Mexem: opinie i recenzja

W tej recenzji analizujemy i oceniamy brokera MEXEM Ltd, który niedawno wszedł na polski rynek. MEXEM jest brokerem wprowadzającym firmy Interactive Brokers, która najpierw działała w Izraelu, a następnie z czasem rozszerzyła swoją działalność na 24 inne kraje. Jest upoważniony do działania jako broker przez Interactive Brokers (IB) i może zaoferować klientom rachunek hybrydowy z zarówno nowoczesną platformą handlową, jak i rynkami i produktami oferowanymi przez IB.

Jednocześnie jednak MEXEM oferuje typ konta z łatwiejszym procesem otwierania rachunku, z innymi prowizjami i kosztami niż te pobierane przez IB.

Dzięki tej ofercie MEXEM pokonał niektóre problemy, które od dawna były kluczowymi punktami dla IB: zbyt uciążliwe otwieranie nowego rachunku; wysokie prowizje na niektórych rynkach; nieefektywna obsługa klienta.

Dlatego ci, którzy chcą handlować z IB, aby skorzystać z doskonałej platformy TWS i uzyskać dostęp do dużej liczby produktów i transakcji, znajdą najlepsze doświadczenie handlowe w MEXEM.

Cechy MEXEM

RegulacjaNiderlandy, Stany Zjednoczone, Cypr, Włochy (CONSOB)
Minimalny Depozyt€0
Koszt za brak aktywnościNie
Koszt poboru0 € za pierwszy przelew każdego miesiąca. Kolejne wypłaty wiążą się z opłatą w wysokości 1 €.
InstrumentyAkcje, ETF-y, fundusze inwestycyjne, obligacje, opcje, kontrakty terminowe, towary, warranty.
Konto demoDostępne po otwarciu rachunku rzeczywistego.

Bezpieczeństwo i regulacja Mexem

MEXEM jest brokerem zarejestrowanym na Cyprze i regulowanym przez CySEC. Broker posiada również licencję belgijskiej FSMA oraz holenderskiej AFM. Partnerstwo z Interactive Brokers jest również oznaką wiarygodności MEXEM.

MEXEM działa jako broker wprowadzający w imieniu IB. Każdy, kto otworzy konto za pośrednictwem ich strony, skutecznie buduje relację z amerykańskim gigantem. Użytkownicy, którzy otworzą rachunki na MEXEM będą chronieni przez prawa dotyczące rachunków obowiązujące w Interactive Brokers.

Te formy ochrony to:

 • Ochrona do 500 000 USD na klienta zapewniona przez Securities Investor Protection Corporation (SIPC) dla klientów IB US i IB UK. Dla rachunków IB IE i IB CE pokrycie płynności wynosi odpowiednio 20 000 EUR i 100 000 EUR, a wszystkie pozycje są ubezpieczone. Oprócz tej gwarancji, rachunki IB UK są objęte polisą ubezpieczeniową wystawioną przez Lloyd’s, która obejmuje do 30 mln USD na jednego klienta.
 • Segregacja aktywów klientów od aktywów brokerów. Środki pieniężne i instrumenty finansowe klienta są przechowywane oddzielnie od aktywów brokera. Środki i papiery wartościowe powierzane są bankom zewnętrznym o wyższym ratingu kredytowym. W przypadku niewywiązania się z umowy przez brokera, żadna osoba trzecia nie może żądać zwrotu aktywów klienta. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności brokera, bankiem powierniczym jest JPMorgan.

Kolejnym aspektem, który użytkownicy naprawdę doceniają jest bezpieczeństwo: jest to broker autoryzowany przez Cysec, AFM w Holandii, FSMA w Belgii.

Różnice między Mexem a Interactive Brokers

MEXEM jest partnerem Interactive Brokers, jednej z najlepszych platform handlowych na świecie. MEXEM i IB współpracują, ponieważ MEXEM przekaże swoich nowych klientów do IB w zamian za oprogramowanie i produkty rynkowe.

Jeśli chcesz handlować za pomocą platformy Trader WorkStation, możesz obniżyć koszty rejestracji za pomocą MEXEM.

Produkty i rynki MEXEM

Posiadając rachunek MEXEM możesz korzystać z szerokiego dostępu do rynków i instrumentów finansowych oferowanych przez Interactive Brokers. Zbywalnymi aktywami są:

 • Akcje
 • ETFy
 • Obligacje
 • Główne indeksy światowe
 • Opcje
 • Futures
 • Fundusze inwestycyjne
 • Forex
 • Surowce
 • Warranty

Dzięki MEXEM masz dostęp do 150 rynków w 33 krajach przy użyciu 23 różnych walut. Oprócz najważniejszych giełd świata, w tym Europy i Ameryki Północnej, poprzez MEXEM masz dostęp do wielu trudno dostępnych rynków egzotycznych (Brazylia, Australia, Hongkong, Indie, RPA, Japonia).

Poprzez MEXEM można handlować wszystkimi instrumentami pochodnymi notowanymi na CME, w tym opcjami na akcje amerykańskie, którymi trudno handlować u europejskich brokerów.

