Najlepsze ETF-y na miedź: Gdzie je kupić?

Fundusze ETF łączą zalety funduszy i akcji w jednym instrumencie finansowym. Celem funduszu ETF jest po prostu odwzorowanie wyników indeksu, takiego jak FTSE MIB spółki Piazza Affari. Fundusz Exchange Traded Fund może inwestować w indeks obligacji lub akcji, w indeks dedykowany rynkom wschodzącym lub w towar, np. miedź, który to temat omówimy w niniejszym artykule. W szczególności powiemy Ci, jak one działają i które z nich są najlepszymi ETFami na miedź.

ETF na miedź

Czym są fundusze ETF na miedź?

Miedź jest metalem szeroko stosowanym w przemyśle, ponieważ jest doskonałym przewodnikiem elektryczności i nie zanieczyszcza wody, z którą ma kontakt.

Dlatego też miedziowy ETF (COPA) został zaprojektowany w taki sposób, aby podążać za subindeksem miedzi DJ-AIG i przynosić zyski w postaci odsetek składanych naliczanych codziennie.

Najlepsze ETF-y na miedź

Miedź jest zatem surowcem, który nadaje się do handlu krótkoterminowego ze względu na dużą zmienność; jest to towar, który jest częściowo napędzany przez wahania giełdowe, a jego popyt jest związany ze światem przemysłu. Inwestując w miedź, można wybierać spośród kilku funduszy ETF podążających za naturalnym trendem, trendem lewarowanym oraz z opcją krótkiej sprzedaży.

Najlepszymi funduszami ETF na miedź są obecnie:

NazwaOpis
WisdomTree CopperWisdomTree jest spółką zarządzającą specjalizującą się w ETF-ach i ETC, ISIN GB00B15KXQ89. Instrument do inwestowania w długoterminowy trend towarowy; ponadto ten ETF ma na celu odwzorowanie wyników DJ-UBS Copper Sub-IndexSM.
WisdomTree Copper 1x Daily Shortten ETF nosi kod ISIN JE00B24DK645 i umożliwia zajęcie krótkiej pozycji na wartości miedzi; jest on również powiązany z DJ-UBS Copper Sub-IndexSM, którego wartość jest mnożona przez -1.
Global X Copper Miners ETFGlobal X Copper Miners ETF (COPX) dąży do odwzorowania wyników indeksu Solactive Global Copper Miners Total Return Index, który mierzy wyniki spółek zaangażowanych głównie w przemysł wydobywczy miedzi.
UBS Bloomberg CMCI Copper TR Index (USD)o numerze ISIN CH0328369100 łączy trendy kilku kontraktów terminowych na miedź o terminie zapadalności od 3 miesięcy do 3 lat.
iPath Series B Bloomberg Copper Subindex TR ETNCelem iPath® Series B Bloomberg Copper Subindex Total ReturnSM ETNs (ETNs) jest zapewnienie inwestorom ekspozycji na wyniki indeksu Bloomberg Copper Subindex Total ReturnSM (Index). Te ETN-y są uważane za bardziej ryzykowne niż tradycyjne papiery dłużne i nie oferują żadnej ochrony kapitału.
United States Copper Index Fund United States Copper Index Fund (CPER) to seria funduszu, utworzona w 2010 r. Jest to fundusz typu commodity pool, który w sposób ciągły emituje akcje zwykłe o korzystnym oprocentowaniu, które można kupować i sprzedawać na giełdzie NYSE Arca.

ETF na miedź- Jak to działa?

Każda akcja w ETF-ie ma niewielką wartość i może być kupowana i sprzedawana indywidualnie, tworząc niewielką inwestycję progresywną, która może podążać za metodologią wybraną przez inwestora.

Można również utrzymywać stały zasób walut, który można zamienić na ETF po dowolnej cenie, lub dodawać kapitał do inwestycji tylko wtedy, gdy wystąpią określone warunki.

Aby inwestować w miedziowe ETF-y, potrzebny jest broker, który umożliwia inwestowanie przy niskich prowizjach oraz jest bezpieczny i niezawodny.

Pamiętaj, aby zdecydować, czy chcesz dokonać inwestycji krótkoterminowej (po recesji, która szczególnie dotknęła sektory wykorzystujące miedź jako surowiec), czy też wierzysz w materiał i przewidywany rozwój sektora.

Ponadto ETF-y na miedź zmieniają się w zależności od zmian cen miedzi, dlatego należy brać pod uwagę, jak rosną i spadają ceny tego surowca.

Jednak zmiany cen miedzi wynikają głównie z popytu w przemyśle oraz z fazy gospodarczej, w jakiej znajduje się obecnie kraj:

  • Jego cena wzrośnie w fazach ekspansji gospodarki, kiedy fabryki będą go potrzebować do produkcji.
  • Cena metalu nadal zależy od warunkowych wydarzeń w górnictwie, zwłaszcza u dwóch największych producentów miedzi – Chile i Indonezji.

Obecnie obserwuje się wzrost zużycia miedzi i zakłada się, że będzie ono nadal rosło przy normalnych wahaniach rynku i bez przyspieszonego wzrostu.

Fundusze ETF na miedź: DEGIRO i eToro

Do inwestowania w fundusze ETF rekomendujemy DEGIRO i eToro. DEGIRO ma ponad 200 funduszy ETF bez prowizji i bez opłat za prowadzenie rachunku. eToro ma ponad 250 funduszy ETF, w tym amerykańskie fundusze ETF, i oferuje takie usługi jak copy trading i social trading.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Jeśli interesujesz się ETF-ami, polecamy lekturę:


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!