w skład tego funduszu ETF należą NVIDIA Corporation z udziałem 8,80%, Microsoft Corporation z udziałem 7,63% oraz Meta Platforms Inc z udziałem 6,37%.
Evolvere Metaverse ETF (TSX: MESH)Ten kanadyjski ETF koncentrujący się na metaverse obejmuje 25 akcji, z których większość jest notowana w USA i Azji. Około trzy czwarte funduszu kontrolowane jest przez firmy amerykańskie, a reszta to firmy japońskie, chińskie i singapurskie.
Fundusz został utworzony przez prywatną firmę Evolve Funds Group Inc. i obejmuje spółki o dużej kapitalizacji, takie jak Meta, Autodesk i Walt Disney.
Horizons Global Metaverse Index ETF (TSX: MTAV)Ten kanadyjski ETF jest również nowo utworzonym funduszem i nie pozwala na analizę historii cen jego jednostek uczestnictwa. W skład funduszu wchodzą udziały takich firm jak Google, Visa i Amazon.

Na koniec warto wiedzieć, że jeśli zdecydujesz się zainwestować w Metaverse, znajdziesz sektor, który ma nieskończony potencjał wzrostu i jest związany z branżą technologiczną i informatyczną.

Minusem jest to, że jako wynalazek ostatnich lat, jest to sektor, który dopiero się rozwija, a więc Metaverse jest postrzegane jako nieznane i pozbawione solidnych podstaw, niezbędnych do zyskownej inwestycji.

Chcesz inwestować w fundusze ETF? Zapoznaj się z naszymi poradami


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!