Konto handlowe Mexem

Aby handlować z MEXEM masz tylko jeden rodzaj konta. Aby korzystać z platformy i usług należy zarejestrować się na konto internetowe. W MEXEM mogą rejestrować konta zarówno osoby prawne, jak i fizyczne. Konta MEXEM są łatwiejsze do otwarcia niż konta IB. Konta mogą być otwierane wspólnie przez kilka osób.

Jedną z zalet konta MEXEM w porównaniu do IB jest łatwość otwarcia rachunku.

MEXEM minimalna wpłata

Przelewy bankowe MEXEM są używane do wszystkich wpłat i wypłat. Przetworzenie i zaksięgowanie na koncie trwa maksymalnie jeden dzień roboczy. Nie ma minimalnego depozytu wymaganego do otwarcia konta ani nie jest konieczne utrzymywanie minimalnego salda.

Migracja rachunku z Interactive Brokers do Mexem

Jeżeli posiadają Państwo już aktywny rachunek w Interactive Brokers, mogą Państwo poprosić o migrację swojego rachunku do MEXEM. Wniosek ten można złożyć w strefie osobistej konta IB, w menu „Ustawienia konta”.

Jeśli przeniesiesz swój rachunek z IB do MEXEM, zachowasz ten sam numer rachunku i dane do logowania. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z różnych opłat i polegać na obsłudze klienta MEXEM. Dodatkowo, przez pierwszy rok, MEXEM oferuje rekonfigurację rachunku handlowego.

Oto kroki, które należy wykonać, aby połączyć swoje konta:

 • Zaloguj się do IB Account Management
 • Ustawienia → Ustawienia konta
 • Kliknij na link Link my existing account to Advisor/Broker u góry

Promocja MEXEM

Dla nowych klientów Mexem oferuje przebudowę konta handlowego: jeśli otworzysz konto i wpłacisz co najmniej 2 tys. euro w ciągu 7 dni od otwarcia, MEXEM oferuje przebudowę konta handlowego na ten rok.

Konto demo MEXEM

Aby faktycznie korzystać z platformy handlowej MEXEM, użytkownik musi przelać pieniądze na swoje konto rzeczywiste za pomocą przelewu bankowego. Alternatywnie, użytkownik może otworzyć papierowe konto handlowe, które jest kontem demo z 1 000 000 wirtualnych dolarów. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do platformy poprzez swoje papierowe konto handlowe i symulować kupno i sprzedaż walut oraz inne transakcje. Konto handlowe demo pozwala przetestować platformę handlową, tak jak w przypadku prawdziwego konta handlowego. Kwota na rachunku demo może zostać zresetowana, aby zademonstrować jak najbardziej zbliżone do rzeczywistego doświadczenie handlowe.

Prowizje i koszty MEXEM i Interactive Brokers

MEXEM ma niskie opłaty za swoje instrumenty handlowe. Konto jest darmowe i nie ma żadnych prowizji za posiadanie papierów wartościowych na rachunku. Istnieje jedna darmowa wypłata w miesiącu i opłata w wysokości 1 EUR za wszelkie dodatkowe wypłaty. Wpłaty są zawsze bezpłatne.

Poniżej porównanie prowizji MEXEM i Interactive Brokers na głównych produktach.

ProduktMEXEM ProwizjeIB Prowizje
Akcje na włoskiej giełdzie0,06% (min. €1,80)0,1% (min. €4)
Amerykańska Giełda Papierów Wartościowych0,005 USD za akcję kupioną/sprzedaną0,005 USD za akcję kupioną/sprzedaną
Akcje europejskieOd 0,06% do 0,08% (minimum 1,80 €)0,01% + €4
Opcje€ 1,802 € (3 € dla opcji indeksowych)
Futures€ 23 € (2 € dla mini kontraktów)

Platforma handlowa

MEXEM i Interactive Brokers nawiązały współpracę, dzięki której inwestorzy mogą wykorzystywać do swoich transakcji platformę Trader Workstation (TWS). TWS to platforma desktopowa przeznaczona dla bardziej doświadczonych traderów, a ponieważ ma wiele narzędzi i funkcji, wymaga od użytkowników zrozumienia, jak działa przed jej użyciem.

Platforma TWS może być dla niektórych skomplikowana. MEXEM to prawdziwa encyklopedia multimedialna, która zawiera samouczki wideo i przewodniki PDF. Wsparcie dla platformy odbywa się poprzez live chat, e-mail, telefon, whatsapp i screen sharing.

TWS daje Ci swobodę dostosowania układu, wyszukiwania produktów, sekcji wprowadzania zamówień i innych elementów do Twoich osobistych preferencji. Platforma TWS musi być zainstalowana na komputerze jako platforma desktopowa. Po uruchomieniu platformy można wybrać układ, z którego chcemy korzystać. W bibliotece układów graficznych znajduje się kilka opcj. Klasyczne TWS i Mosaic są domyślnymi układami i można je załadować, kiedy tylko zechcemy.

