Najlepsze i najgorsze akcje w Dow Jones [2022].

Przed analizą, które akcje w Dow Jones są najlepsze, a które najgorzej radzą sobie w ciągu ostatniego roku, konieczne jest zrozumienie pochodzenia tego indeksu. Jego początki sięgają Dow Jones Indices LLC. Został stworzony w 1882 roku przez amerykańskich dziennikarzy Charlesa Dowa i Edwarda Jonesa. Początkowo indeks grupował tylko 12 najbardziej zrównoważonych spółek w danym czasie, następnie wzrósł do 20 w 1916 r., a ostatnio do 30 w 1928 r. Jest to najstarszy indeks giełdowy w historii.

Dow to koszyk 30 akcji obliczany za pomocą średniej ważonej, którego wartość zmienia się w zależności od zachowania jego składników. W tym przypadku, jeśli większość akcji tworzących Dow Jones spadnie na giełdzie, indeks może pójść w dół i odwrotnie, jeśli większość akcji pójdzie w górę, indeks może pójść w górę.

Innymi słowy, jest to indeks giełdowy 30 największych spółek według kapitalizacji rynkowej na giełdzie nowojorskiej (NYSE), z wyłączeniem transportu i usług komunalnych. Akcje, które tworzą indeks są znane jako blue chipy.

Czytaj także: Różnice między Dow Jones, Nasdaq i S&P 500

Top 10 akcji Dow Jones z lepszymi dywidendami

Jak już powiedzieliśmy, Dow Jones jest jednym z wiodących indeksów na świecie. Prawie wszystkie z 30 akcji w Dow Jones Industrial Average wypłacają dywidendy, ale nie wszystkie z nich mają wyjątkowo wysokie stopy dywidendy. Dziesięć z 30 akcji Dow przynosi 3% lub więcej, ale ze względu na selektywność Dow, może on być doskonałym miejscem do poszukiwania zysków, jeśli szukasz Arystokratów Dywidendowych (akcje, które zwiększały swoje dywidendy przez co najmniej 25 lat z rzędu) lub wysoko-dywidendowych akcji blue-chipów. Mając to na uwadze, jakie są najwyższe akcje płacące dywidendę w Dow dzisiaj?

Akcje z najwyższymi dywidendami wypłacanymi w Dow:

NazwaDividend yield
1Verizon (VZ)5.08%
2IBM Corp (IBM)4,74%
3Walgreens Boots Alliance (WBA)5.17%
4Dow Inc. (DOW)5.74%
53M (MMM)4.66%
6Intel (INTC) 3.92%
7JPMorgan (JPM)3.72%
8Chevron (CVX)4.18%
9Amgen (AMGN) 3.33%
10Cisco (CSCO) 3.59%

Podobnie jak sam indeks, akcje o najwyższej dywidendzie w Dow to uznane, wysokiej jakości spółki amerykańskie. Wiele z nich ma ponad 100 lat. Dla niektórych z nich najlepsze dni są jednak za nimi. Niektóre z nich mają bardzo wysokie wskaźniki wypłaty dywidendy, które pokazują, że w tym momencie zwracają większość swojej gotówki akcjonariuszom, zamiast reinwestować w swój biznes.

Czytaj także:

Top 5 akcji Dow Jones pod względem rentowności w ciągu ostatniego roku

Podczas gdy rynki idą ostro w dół w 2022 roku wśród gorącej inflacji, ryzyka recesji i dużych podwyżek stóp Fed, Chevron (CVX), Merck (MRK), Amgen (AMGN), Travellers Cos. (TRV) i Coca-Cola (KO) pojawiły się jako pięć najlepszych akcji Dow Jones jak dotąd w tym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje skorzystały z rosnących cen ropy, postępów w rozwoju leków oraz wysiłków inwestorów w poszukiwaniu stabilności, ponieważ obawy o wzrost cen wstrząsnęły głównymi indeksami.

Wszystkie te akcje mają kompozytowe wyceny w latach 90. Jednak przy skłonności rynku do osuwania się na terytorium korekty, inwestorzy mogą chcieć zachować ostrożność.

Top 5 akcji Dow Jones pod względem rentowności w ciągu ostatnich 3 lat

NazwaRentowność w ostatnich 3 latach
1Caterpillar+56%
2Goldman Sachs+23%
33M+37%
4American Express+60%
5IBM+41%

Caterpillar

Caterpillar jest wiodącym na świecie producentem sprzętu budowlanego i górniczego, silników wysokoprężnych i na gaz ziemny, przemysłowych turbin gazowych oraz spalinowych lokomotyw elektrycznych. Działa poprzez główne marki sklepowe Cat, Cat Financial, Cat Reman & Cat, a także wiele innych specjalistycznych marek. Indeks ten nazywany jest blue chip stocks.

