Top 5 najlepsze Altcoiny- Ranking i jak inwestować?

Pobierz w formacie PDF

Jakie są najlepsze Altcoiny? Termin Altcoin odnosi się do każdej kryptowaluty innej niż Bitcoin, tj. innych alternatyw dla tej kryptowaluty. W tym wpisie dowiesz się jakie są najlepsze altcoiny i jak w nie inwestować.

najlepsze altcoiny

Jakie są najlepsze altcoiny i jak w nie inwestować? 

Na początek warto wiedzieć, że istnieje ponad 5000 alternatywnych kryptowalut do Bitcoina; wiele z nich różni się metodami wydobycia, których używają lub sposobem tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. 

Innymi słowy, wielu deweloperów stworzyło własne kryptowaluty w celu poprawy doświadczenia użytkowników, a także zgodnie z ich potrzebami, na przykład: szybsze i mniej zmienne transakcje. 

Jednak główną cechą, która może uczynić altcoin konkurencyjnym na rynku jest to, że może on pokonać oczywiste ograniczenie Bitcoin i poprawić błędy w Bitcoin. 

Najlepsze Altcoiny do inwestowania 

Pomimo dużej liczby altcoinów, które istnieją na rynku, można zauważyć kilka, które się wyróżniają i silnie konkurują z BTC.  

Litecoin 

Ta kryptowaluta jest walutą zdecentralizowaną, więc nie może być kontrolowana przez żaden organ centralny. Jest to sieć płatności, oprogramowanie open source, które zostało stworzone przez Charliego Lee w październiku 2011 roku. Jedną z różnic między Bitcoinem a Litecoinem jest to, że ten drugi pozwala na większą ilość transakcji i jest w stanie potwierdzić transakcje w krótszym czasie niż Bitcoin. 

Ethereum 

Jako platforma open source do obliczeń rozproszonych narodziła się w 2013 roku i została wymyślona przez programistę kryptowalut Vitalika Buterina. Ethereum można uznać za zdecentralizowaną sieć wydobywczą, co gwarantuje, że żadna agencja państwowa ani osoba prywatna nie może nią manipulować. Kryptowaluta Ethereum nosi nazwę Ether. 

Ripple 

Ripple to firma blockchain oferująca rozliczenia brutto w czasie rzeczywistym i wymianę walut, założona w 2012 roku przez Arthura Britto, Davida Schwartza i Ryana Fuggera, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. 

Ripple wykorzystuje do swojego rozwoju technologię blockchain oraz aktywa cyfrowe. Jego wirtualną walutą jest XRP, dobra alternatywa dla szybszego i tańszego uzyskania płynności w transakcjach granicznych. 

Polkadot 

Inwestowanie w tę kryptowalutę jest bardzo opłacalną opcją, ponieważ jej główną zaletą jest to, że zapewnia blockchain, który pozwala innym kryptowalutom rozwijać własne projekty w Polkadot

Cardano 

Jednym z najlepszych altcoins do inwestowania jest Cardano z jego ADA Token, który ma kilka mocnych punktów, takich jak: 

Inne altcoiny, które wyróżniają się na rynku akcji: 

Jak inwestować? 

Niektóre sposoby inwestowania w Altcoins to: 

  • Zakup tokenów 

Dla tej opcji, bezpieczna i niezawodna platforma lub broker jest zalecany. Obecnie wielu inwestorów decyduje się na handel za pomocą eToro, platformy, która pozwala na dostęp do transakcji zarejestrowanych użytkowników. Jest również intuicyjny i pozwala na podejmowanie bezpośrednich decyzji inwestycyjnych lub kopiowanie skutecznych inwestorów lub funduszy. 

Na eToro możesz handlować Bitcoin, Bitcoin Cash, Polkadot, Ripple, Dash, Litecoin, Ethereum, Ada, IOTA, Stellar, EOS, NEO, TRON, ZCASH i Binance Coin; pozwala również na zakup najlepszych wschodzących kryptowalut, omijając wybór dźwigni, aby fizycznie kupić wybrany token

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

Minimalny depozyt:

$200.00

  • Inwestowanie za pomocą kontraktów CFD 

CFD (Contracts for Difference) to system, który opiera się na umowie pomiędzy dwoma stronami, które nie handlują danym aktywem. Wymiany te oparte są na przyszłej wartości aktywów bazowych. Innymi słowy, nie można nabyć prawa własności do aktywów, aby nimi handlować. 

Dlatego też, aby handlować kontraktami CFD, inwestor musi zdeponować niewielką kwotę pieniędzy, która będzie stanowić zabezpieczenie dla przyszłego handlu. 

Copy trading jest strategią, którą mogą stosować wszyscy użytkownicy brokera eToro. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz handlować Altcoinami, ponieważ możesz kopiować lub emulować strategie opracowane przez innego użytkownika. Możesz połączyć swoje konto z kontem bardziej doświadczonego tradera, dzięki czemu zmiany dokonane w jego inwestycjach i decyzjach są automatycznie odzwierciedlane na Twoim koncie. 

Zalecamy, aby podczas kopiowania handlu poinformować się szczegółowo o tej metodzie, aby nie skończyło się to wyborem niewłaściwego tradera do kopiowania i wygenerowaniem nieoczekiwanych negatywnych wyników. 

Mamy nadzieję, że już wiesz jakie są najlepsze altcoiny i jak w nie inwestować. 

Pobierz w formacie PDF

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności