Polkadot (DOT): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić

Handel kryptowalutami znacznie wzrósł na rynkach w ciągu ostatniego roku. A jednym z tych, którym udało się znacząco zwiększyć swoją kapitalizację jest Polkadot (DOT), innowacyjny blockchain, który robi fale pomiędzy gigantami Bitcoin i Ethereum. Zobaczmy poniżej, co to jest Polkadot, jaka jest jego cena i notowania i gdzie go kupić.

polkadot

Polkadot (DOT): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić 

Polkadot jest projektem open source, który został opracowany przez Web3 Foundation. Jest to wspólny protokół, który pozwala sieciom blockchain działać razem. Celem jest stworzenie zunifikowanej sieci skonfigurowanej przez połączenie różnych blockchainów, w środowisku, w którym wskaźniki wskazują na nadejście przeglądania stron internetowych, gdzie obietnicą jest przywrócenie kontroli nad siecią do użytkownika.

Polkadot został zaprojektowany zgodnie z paradygmatem, w którym blockchainy mogą działać razem w sieci, zapewniając tym samym nowe korzyści dla wykorzystania blockchainów.

Wśród celów, jakie postawiono sobie przy tworzeniu Polkadot, możemy wymienić:

Zapewnienie środowiska interoperacyjności pomiędzy różnymi blockchainami w sieci: Poprzez tę platformę staramy się sprostać transakcjom wymaganym przez różne blockchainy istniejące w świecie kryptowalut.

Zapewnia skalowalność, której brakuje obecnym sieciom blockchain. W tym celu Polkadot dąży do zapewnienia większej płynności systemu transakcyjnego na rynku poprzez równoległe przeprowadzanie transakcji.

Zapewnia środki do aktualizacji blockchains, które nie wymagają rozwidlenia. Poprzez Polkadot, aktualizacje te postrzegane są bardziej jako ewolucja w obrębie ekosystemu niż podział historii transakcji, który dominuje w dotychczasowych sieciach.

Zobacz także:

Wyposażenie sieci w maksymalne zabezpieczenia w celu uniknięcia ataków, które mogłyby zagrozić majątkowi osób w niej uczestniczących, a także ochrona danych osobowych i finansowych osób, które wykorzystują to medium do realizacji swoich transakcji.

Cena, notowania i gdzie kupić 

Polkadot jest handlowany na rynku za pomocą tokena DOT i często jest powiązany z stablecoinem Tether, który ma prawie stały ekwiwalent 1:1 w stosunku do dolara amerykańskiego, stąd jego symbol USDT.

Do 31 grudnia 2020 r. token DOTUSDT (Polkadot / Tether) został po raz pierwszy wyceniony na 8.201 USDT. W ciągu 2021 roku, pośród wzlotów i upadków, Polkadot znalazł się w centrum uwagi wielu inwestorów, zwiększając swoją kapitalizację rynkową do blisko 40 mld USD. Ostatni szczyt został zaobserwowany, gdy osiągnęła ona cenę 44.380 USDT. Można go kupić na stronie Binance.

Wnioski

Na zakończenie wymieńmy kilka zalet Polkadot (DOT).

Zalety:

Skalowalność: Ponieważ Polkadot działa jako sieć wielołańcuchowa, pozwala to na równoległe przetwarzanie przelewów w wielu pojedynczych łańcuchach. To usuwa jedną z największych przeszkód związanych z technologią blockchain w dzisiejszych czasach. Przetwarzanie równoległe jest znaczącym usprawnieniem i może utorować drogę do szerszego globalnego przyjęcia blockchain.

Wady:

Dostosowanie: Ci, którzy szukają dostosowania, mogą skorzystać z niektórych funkcji oferowanych przez Polkadot. Obecnie nie ma „jednej infrastruktury blockchain, która rządzi nimi wszystkimi”. Każdy projekt ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania, a Polkadot pozwala każdemu pojedynczemu blockchainowi mieć projekt zoptymalizowany pod kątem tej konkretnej funkcjonalności. Z pomocą Substrate, deweloperzy mogą faktycznie dostosować swoje indywidualne łańcuchy do potrzeb projektu.

Interoperacyjność: Jeśli chodzi o interoperacyjność, ważnym czynnikiem jest fakt, że projekty i aplikacje bezproblemowo współdzielą dane. Nie wiadomo jeszcze, jakiego rodzaju produkty i usługi powstaną dzięki temu, ale istnieje wiele możliwych przypadków użycia. Można stworzyć zupełnie nowe ekosystemy finansowe, w których każdy spadochron będzie zajmował się określonym aspektem w danym czasie.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!