Na co powinienem zwrócić uwagę otwierając rachunek w DEGIRO?

Na co należy zwrócić uwagę przy otwieraniu rachunku w DEGIRO? Firma brokerska zrewolucjonizowała wielu inwestorów za niskie prowizje, będące celem przy wyborze taniego maklera giełdowego do handlu. Umożliwia on inwestowanie w różne produkty finansowe, takie jak akcje, fundusze giełdowe, kontrakty terminowe i opcje, na giełdach na całym świecie.

otwierając rachunek w DEGIRO

Otwórz konto w DEGIRO

Jeśli chcesz rozpocząć inwestowanie z DEGIRO, w tym artykule wyjaśniamy, co należy wziąć pod uwagę przy otwieraniu rachunku.

W co możemy inwestować z DEGIRO?

Na ich stronie internetowej, możemy znaleźć kilka aktywów finansowych:

 • Akcje (Europa, Ameryka Północna, Azja i Oceania).
 • ETF
 • Fundusze inwestycyjne
 • Kontrakty terminowe (Europa i Ameryka Północna)
 • Obligacje (Europa: Euronext Amsterdam, – – -Bruksela, Pariahs, Lizbona, Borsa Italiana i OTC poprzez Orderdesk DEGIRO)
 • Opcje (Europa: Euronext i Eurex) Ameryka Północna (CME, CBOT, NYSE Arca, CBOE) przychodzące
 • Produkty lewarowane

Jakie rodzaje zleceń oferuje DEGIRO?

 • Zlecenie limit
 • Zlecenie rynkowe
 • Zlecenie stoploss
 • Zlecenie stoplimit

Inne aspekty, które należy podkreślić, to możliwość handlu za pośrednictwem alternatywnej platformy transakcyjnej BATS na głównych rynkach, chociaż istnieją plany rozszerzenia na inne rynki.

Jaka jest minimalna kwota do otwarcia rachunku w DEGIRO?

Aby otworzyć konto w DEGIRO, minimum to 0,01 EUR na dowolnym koncie poprzez przelew bankowy. W każdym przypadku, transfery do DEGIRO są bezpłatne.

Przelewy trwają 48 godzin, 24 godziny na dotarcie na konto Abanca i kolejne 24 godziny na przetworzenie przez DEGIRO.

Czy mogę handlować w różnych walutach?

DEGIRO umożliwia handel w różnych walutach, możemy mieć różne waluty na tym samym koncie w tym samym czasie. Dokonując transakcji z własnej waluty na inną, możemy to zrobić na dwa sposoby:

 • Operacja manualna: z kosztem 10€ + 0,02%, w której wybieramy kwotę, którą chcemy mieć w innej walucie i z tej kwoty handlujemy aktywami notowanymi w tej samej walucie.
 • Automatic Exchange Trader: Z kosztem 0,10%, który zostanie wykonany automatycznie, gdy walutą bazową (euro) kupisz składnik aktywów w innej walucie.

Cała platforma jest w euro. Jeśli przejdziesz na walutę z ręczną wymianą poprzez wyłączenie Autofx, zaletą jest to, że możesz zostawić te dolary do kupna/sprzedaży bez konieczności płacenia prowizji Autofx.

DEGIRO zaleca klientom pozostawienie nadwyżki w euro na zapłatę prowizji, ponieważ platforma jest denominowana w euro. W przypadku wymiany manualnej płacisz 10€ + 0,02% i płacisz ponownie, gdy chcesz wypłacić pieniądze lub kupić towary w euro. To nie jest dokładnie czysty banknot dolarowy, ale w praktyce jest bardzo podobny.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Czy nasze pieniądze są bezpieczne w DEGIRO?

Zgodnie z prawem holenderskim, ochroną objęte jest do 20 000 euro w gotówce i akcjach znajdujących się na koncie.

W zakresie bezpieczeństwa inwestycji, DEGIRO podlega regulacji holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM) oraz nadzorowi ostrożnościowemu Holenderskiego Banku Centralnego (DNB).

Jak podano na stronie internetowej, inwestycje są przechowywane przez niezależnego powiernika i są całkowicie oddzielone od DEGIRO. Podmiot odpowiedzialny za tę opiekę nie prowadzi innej działalności. W przypadku upadłości DEGIRO inwestycje te pozostałyby jako aktywa powiernika.

DEGIRO jest zarejestrowane w CMVM jako firma świadcząca usługi w zakresie inwestycji zagranicznych na zasadzie swobody świadczenia usług. (Krajem pochodzenia jest Holandia).

Istnieje możliwość dokonywania otwartych pozycji krótkich, co w broszurze informującej o warunkach pozycji krótkich informuje o ryzyku tej operacji, pozostawiając klientowi korzystanie z tej usługi w sposób kontrolowany i odpowiedzialny, gdyż straty mogą stać się nieograniczone.

Straty, jakie można ponieść z tytułu krótkiej pozycji w papierach wartościowych, mogą być większe niż wartość początkowa tych papierów wartościowych, dlatego też krótkie pozycje są odpowiednie tylko dla osób posiadających wystarczającą wiedzę finansową oraz rozumiejących rynek i sytuację finansową.

Gdzie są moje pieniądze w DEGIRO? Czy masz formularz W8.BEN?

Dla celów podatkowych pieniądze znajdują się w Holandii. Jak podano w raportach na stronie internetowej DEGIRO:

Aby zaradzić temu ryzyku, istnieje system gwarancji depozytów. Ponieważ DEGIRO nie jest bankiem, nie może wykorzystywać pieniędzy swoich klientów do własnych inwestycji. Wszystkie przepływy pieniężne odbywają się za pośrednictwem Beleggersgiro. DEGIRO bezpośrednio przekształca środki pieniężne przekazywane na rachunek centralny Beleggersgiro w udziały w jednym z funduszy gotówkowych FundShare (więcej informacji na stronie: www.fundshare.nl)

Są to fundusze inwestycyjne, które dążą do osiągnięcia zwrotu przy jak najmniejszym ryzyku, nieco poniżej normalnej rynkowej stopy procentowej w danej walucie. Wszystkie udziały w funduszach rynku pieniężnego są przechowywane w sposób całkowicie odseparowany przez powiernika niezależnego od zarządzającego i nie są narażone na ryzyko w przypadku upadłości DEGIRO lub zarządzającego.

Posiadają oni dokument W-8 BEN, który jest dostępny dla klientów DEGIRO.

Po wypełnieniu formularza W-8BEN, nasz likwidator może zastosować korekty, które zostaną zastosowane do poszczególnych kont.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o DEGIRO, przeczytaj nasz artykuł „DEGIRO Broker Recenzja | Opis, opłaty, opinie

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem strat.   

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...