Wysyłanie Bitcoin – która sieć jest najtańsza?

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z kosztami wysyłania Bitcoin i jesteś zainteresowany, która sieć oferuje najtańsze transakcje, ten post będzie dla Ciebie bardzo przydatny.

Wysyłanie Bitcoin: Jaka sieć jest najtańsza?

Zanim powiem Ci, które sieci są najtańsze do wysyłania Bitcoin, powinieneś znać dwa podstawowe aspekty w tym procesie:

  • Czas dostarczenia kwoty do portfela odbiorcy, który zależy od warunków sieciowych i wielkości wysyłanej kwoty;
  • Koszt transakcji, który jest proporcjonalny do ilości wysłanych Bitcoinów.

Z tego powodu nie da się uniknąć opłat sieciowych. Zanim więc przejdziemy do szczegółów na ich temat, należy pamiętać o informacjach, które przedstawimy poniżej:

Kto powinien zapłacić opłatę za wysyłkę Bitcoin?

Opłata ta powinna być uiszczana przez nadawcę, a nie odbiorcę.

Wartość transakcji VISA lub Mastercard w porównaniu do Bitcoin

Opłata za wypłatę, wpłatę lub wysłanie pieniędzy na tradycyjną kartę kredytową kosztuje zazwyczaj 1 lub 2 euro w zależności od banku, a przelewy są bezpłatne; wadą jest to, że nie można kontrolować czasu dostawy, chyba że dokonywany jest natychmiastowy przelew bankowy, który zazwyczaj kosztuje 5 euro.

Czas wysyłki Bitcoin

W zależności od warunków sieci i ilości bitcoinów wysłanych lub otrzymanych, czasy wysyłki będą się nieco różnić od powyższych (są to średnie szacunkowe).

Wysyłka

Bitcoin może być wysyłany w dowolne miejsce na świecie za pomocą blockchain. Transakcje te są nieco bardziej opóźnione niż innych środków, które również zależą od blockchain. Niektóre platformy wymiany kryptowalut i portfele pozwalają wybrać opłatę transakcyjną.

Cena prowizji za Bitcoin

Jest on związany z czasem oczekiwania na potwierdzenie transakcji. Ponieważ istnieje możliwość obliczenia, jaką prowizję lepiej zapłacić za potwierdzenie transakcji, należy określić, jak pilna jest transakcja do wysłania.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€2.00

Ale ile kosztuje wysłanie Bitcoin?

Prawdziwy koszt transakcji bitcoin jest nieco trudny do obliczenia, ponieważ koszty wydobycia są bardzo zmienne i istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że opłaty za wydobycie są bardzo niskie w porównaniu z tradycyjnymi systemami płatności.

Oznacza to, że opłata jest obliczana jako dopłata pomiędzy tym, co odbiorca otrzymuje, a tym, co jest wysyłane, więc to, co jest wysyłane, będzie powiększone o uiszczoną opłatę.

Zobacz także:

Teraz, aby odpowiedzieć na pytanie o najtańsze sieci lub giełdy do wysyłania Bitcoin, przedstawimy kilka najważniejszych z nich:

SiećProwizja
Bitfinex– Brak prowizji za wpłaty, za wyjątkiem przelewów bankowych. – Opłaty za wydobycie Bitcoin 0.0004 BTC. – Opłaty za wydobycie od 0% do 2% w oparciu o poziom wolumenu z ostatnich 30 dni. -Przelewy bankowe są obciążone opłatą transakcyjną w wysokości 0,1%.   
Binance0,1%, a jeśli Twój token jest używany, Binance Coin (BNB) może obniżyć prowizję nawet o 50%.
Kucoin– Brak prowizji za dokonanie wpłaty. – W przypadku handlu, prowizje są niskie: 0,1%. – Aby wydobyć Bitcoin, prowizja wynosi 0.0005 BTC.  
Coinbase Pro– Opłaty wynoszą 0,25% dla Takers i 0% dla Makers. – Po podłączeniu do Coinbase, nie ma żadnych opłat za transfer pomiędzy funduszami. -Brak prowizji za wpłatę lub wypłatę środków.   

W skrócie, podczas handlu Bitcoin, różne warunki i opłaty muszą być przeglądane, więc każdy użytkownik musi znać te informacje, zanim zdecyduje się na konkretną sieć lub wymianę.

Czytaj więcej o:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!