Obsługa klienta Mexem

IB oferuje wiele opcji wsparcia dla swoich klientów, ale jakość ich obsługi klienta jest jedną z ich największych wad. Otwarcie rachunku bezpośrednio w MEXEM jest jednym z powodów, dla których warto otworzyć rachunek w Interactive Brokers, ponieważ ich obsługa klienta jest znacznie lepsza.

W przypadku IB czas oczekiwania na kontakt z operatorem wynosi od 30 minut do 2 godzin i zazwyczaj dostępni są tylko agenci mówiący po angielsku. Udzielone odpowiedzi mogą być również niższej jakości niż pożądana. MEXEM ma doskonałą obsługę klienta, która pomaga klientom we wszystkich częściach otwarcia konta i platformy handlowej.

Klienci mogą poprosić o pomoc w zakresie Strefy Klienta, platformy handlowej lub otwarcia rachunku za pośrednictwem 3 różnych kanałów e-mail. Broker ma doskonałą obsługę klienta, co jest jedną z ich mocnych stron. Zapewnia wsparcie poprzez:

 • czat na żywo,
 • email,
 • whatsapp,
 • screen sharing,

Ich wsparcie jest dostępne od poniedziałku do piątku i znacznie szybsze niż wsparcie IB. Usługa wsparcia obejmuje 11 godzin dziennie, od 8:30 do 19:30, ale obejmie również ostatnie 2 godziny amerykańskiego pasma wieczornego. MEXEM ma ponad 10 lat doświadczenia w handlu usługami internetowymi. Jeśli jesteś traderem szukającym dobrej obsługi klienta i konta IB, MEXEM jest tym czego potrzebujesz.

Jak płacić podatki z Mexem

Meksykański podmiot pobierający opłaty u źródła

Broker nie posiada biura w Polsce, a więc nie może działać jako agent podatkowy u źródła, dlatego każdy inwestor musi zadbać o samodzielne (lub z pomocą księgowego) zadeklarowanie organom podatkowym dochodów uzyskanych w ramach transakcji internetowych.

MEXEM opinie: wady i zalety

Uważamy, że MEXEM jest dobrym serwisem z wielu punktów widzenia: kosztów, wsparcia, narzędzi handlowych, typów kont, zerowych limitów depozytów i przepisów.

 Zalety Mexem  Wady Mexem
Otwórz swój rachunek szybko i z profesjonalnym wsparciemPlatforma handlowa nie jest odpowiednia dla nowicjuszy.
Profesjonalne wsparcieRynek obligacji polskich nie jest dostępny.
Bardzo korzystne prowizje na różnych instrumentach.Wpłaty można dokonywać tylko przelewem bankowym.
Szeroki dostęp do wszystkich rynków światowych.

Kilka kluczowych wad: pojedyncza metoda wpłaty/wypłaty, platforma jest zbyt skomplikowana, a strona internetowa ma kilka błędów, które powinny zostać poprawione.

FAQ dotyczące brokera MEXEM

Jak mogę otworzyć konto w Mexem?

Proces rejestracji na platformie trwa łącznie 10 minut. Rachunki handlowe są otwierane online, więc nie są wymagane żadne formalności. Aby rozpocząć proces rejestracji należy posiadać ważny dokument tożsamości. Jako dowód zamieszkania można wykorzystać wyciągi z banku, które nie mogą być starsze niż 6 miesięcy. Zazwyczaj zatwierdzenie konta następuje w ciągu 24 godzin. W przypadku braku wymaganych dokumentów, konto nie będzie aktywne do czasu zatwierdzenia wszystkich dokumentów. Do tego czasu konto będzie nieaktywne

Mam konto IB, czy mogę je przenieść do Mexem?

Czy wiesz, że klienci Interactive Brokers mogą przenieść swój rachunek handlowy do Mexem? Wystarczy, że poprosisz IB o przeniesienie konta. Czy masz już u nich aktywne konto? W strefie osobistej Interactive Brokers można to zrobić bezpośrednio w menu, klikając na Ustawienia -> Rachunek.

Jakie przewagi ma Mexem nad Interactive Brokers?

Jak widzieliśmy, zalet jest wiele, ale do głównych należą:

 • Szybkie otwarcie konta z profesjonalnym wsparciem.
 • Bardzo korzystne prowizje od różnych instrumentów.
 • Szeroki dostęp do wszystkich rynków światowych.
 • Obsługa klienta przez 11 godzin dziennie zawsze dostępna, aby rozwiązać każde pytanie lub potrzebę.
 • Umowy z wieloma firmami partnerskimi, od firmy księgowej po firmy edukacyjne, dla wszechstronnego doświadczenia.

Gdzie znajdują się biura firmy Mexem?

Broker posiada kilka oddziałów. Oto adresy:

 • Na Cyprze: 1st Arch. Kyprianou, Loucaides Building Limassol CY 3036
 • We Włoszech: Via Tiziano 32, 4 piętro, 20145, Mediolan
 • W Belgii: Keizer Karellaan 584. 5 piętro, 1082 Bruksela
 • W Niderlandach: Prof. J.H. Bavincklaan 7, 1183AT Amstelveen

Przeczytaj również:

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły