Najlepsze darmowe ETF na DEGIRO

Opłaty mogą mieć znaczący wpływ na wyniki każdego produktu, zwłaszcza jeśli stosujesz regularną strategię inwestycyjną. Dlatego ważne jest, aby wybrać brokera, który oferuje niskie koszty transakcyjne i atrakcyjny wybór funduszy ETF.

Rozważając inwestowanie w fundusze ETF, należy zwrócić uwagę nie tylko na wewnętrzne koszty produktu, ale także na prowizje pobierane przez brokerów od każdej transakcji kupna i sprzedaży.

W tym artykule skupimy się na przedstawieniu najlepszych funduszy ETF oferowanych przez DEGIRO bez prowizji od kupna i sprzedaży.

Aby pogłębić swoją wiedzę na temat tego holenderskiego brokera, zalecamy zapoznanie się z naszą recenzją w artykule „DEGIRO Opinie”.

O brokerze DEGIRO

DEGIRO to broker internetowy pochodzący z Holandii, znany z oferowania tanich usług inwestycyjnych. Został założony w 2008 roku i znacznie się rozwinął, stając się dostępnym w wielu krajach europejskich i na innych rynkach międzynarodowych. DEGIRO zyskało reputację dzięki demokratyzacji inwestycji, czyniąc je bardziej dostępnymi dla inwestorów detalicznych.

Broker jest powszechnie znany ze swoich niskich opłat, co czyni go atrakcyjnym dla inwestorów dążących do maksymalizacji zysków przy jednoczesnej minimalizacji kosztów transakcyjnych.

W ramach swojej oferty Degiro oferuje szeroką gamę produktów finansowych, w tym akcje, obligacje, fundusze ETF, kontrakty futures, opcje i inne. Pozwala to inwestorom zdywersyfikować swoje portfele w różnych klasach aktywów i na różnych rynkach.

DEGIRO jest odpowiednie dla szerokiego grona inwestorów, od tych, którzy dopiero zaczynają, po bardziej doświadczonych inwestorów poszukujących taniej opcji handlu online. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej decyzji inwestycyjnej, ważne jest, aby inwestorzy wzięli pod uwagę własną sytuację finansową i potrzeby inwestycyjne, a jeśli to możliwe, zasięgnęli niezależnej porady finansowej.

Kwalifikowalność do bezpłatnych ETF-ów DeGiro

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnych funduszy ETF DeGiro, klient musi spełnić szereg wymagań:

  1. Każdy klient może przeprowadzić jedną bezprowizyjną transakcję kupna lub sprzedaży na miesiąc kalendarzowy i ISIN.
  2. Jednak kolejne transakcje na ISIN, na którym dokonano już transakcji, będą również bezpłatne, pod warunkiem, że wartość transakcji jest wyższa niż 1000 EUR lub USD (waluta, w której notowany jest ETF).
  3. Fundusz ETF znajduje się na liście bezpłatnych funduszy ETF DeGiro, dostępnej pod poniższym linkiem.

Darmowe fundusze ETF na DeGiro

Poniżej wyjaśniamy, które z głównych funduszy ETF są dostępne u brokera DeGiro:

  • Amundi
  • Vanguard
  • iShares
  • VanEck
  • Lyxor
  • SPDR

Najlepsze fundusze ETF w DeGiro

Najlepsze darmowe fundusze ETF Amundi

ETFISINTERRynek
AMUNDI ETF SP 500LU16810488040,15Euronext Paris
AMUNDI ETF MSCI WRLU16810435990,38Euronext Paris
AMUNDI ETF MSCI EMLU16810453700,2Euronext Paris
AMUNDI ETF STOX600LU16810402230,18Euronext Paris

Najlepsze darmowe fundusze ETF od Vanguard

ETFISINTERRynek
VANGUARD FTSE AWIE00B3RBWM250,22Euronext Amsterdam
VANGUARD FTSE EMIE00B3VVMM840,22Euronext Amsterdam
VANGUARD FTSE EURIE00B945VV120,1Euronext Amsterdam

Najlepsze darmowe fundusze ETF od iShares

ETFsISINTERRynek
ISHARES S&P 500IE00314420680,07Euronext Amsterdam
ISHARES FTSE 100IE00050424560,07Euronext Amsterdam
ISHARES EM MARKETSIE00B0M631770,18Euronext Amsterdam
ISHARES WORLDIE00B0M62Q580,5Euronext Amsterdam

Najlepsze darmowe fundusze ETF VanEck

ETFsISINTERRynek
VANECK JUNIOR GOLD MINERSIE00BQQP9G910,55Borsa Italiana
VanEck Vectors VideoGaming&eSportsIE00BYWQWR460,55Xetra
VANECK VECTOR SEMICONDIE00BMC387360,35Borsa Italiana
VANECK MRNGSTR DV ETFNL00116835940,38Euronext Amsterdam

Najlepsze darmowe fundusze ETF od Lyxor

ETFsISINTERRynek
Lyxor Robotics & AI UCITS ETFLU18380024800,4Xetra
LYXOR ETF INDIAFR00103616830,85Euronext Paris
LYXOR ETF DAXLU02526337540,15Euronext Paris
LYXOR CORE MSCI WORLDLU17815411790,165Borsa Italiana

Poniżej dokonamy przeglądu najważniejszych funduszy ETF od wiodących zarządzających funduszami.

