Portfel Binance Smart Chain (BSC) – co to jest i jak go używać?

Pobierz w formacie PDF

Co to jest Binance Smart Chain (BSC) portfel? Binance jest największą na świecie giełdą kryptowalutową pod względem dziennego wolumenu obrotu kryptowalutami. Została założona w 2017 roku i jest zarejestrowana na Kajmanach. W tym poście wyjaśnimy czym jest Binance Smart Chain Wallet i jak z niego korzystać.

binance smart chain

Binance Chain

Na początek należy wiedzieć, co to jest portfel Binance Chain:

Binance Chain Wallet to oficjalny portfel kryptowalutowy firmy Binance, który umożliwia dostęp do BSC, Binance Chain i Ethereum; dlatego może być używany do przechowywania kryptowalut i dostępu do projektów z różnych blockchainów. Ponadto, Chain Wallet firmy Binance jest obecnie kompatybilny z Chrome, Firefox i Brave.

Czym różni się on od innych portfeli?

Chociaż Binance Chain Wallet jest podobny do innych portfeli opartych na rozszerzeniu, istnieją pewne cechy, które odróżniają go od innych, na przykład, można łatwo połączyć go z portfelem za pośrednictwem Wallet Direct (funkcja, która pozwala uniknąć konieczności kopiowania i wklejania adresów podczas przenoszenia aktywów cyfrowych z jednego do drugiego).

Ponadto, można użyć konta Gmail do zarejestrowania nowego portfela za pomocą tKey, więc jeśli stracisz dostęp do portfela, można go odzyskać za pomocą loginu Gmail, urządzenia Gmail lub konta Gmail.

Czym jest Binance Smart Chain?

Teraz, Binance Smart Chain (BSC) jest inteligentnym kontraktem obsługującym równoległy blockchain dla Binance Chain, który zapewnia platformę bez zezwoleń dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Dla wielu osób, podczas gdy BSC oferuje wysoką wydajność ukierunkowaną na aktywny handel kryptowalutami, brakuje jej w dziale programowania. W tym miejscu pojawia się BSC, ponieważ Binance uruchomił Smart Chain, aby zapewnić szybką i tanią alternatywę dla zdecentralizowanego rynku finansowego (DeFi), który ucierpiał z powodu wysokich opłat transakcyjnych Ethereum.

Podobnie, BSC został uruchomiony we wrześniu 2020 r. i charakteryzuje się 5-sekundowym czasem bloku, krzyżowymi transferami aktywów, wsparciem EVM i protokołem konsensusu proof-of-stake authority w celu zapewnienia skalowalności.

Jak uzyskać dostęp do Binance Smart Chain

Najprostszym sposobem na uzyskanie dostępu do ekosystemu BSC jest użycie przeglądarki Trust Wallet DApp; wiodącej na rynku mobilnej przeglądarki DApp, która umożliwia każdemu posiadaczowi smartfona bezpieczny dostęp do DApps i protokołów DeFi w inteligentnym łańcuchu Binance. Możesz pobrać tę przeglądarkę z witryny TrustWallet.

Jak korzystać z Binance Smart Chain

Aby zrozumieć, jak z niego korzystać, musisz wiedzieć, że:

  • BSC to blockchain stworzony z potrzeby rozszerzenia usług już świadczonych przez Binance Chain blockchain.
  • Jest to usługa równoległa, ale niezależna od łańcucha Binance, który zapewnia inteligentne kontrakty. W porównaniu do Ethereum, Bitcoin czy nawet Binance Chains, jego głównym produktem jest integracja tych inteligentnych kontraktów.
  • BSC obsługuje standard tokenów BEP-20, który wykorzystuje te same funkcje, co Ethereum (ERC-20), podczas gdy Binance Chain obsługuje standard tokenów BEP-2. BEP20 jest przyjaznym dla deweloperów standardem tokenów, który umożliwia każdemu wdrożenie zamiennych monet cyfrowych lub tokenów na BSC.
  • Jego najsilniejszym konkurentem jest Ethereum, z opcjami podobnymi do Binance Smart Chain.
  • Kryptowaluta używana w tych blockchainach to oficjalna waluta Binance: BNB. Jednak istniejące monety mogą być również przekazywane za pośrednictwem zdecentralizowanego portalu.
  • BSC jest blockchainem, który działa całkowicie niezależnie od innych blockchainów.

Tak więc, mam nadzieję, że rozumiesz czym jest BSC i jak go używać.

Pobierz w formacie PDF

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności