Najlepsze Altcoiny: Ranking

Jakie są najlepsze Altcoiny? Termin Altcoin odnosi się do każdej kryptowaluty innej niż Bitcoin, tj. innych alternatyw dla tej kryptowaluty. W tym wpisie dowiesz się jakie są najlepsze altcoiny i jak w nie inwestować.

Jakie są najlepsze altcoiny i jak w nie inwestować? 

Na początek warto wiedzieć, że istnieje ponad 20000 alternatywnych kryptowalut do Bitcoina. Wiele z nich różni się metodami wydobycia, których używają lub sposobem tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. 

Innymi słowy, wielu deweloperów stworzyło własne kryptowaluty w celu poprawy doświadczenia użytkowników, a także zgodnie z ich potrzebami, na przykład: szybsze i mniej zmienne transakcje. 

Jednak główną cechą, która może uczynić altcoin konkurencyjnym na rynku jest to, że może on pokonać oczywiste ograniczenie Bitcoin i poprawić błędy w Bitcoin. 

Najlepsze Altcoiny w 2022 roku 

Pomimo dużej liczby altcoinów, które istnieją na rynku, można zauważyć kilka, które się wyróżniają i silnie konkurują z BTC.  

Ethereum 

Jako platforma open source do obliczeń rozproszonych narodziła się w 2013 roku i została wymyślona przez programistę kryptowalut Vitalika Buterina. Ethereum można uznać za zdecentralizowaną sieć wydobywczą, co gwarantuje, że żadna agencja państwowa ani osoba prywatna nie może nią manipulować. Kryptowaluta Ethereum nosi nazwę Ether. 

Decentraland (Mana)

W oparciu o blockchain Ethereum, Decentraland ma na celu stworzenie sieci należącej do jej użytkowników i zapewnienie immersyjnych doświadczeń. Platforma Decentraland pozwala użytkownikom tworzyć i monetyzować treści i aplikacje wirtualnej rzeczywistości 3D.

Jest to współdzielona metawersja, w której użytkownicy mogą kupować wirtualne działki. Metaverse to wspólny wirtualny świat, w którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje, socjalizować się i uczyć. Decentraland jest zdecentralizowanym światem, w którym użytkownicy odkrywają ziemię będącą ich własnością oraz handlują wirtualnymi aktywami.

Polygon (Matic)

Ethereum jest sercem wizji Polygonu, platformy, która gości zdecentralizowane aplikacje, takie jak wirtualne światy, gry, sztuka i usługi finansowe. Przy tak dużej aktywności na swoim blockchainie, Ethereum stało się prawie nieużyteczne, ponieważ koszty transmisji rosną, a ruch jest zapchany.

Oprócz poprawy prędkości oraz zmniejszenia kosztów i złożoności transakcji w sieciach blockchain, Polygon, wcześniej znany jako Matic Network, zapewnia wiele narzędzi do skalowania.

Raydium (Ray)

Raydium to automatyczny animator rynku (AMM) oparty na blockchainie Solana, który dzieli płynność z Serum. Odkąd technologia blockchain, a ostatnio DeFi, zautomatyzowani animatorzy rynku (AMMs) i ich pule płynności stały się popularne, pojawił się nowy, odrębny sposób handlu.

Dzięki AMM, takim jak Raydium, użytkownicy mogą kupować i sprzedawać aktywa przeciwko puli aktywów dostarczanych przez dostawców płynności. Pule płynności służą jako przeciwna strona transakcji, wobec której realizowane są zlecenia kupna i sprzedaży.

Polkadot (Dot)

Poprzez Polkadot, wartość i dane mogą być przesyłane przez wcześniej niekompatybilne sieci (takie jak Bitcoin i Ethereum). Dodatkowo jest zaprojektowany tak, aby był szybki i skalowalny. Tokeny DOT można kupić lub sprzedać na Binance i innych giełdach do stakingu i handlu. Polkadot jest zarówno tokenem, jak i zdecentralizowanym protokołem, którym można handlować na giełdach takich jak Binance lub Coinbase.

Pozwalając niepowiązanym blockchainom bezpiecznie komunikować się ze sobą, protokół Polkadot umożliwia przepływ wartości lub danych między, powiedzmy, blockchainami Ethereum i Bitcoin.
Oprócz tego, że jest szybki i skalowalny, wykorzystuje wiele równoległych blockchainów (lub „parachainów”), aby zmniejszyć wymagania dotyczące przetwarzania na głównym blockchainie.

Inwestowanie w tę kryptowalutę jest bardzo opłacalną opcją, ponieważ jej główną zaletą jest to, że zapewnia blockchain, który pozwala innym kryptowalutom rozwijać własne projekty w Polkadot. 

Zobacz czym jest Polkadot

Inne altcoiny, które wyróżniają się na rynku akcji: 

  • Dogecoin (DOGE) 
  • Binance Coin (BNB) 
  • Cardano ADA

Altcoin- Jak inwestować? 

Niektóre sposoby inwestowania w Altcoins to: 

Zakup tokenów Dla tej opcji, bezpieczna i niezawodna platforma lub broker jest zalecany. Obecnie wielu inwestorów decyduje się na handel za pomocą eToro, platformy, która pozwala na dostęp do transakcji zarejestrowanych użytkowników. Jest również intuicyjny i pozwala na podejmowanie bezpośrednich decyzji inwestycyjnych lub kopiowanie skutecznych inwestorów lub funduszy. 
Na eToro możesz handlować Bitcoin, Bitcoin Cash, Polkadot, Ripple, Dash, Litecoin, Ethereum, Ada, IOTA, Stellar, EOS, NEO, TRON, ZCASH i Binance Coin; pozwala również na zakup najlepszych wschodzących kryptowalut, omijając wybór dźwigni, aby fizycznie kupić wybrany token
Inwestowanie za pomocą kontraktów CFD CFD (Contracts for Difference) to system, który opiera się na umowie pomiędzy dwoma stronami, które nie handlują danym aktywem. Wymiany te oparte są na przyszłej wartości aktywów bazowych. Innymi słowy, nie można nabyć prawa własności do aktywów, aby nimi handlować. 
Dlatego też, aby handlować kontraktami CFD, inwestor musi zdeponować niewielką kwotę pieniędzy, która będzie stanowić zabezpieczenie dla przyszłego handlu. 
Trading automatyczny  Copy trading jest strategią, którą mogą stosować wszyscy użytkownicy brokera eToro. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz handlować Altcoinami, ponieważ możesz kopiować lub emulować strategie opracowane przez innego użytkownika. Możesz połączyć swoje konto z kontem bardziej doświadczonego tradera, dzięki czemu zmiany dokonane w jego inwestycjach i decyzjach są automatycznie odzwierciedlane na Twoim koncie. 
Zalecamy, aby podczas kopiowania handlu poinformować się szczegółowo o tej metodzie, aby nie skończyło się to wyborem niewłaściwego tradera do kopiowania i wygenerowaniem nieoczekiwanych negatywnych wyników.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Sprawdź także: Jak handlować kryptowalutami

Zalecamy, aby podczas kopiowania handlu poinformować się szczegółowo o tej metodzie, aby nie skończyło się to wyborem niewłaściwego tradera do kopiowania i wygenerowaniem nieoczekiwanych negatywnych wyników. 

Mamy nadzieję, że już wiesz jakie są najlepsze altcoiny i jak w nie inwestować. 


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!