Goldman Sachs

Założona w 1869 roku Goldman Sachs Group, Inc. jest jednym z największych na świecie międzynarodowych banków inwestycyjnych z siedzibą w Nowym Jorku. Zajmuje się również usługami finansowymi, w tym zarządzaniem inwestycjami, papierami wartościowymi, zarządzaniem aktywami, prime brokerage i underwritingiem papierów wartościowych. Goldman Sachs jest głównym dealerem, a ogólniej rzecz ujmując, głównym animatorem rynku na amerykańskim rynku papierów skarbowych.

3M

3M Corporation jest zdywersyfikowaną firmą przemysłową i technologiczną z szerokim portfelem biznesów: motoryzacyjnym, rozwiązań biznesowych, komunikacyjnym, konsumenckim, projektowym i budowlanym, elektronicznym, energetycznym, opieki zdrowotnej, produkcyjnym, górniczym, naftowym i gazowym, bezpieczeństwa i transportowym.

American Express

American Express, znany również jako The American Express Company, został założony w 1850 roku jako spedytor. American Express przeszedł do oferowania usług turystycznych, stał się liderem w technologii kart i płatności, a następnie rozszerzył się dalej w kierunku digitalizacji innowacji produktów i usług.

IBM

Założona w 1911 roku International Business Machines Corporation (IBM) jest międzynarodową firmą informatyczną działającą w ponad 170 krajach. IBM jest wiodącą organizacją zajmującą się badaniami nad technologią, która produkuje i sprzedaje sprzęt komputerowy, oprogramowanie pośrednie oraz świadczy usługi hostingowe i konsultingowe.

Jeśli chcesz zainwestować, sprawdź kalendarz i godziny pracy amerykańskiej giełdy.

Top 5 akcji Dow Jones pod względem rentowności w ciągu ostatnich 5 lat


NazwaRentowność w ciągu ostatnich 5 lat
1Nike+78%
2McDonald's+62%
3Coca Cola+42%
4Boeing+29%
5Cisco+34%

Nike

Nike Inc. to wiodąca firma międzynarodowa, która produkuje i dostarcza obuwie sportowe, odzież sportową i sprzęt. Firma Nike projektuje, opracowuje, produkuje, wprowadza na rynek i sprzedaje obuwie, odzież, sprzęt, akcesoria i związane z nimi usługi.

McDonald's

Założony w 1940 roku jako restauracja, McDonald's stał się wiodącą siecią fast foodów. W 2016 roku McDonald's stał się największą na świecie siecią restauracji pod względem przychodów, obsługując codziennie ponad 69 milionów klientów w ponad 36 900 sklepach w ponad 100 krajach.

Coca Cola

Założona w 1886 roku The Coca-Cola Company produkuje, sprzedaje i wprowadza na rynek napoje bezalkoholowe i koncentraty syropów. Jest najbardziej znana z produkcji gazowanych napojów bezalkoholowych, takich jak Coca-Cola, Diet Coke, Fanta i Sprite, ale zajmuje się również napojami niegazowanymi, takimi jak woda, soki i napoje herbaciane, gotowa do spożycia herbata i kawa, napoje sportowe, produkty mleczne i napoje energetyczne.

Boeing

Boeing jest jednym z największych na świecie producentów samolotów i wykonawców usług obronnych oraz największym eksporterem dolarów. Założona w 1916 roku The Boeing Company projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie samoloty, samoloty z napędem, rakiety, satelity i pociski; świadczy również usługi leasingu i wsparcia produktów.

Cisco

Cisco Systems, Inc. jest międzynarodową grupą technologiczną, która opracowuje, produkuje i sprzedaje sprzęt sieciowy, urządzenia telekomunikacyjne oraz inne zaawansowane technologicznie produkty i usługi. Poprzez różne spółki zależne Cisco skupia się również na IoT, bezpieczeństwie domen i zarządzaniu energią.

Możesz być również zainteresowany:

Najgorsze akcje Dow Jones według rentowności w ciągu ostatniego roku

Rosnąca inflacja i zacieśnienie Fed sprawiły, że był to trudny rok dla akcji. Główne indeksy spadają na całej długości. Dow Jones Industrial Average spadł o 15,3% do 30 czerwca, co stanowi najgorsze pierwsze półrocze od 1962 roku.

Tylko dziewięć spółek w Dow poszło w górę w 2022 roku.

Oto zestawienie pięciu najgorzej radzących sobie akcji w Dow jak dotąd w tym roku:

  1. Cisco Systems (CSCO)
  2. Home Depot (HD)
  3. Salesforce (CRM)
  4. Nike (NKE)
  5. Walt Disney (DIS)

Szukasz brokera akcji DowJones?

Minimalny depozyt:

$50.00

* 68% detalicznych rachunków CFD traci pieniądze eToro USA LLC nie oferuje CFD, tylko prawdziwe aktywa kryptowalutowe.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!