Wysyłanie Bitcoin – która sieć jest najtańsza?

Pobierz w formacie PDF

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z kosztami wysyłania Bitcoin i jesteś zainteresowany, która sieć oferuje najtańsze transakcje, ten post będzie dla Ciebie bardzo przydatny.

wysylanie bitcoin

Wysyłanie Bitcoin: Jaka sieć jest najtańsza?

Zanim powiem Ci, które sieci są najtańsze do wysyłania Bitcoin, powinieneś znać dwa podstawowe aspekty w tym procesie:

  • Czas dostarczenia kwoty do portfela odbiorcy, który zależy od warunków sieciowych i wielkości wysyłanej kwoty;
  • Koszt transakcji, który jest proporcjonalny do ilości wysłanych Bitcoinów.

Z tego powodu nie da się uniknąć opłat sieciowych. Zanim więc przejdziemy do szczegółów na ich temat, należy pamiętać o informacjach, które przedstawimy poniżej:

Kto powinien zapłacić opłatę za wysyłkę Bitcoin?

Opłata ta powinna być uiszczana przez nadawcę, a nie odbiorcę.

Wartość transakcji VISA lub Mastercard w porównaniu do Bitcoin

Opłata za wypłatę, wpłatę lub wysłanie pieniędzy na tradycyjną kartę kredytową kosztuje zazwyczaj 1 lub 2 euro w zależności od banku, a przelewy są bezpłatne; wadą jest to, że nie można kontrolować czasu dostawy, chyba że dokonywany jest natychmiastowy przelew bankowy, który zazwyczaj kosztuje 5 euro.

Czas wysyłki Bitcoin

W zależności od warunków sieci i ilości bitcoinów wysłanych lub otrzymanych, czasy wysyłki będą się nieco różnić od powyższych (są to średnie szacunkowe).

Wysyłka

Bitcoin może być wysyłany w dowolne miejsce na świecie za pomocą blockchain. Transakcje te są nieco bardziej opóźnione niż innych środków, które również zależą od blockchain. Niektóre platformy wymiany kryptowalut i portfele pozwalają wybrać opłatę transakcyjną.

Cena prowizji za Bitcoin

Jest on związany z czasem oczekiwania na potwierdzenie transakcji. Ponieważ istnieje możliwość obliczenia, jaką prowizję lepiej zapłacić za potwierdzenie transakcji, należy określić, jak pilna jest transakcja do wysłania.

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$2.00

Ale ile kosztuje wysłanie Bitcoin?

Prawdziwy koszt transakcji bitcoin jest nieco trudny do obliczenia, ponieważ koszty wydobycia są bardzo zmienne i istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że opłaty za wydobycie są bardzo niskie w porównaniu z tradycyjnymi systemami płatności.

Oznacza to, że opłata jest obliczana jako dopłata pomiędzy tym, co odbiorca otrzymuje, a tym, co jest wysyłane, więc to, co jest wysyłane, będzie powiększone o uiszczoną opłatę.

Teraz, aby odpowiedzieć na pytanie o najtańsze sieci lub giełdy do wysyłania Bitcoin, przedstawimy kilka najważniejszych z nich:

SiećProwizja
Bitfinex– Brak prowizji za wpłaty, za wyjątkiem przelewów bankowych. – Opłaty za wydobycie Bitcoin 0.0004 BTC. – Opłaty za wydobycie od 0% do 2% w oparciu o poziom wolumenu z ostatnich 30 dni. -Przelewy bankowe są obciążone opłatą transakcyjną w wysokości 0,1%.   
Binance0,1%, a jeśli Twój token jest używany, Binance Coin (BNB) może obniżyć prowizję nawet o 50%.
Kucoin– Brak prowizji za dokonanie wpłaty. – W przypadku handlu, prowizje są niskie: 0,1%. – Aby wydobyć Bitcoin, prowizja wynosi 0.0005 BTC.  
Coinbase Pro– Opłaty wynoszą 0,25% dla Takers i 0% dla Makers. – Po podłączeniu do Coinbase, nie ma żadnych opłat za transfer pomiędzy funduszami. -Brak prowizji za wpłatę lub wypłatę środków.   

W skrócie, podczas handlu Bitcoin, różne warunki i opłaty muszą być przeglądane, więc każdy użytkownik musi znać te informacje, zanim zdecyduje się na konkretną sieć lub wymianę.

Pobierz w formacie PDF

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności