Najlepsze Metaverse ETF

Duże firmy technologiczne kładą duży nacisk na metaverse (Facebook zmienił nazwę na Meta). Microsoft chce zbudować korporacyjne metaverse, a tymczasem internetowe gry wieloosobowe, takie jak Fortnite, Minecraft (należący do Microsoftu) i Roblox, sprawiły już, że gry społecznościowe stały się zjawiskiem mainstreamowym i stworzyły platformy, które mogą być budulcem dla rozwoju metaverse. W tym artykule powiemy Ci, dlaczego i jak inwestować w metaverse ETF.

metaverse etf

Co to jest Metaverse?

Terminem Metaverse określa się połączenie światów wirtualnej i mieszanej rzeczywistości, do których dostęp uzyskuje się za pośrednictwem przeglądarki lub zestawu słuchawkowego, co pozwala ludziom na interakcje i doświadczenia w czasie rzeczywistym na odległość.

W chwili obecnej to, co ma być Metaverse, jest w rzeczywistości serią odłączonych metaverse. Obecny zestaw światów metaverse ma swój własny dostęp, awatary, interakcje i walutę. Fortnite, na przykład, jest oddzielny od Roblox, który jest oddzielny od Decentraland i innych.

Obecny zwiększony nacisk na metaverse jest częściowo napędzany przez bardzo niedawną możliwość „posiadania” wirtualnych obiektów, doświadczeń lub ziemi. Blockchain, crypto-finance, pozwala na precyzyjne określenie wirtualnego obiektu, tak aby można było go kupić i sprzedać.

Dlaczego warto inwestować w Metaverse?

Zastanawiasz się, dlaczego warto inwestować w Metaverse? Oto trzy główne powody:

 1. Nowatorski sektor: Metaverse to coś zupełnie nowego i nieznanego, co oznacza, że możliwości rozwoju i zysku są ogromne.
 2. Wsparcie ze strony dużych firm: Wiodące firmy z różnych branż inwestują w rozwój Metaverse, co dodaje wiarygodności i perspektyw na dalszy rozwój.
 3. Przyszłościowy projekt: Inwestowanie w Metaverse to inwestowanie w przyszłość. Rozwój technologii i pomysłowość ludzi zawsze przyczyniały się do postępu, a Metaverse może być jednym z największych przełomów w historii internetu.

Zobacz także: Jak inwestować w metaverse

Inwestuj w najlepsze ETF-y na Metaverse

ETF-y to pasywnie zarządzane fundusze inwestycyjne, które są powiązane ze zdywersyfikowanymi portfelami istniejących instrumentów finansowych i indeksów akcji. Te pasywnie zarządzane fundusze oznaczają, że wyniki funduszu są wynikami wszystkich papierów wartościowych, które on zawiera.

ETF-y na Metaverse oferują ekspozycję typu pure-play na spółki działające w obszarze wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, grafiki 3D, półprzewodników, szybkiej komunikacji bezprzewodowej, gier online, technologii blockchain, chmury i przechowywania danych.

Metaverse ETF na giełdzie: Ranking

Na giełdzie możemy znaleźć kilka ETFów na Metaverse. Wybraliśmy trzy najlepsze:

ETFISINTickerGdzie kupić
Roundhill Ball Metaverso ETFIE00082BU3V4METVZobacz ETF →
HANetf ETC Group Global Metaverse UCITSIE000KDY10O3M37RZobacz ETF →
iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc)IE000RN58M26MTAVZobacz ETF →

Roundhill Ball Metaverse ETF

Ten fundusz składa się z 40 firm działających w obszarach związanych z Metaverse. Został założony w marcu 2022 roku, ale osiągnął ogromne wartości. Wśród najważniejszych akcji wchodzących w skład tego ETF są:

 • NVIDIA Corporation
 • Microsoft Corporation
 • Meta Platforms Inc.

ETF firmy Roundhill Ball Investment jest notowany na London Stock Exchange.

etf metaverso de roundhill ball
Źródło: justETF

HANetf ETC Group Global Metaverse UCITS

HANetf ETC Group Global Metaverse UCITS ETF śledzi wyniki indeksu Solactive ETC Group Global Metaverse, który śledzi wyniki globalnych spółek działających w metawersji. Indeks obejmuje spółki z całego świata, które działają w ekosystemie metaverse, w tym:

 • Meta Platforms Inc.
 • Nvidia Corp
 • Qualcomm Ord
 • Unity Software Ord Shs
 • Ptc Inc
etf metaverso europa
Źródło: justETF


Posiada aktywa w wysokości 6 mln euro i ma siedzibę w Irlandii.

iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc)

iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc) to młody ETF (założony 7 grudnia 2022 r.) śledzący wyniki indeksu STOXX Global Metaverse Index, który odzwierciedla wyniki globalnych spółek działających w ekosystemie metaverse. Aktywa wchodzące w skład indeksu są wybierane w drodze rygorystycznej oceny ESG opartej na kryteriach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

etf metaverso armonizzato
Źródło: justETF

Posiada aktywa w wysokości 19 mln euro i ma siedzibę w Irlandii.

Inne sektory wzrostowe:

Jeśli chcesz inwestować w ETF-y, poznaj najlepszych brokerów dla ETF-ów.

Zobacz także recenzje brokerów

Czym są Metaverse ETFy?

Metaverse ETFy to fundusze inwestycyjne, które skupiają się na firmach związanych z Metaverse. ETF te mogą zawierać akcje firm technologicznych, zajmujących się wirtualną rzeczywistością, grami wideo i innymi przedsięwzięciami związanymi z Metaverse.

Które ETF-y Metaverse są teraz warte uwagi?

Do najlepszych ETF-ów na Metaverse zaliczyć można Roundhill Ball Metaverse ETF, HANetf ETC Group Global Metaverse UCITS oraz iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc). Każdy z tych funduszy inwestycyjnych ma nieco inną strategię i portfel, ale łączy je koncentracja na firmach związanych z rozwojem Metaverse.

Chcesz inwestować w ETF-y? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.01


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!