Ripple (XRP) jak to działa, ceny i gdzie kupić

Ripple (XRP) jest jedną z niezliczonych kryptowalut w obiegu, ale jej unikalne cechy czynią ją bardzo atrakcyjną dla handlowców i banków, więc zobaczmy, co to jest.

ripple krypto

Ripple (XRP) jak to działa, ceny i gdzie kupić

Ripple (XRP) jest jedną z najbardziej interesujących kryptowalut, nie ze względu na to, jak się ją zdobywa, ale ze względu na to, jak sama w sobie działa.

W rzeczywistości zalicza się do rywali głównych kryptowalut, w szczególności Bitcoina, ale pomimo tego, że jest zdecentralizowana, działa prawie tak, jakby była scentralizowana.

Wykorzystuje ona technologię Hashtree, która skupia dane w jedną wartość, która następnie musi zostać zweryfikowana przez serwery, mamy więc do czynienia z kryptowalutą, która nie wykorzystuje blockchain.

Inne ważne cechy to natychmiastowe przelewy i przelewy w różnych walutach, a nie tylko w USD, jak to jest w przypadku wielu kryptowalut.

Cechy tej kryptowaluty sprawiły, że jest ona nazywana kryptowalutą antykryptowalutową i stała się atrakcyjna nie tylko dla wielu inwestorów, ale także dla instytucji finansowych, przede wszystkim banków.

Ripple (XRP)- Ceny

Podobnie jak w przypadku wszystkich kryptowalut, cena jest względna, ponieważ zmienia się cały czas, w tej chwili wynosi około 1,25 euro, ale ogólnie porusza się między 1 a 2 dolarami, a niektóre prognozy mówią, że wartość wzrośnie do około 2,3 dolara do końca roku.

Zobacz także:

Minimalny depozyt:

€2.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Gdzie można ją kupić?

Gdzie kupić Ripple (XRP) zależy od tego, jaki jest cel zakupu, tj. czy faktycznie chcesz kupić kryptowalutę, czy chcesz handlować za pośrednictwem CFD.

Jeśli chodzi o handel, to z pewnością warto robić to za pomocą CFD, a więc za pośrednictwem brokerów, którzy na to pozwalają. Niektórzy z głównych brokerów, którzy pozwalają na handel CFD na Ripple to eToro, Capital.com i Libertex.

Aby handlować w ten sposób, musisz użyć klasycznej metody, czyli zarejestrować się (jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany) na platformie brokera, np. eToro, zatwierdzić swój rachunek i dokonać wpłaty, kupić CFD na Ripple i sprzedać je w najbardziej odpowiednim momencie.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

W przypadku, gdy nie jesteś zainteresowany handlem Ripple, ale jesteś po prostu zainteresowany jego zakupem, musisz skontaktować się z giełdą.

Oznacza to, że jeśli chcesz posiadać Ripple, musisz zarejestrować się na platformie wymiany, takiej jak Coinbase lub Binance, zdeponować i kupić kryptowalutę, aby przechowywać ją w portfelu kryptowalutowym. Istnieją również inne sposoby na zakup Ripple, na przykład eToro z tą samą procedurą zakupu CFD na Ripple, daje możliwość zakupu Ripple.

Jeśli chcesz zarejestrować się na giełdzie, która umożliwia dostęp do dużej liczby kryptowalut, zalecamy rejestrację na Coinbase lub Capital.com, ponieważ mają one odpowiednio ponad 350 kryptowalut i ponad 120 kryptowalut.

Wniosek

Istnieje wiele kryptowalut (wystarczy pomyśleć o tym, że Binance ma ich ponad 350) i każda z nich ma swoją specyfikę, w przeciwnym razie nie byłyby nawet notowane na giełdzie.

Sam fakt, że możliwe jest inwestowanie w kryptowaluty sprawia, że jest to potencjalnie dobra inwestycja i mamy nadzieję, że daliśmy Ci wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zrozumieć, czy Ripple może być jedną z kryptowalut, którymi możesz być zainteresowany, ponieważ jest to jedna z najbardziej unikalnych kryptowalut znajdujących się obecnie w obiegu.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!