Vanguard S&P 500 ETF (IE00B3XXRP09)

Ten ETF ma na celu replikację wyników indeksu S&P 500, najważniejszego wskaźnika i termometru kondycji amerykańskiego rynku akcji. Indeks ten obejmuje akcje znanych amerykańskich korporacji, takich jak Apple, Meta, Alphabet i Microsoft.

Korzystając ze strategii inwestycyjnej znanej jako „ pasywne zarządzanie” lub indeksowanie, ETF dokonuje bezpośredniego zakupu 500 akcji wchodzących w skład indeksu, dostosowując swoją strategię do kapitalizacji rynkowej dostępnej publicznie.

Aby osiągnąć cel śledzenia indeksu, ETF przydziela wszystkie lub większość swoich zasobów na zakup akcji wchodzących w skład indeksu i przestrzeganie proporcji, jaką każda akcja reprezentuje w indeksie.

Wyniki ETF w ciągu ostatnich pięciu lat można zobaczyć poniżej.

Vanguard S&P 500
Vanguard S&P 500

ETF mundial Vanguard FTSE (IE00B3RBWM25)

Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (ISIN: IE00B3RBWM25) dąży do replikacji wyników indeksu FTSE All-World, który obejmuje spółki o dużej i średniej kapitalizacji z rynków rozwiniętych i wschodzących na całym świecie. Fundusz, który został uruchomiony 22 maja 2012 r. i ma siedzibę w Irlandii, wykorzystuje zoptymalizowane podejście replikacji fizycznej, co oznacza, że inwestuje w reprezentatywną próbkę akcji wchodzących w skład indeksu.

Przy całkowitym wskaźniku kosztów (TER) wynoszącym 0,22% rocznie, ten ETF stosuje politykę dystrybucji dywidend, wypłacając je swoim akcjonariuszom co kwartał. Walutą funduszu jest dolar amerykański i nie jest on zabezpieczony przed ryzykiem walutowym, co może mieć wpływ na wyniki inwestorów posiadających inne waluty.

ETF ma zdywersyfikowany portfel z silną obecnością w sektorach takich jak technologia, finanse, uznaniowe produkty konsumenckie i opieka zdrowotna. Pod względem geograficznym największą alokację mają Stany Zjednoczone, a następnie Japonia, Wielka Brytania i Szwajcaria. Pomimo zmienności i nieodłącznego ryzyka rynkowego, fundusz wykazał się pozytywnymi wynikami w czasie, z solidnymi wynikami długoterminowymi od momentu powstania. Główne udziały funduszu obejmują duże korporacje, takie jak Apple Inc. i Microsoft Corp.

Vanguard FTSE All World
Vanguard FTSE All World

ETF MSCI World iShares (IE00B4L5Y983)

iShares Core MSCI World UCITS ETF (IE00B4L5Y983) dąży do replikacji indeksu MSCI World, który obejmuje akcje krajów rozwiniętych. Przy całkowitym wskaźniku kosztów wynoszącym 0,20% rocznie, ten ETF akumuluje i reinwestuje dywidendy.

Fundusz został uruchomiony 25 września 2009 r. i ma siedzibę w Irlandii, a jego wielkość wynosi 51,615 mln GBP. Jest to jeden z największych funduszy ETF śledzących indeks MSCI World, wdrażający zoptymalizowaną strategię replikacji próbkowania.

MSCI World iShares
MSCI World iShares

ETF Lyxor MSCI EMU Small Cap (LU1598689153)

Lyxor MSCI EMU Small Cap (DR) UCITS ETF (ISIN: LU1598689153) został zaprojektowany w celu śledzenia wyników indeksu MSCI EMU Small Cap Net Return EUR Index, który składa się ze spółek o małej kapitalizacji z rozwiniętych krajów Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej.

Ten ETF charakteryzuje się roczną polityką dystrybucji dywidend i stosuje strategię inwestycyjną pełnej replikacji fizycznej, co oznacza, że inwestuje bezpośrednio w akcje wchodzące w skład indeksu.

Przy współczynniku TER wynoszącym 0,40% rocznie, ETF nie jest zabezpieczony przed ryzykiem walutowym, co oznacza, że wahania wartości euro mogą wpływać na wyniki. Pod względem składu fundusz ma wyższą alokację na Niemcy, Francję i Włochy, a jego główne inwestycje sektorowe obejmują przemysł, usługi finansowe i technologie. Fundusz jest zarządzany przez Amundi ETF z siedzibą w Luksemburgu.

Lyxor MSCI EMU Small Cap
Lyxor MSCI EMU Small Cap

Na koniec, jeśli chcesz porównać stawki brokerskie, zostawiamy Ci nasz artykuł: Najtańszy broker ETF

Zastrzeżenie: Ten artykuł nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna. Ma jedynie charakter informacyjny i edukacyjny.

Zobacz także:

*Inwestowanie może być opłacalne, ale nie jest wolne od ryzyka

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Strategie ETF dla początkujących
Fundusze ETF (exchange-traded funds) są popularną formą inwestycji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Co sprawia, że inwestowanie w fundusze ETF jest atrakcyjne? I jakie strategie można zastosować do inwestowania w ETF? ...