Najlepsze giełdy kryptowalut

Które są najlepsze giełdy kryptowalut? Inwestowanie w kryptowaluty stało się bardzo popularne wśród nowych i doświadczonych inwestorów. Aby zdywersyfikować swój portfel, spekulować lub oszczędzać pieniądze, kryptowaluty stały się bardzo interesującym produktem finansowym. Aby handlować kryptowalutami i ich pochodnymi finansowymi będziesz potrzebował giełdy i/lub brokera, który oferuje tę usługę. Dlatego dziś porozmawiamy o najlepszych giełdach kryptowalut.

Najlepsze giełdy kryptowalut

Aby inwestować w kryptowaluty, możemy działać na kilka sposobów: używać ich jako metody płatności, możemy przechowywać je jako oszczędności lub do późniejszej sprzedaży, handlować nimi lub kupować i sprzedawać je oraz korzystać z ich zmienności cenowej. Jednak do tego potrzebujemy wyspecjalizowanej platformy, która działa jako opiekun naszego cyfrowego portfolio (giełda lub broker). 

Omówimy dzisiaj różnice, zalety i wady każdego z najlepszych istniejących brokerów i giełd do inwestowania w kryptowaluty.

Wybierz brokera lub giełdę, aby inwestować w kryptowaluty

Rozważając inwestowanie w kryptowaluty, musimy mieć jasność, na jakim aspekcie będą opierać się nasze transakcje, dlatego też zadajemy następujące pytanie: czy nasz handel wymaga dźwigni finansowej, czy też jest to raczej strategia „kup i trzymaj”?

Jeśli Twoja odpowiedź jest na korzyść dźwigni, to jako inwestor, najbardziej naturalną rzeczą jest to, że zdecydujesz się na handel z brokerem CFD na kryptowaluty. Wiedząc, że istnieją inne mechanizmy inwestowania w kryptowaluty, takie jak kontrakty terminowe na Bitcoin i Ethereum, kontrakty CFD mają tę zaletę, że nie wygasają i są bardziej elastyczne w wyborze wielkości pozycji.

Najlepsze giełdy kryptowalut- Czym są giełdy kryptowalutowe?

Jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty bez użycia dźwigni, jednym z najlepszych sposobów na to jest fizyczny zakup (nawet jeśli te aktywa są wirtualne).

Dlatego właśnie istnieją giełdy kryptowalutowe: są to platformy, na których kryptowaluta jest kupowana i sprzedawana poprzez istniejący popyt i podaż. Ustalają one cenę rynkową, która służy jako podstawa do uruchomienia kontraktów CFD i innych pochodnych instrumentów finansowych na kryptowaluty, ustalając ich wartość w oparciu o otwarty rynek.

Giełda to miejsce, gdzie można kupić i sprzedać kryptowaluty; reszta to usługi równoległe, które platforma może zaoferować. Są to wirtualne przestrzenie, które zapewniają dostęp do rynku. Z biegiem czasu, a minęła już ponad dekada od pojawienia się Bitcoina, pierwszej kryptowaluty, te platformy handlowe ewoluowały pod względem bezpieczeństwa i usług.

Kiedy kupujesz kryptowaluty za gotówkę, czyli fizycznie, musisz mieć miejsce do ich przechowywania. W tym przypadku, użytkownik musi posiadać wirtualny portfel lub giełdę.

Giełdy do inwestowania w kryptowaluty zazwyczaj oferują taką usługę, w tym wymianę kryptowalut, czyli wymianę jednej kryptowaluty na drugą, a nie kupno lub sprzedaż za pomocą tradycyjnych pieniędzy. Mówimy o jakości i usługach tych platform nie bez powodu, możemy narazić się na ryzyko cyberataku na nasz Portfel. Platformy te zazwyczaj mają wystarczającą technologię, aby chronić nasze inwestycje.

Inwestowanie gotówki w kryptowaluty, poprzez giełdy, ma wiele zalet, takich jak mniejsze ryzyko wahań cen i więcej aktywów finansowych dostępnych do handlu. Giełda ma znacznie większy zapas kryptowaluty.

Czym są kontrakty CFD na kryptowaluty?

Kontrakty na różnicę. Są to kontrakty, w których różnice cenowe, które mogą istnieć na danym instrumencie finansowym, w tym cena kryptowaluty, są rozliczane w dwóch różnych terminach, pokrywających się z otwarciem i zamknięciem transakcji.

Kontrakty CFD pozwalają na zawieranie zarówno długich, jak i krótkich transakcji. Oznacza to, że można kupić CFD, aby sprzedać go później i uzyskać rentowność przy wzroście rynku, ponieważ jego cena zmienia się w taki sam sposób jak cena long trade. Można też najpierw sprzedać CFD, aby później go odkupić i osiągnąć zysk przy spadku ceny (krótka transakcja lub krótka inwestycja).

Kontrakty CFD są produktami lewarowanymi, co oznacza, że nie musisz wpłacać 100% swojej inwestycji. Pozycje można otworzyć jedynie poprzez zdeponowanie procentu wolumenu jako depozytu zabezpieczającego.

Dźwignia finansowa pozwala na zwielokrotnienie zysków, ale stanowi również ryzyko. Musi być zarządzany w sposób ekspercki, dlatego też maksymalna dźwignia do handlu kryptowalutami została ograniczona przez europejskie władze finansowe (ESMA) do 1: 2. Oznacza to, że konieczne będzie zdeponowanie zabezpieczenia w wysokości 50% wolumenu pozycji. Środek ten ma wpływ tylko na brokerów CFD kryptowalutowych z siedzibą w Europie.

Największe ryzyko związane z kontraktami CFD wynika z nadużywania dźwigni finansowej i braku bezpieczeństwa ze strony brokera. Z tego powodu konieczne jest skorzystanie z usług odpowiednio regulowanego brokera kryptowalutowego.

Brokerzy i giełdy pobierają szereg opłat i rat.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że podczas inwestowania w kryptowaluty poprzez CFD, brokerzy zazwyczaj nie pobierają prowizji za handel; są one ustalane w formie spreadów.

W handlu CFD, broker oferuje dwie ceny, jedną dla kupna i jedną dla sprzedaży:

  • Bid: to cena, którą broker jest skłonny zapłacić, jeśli użytkownik chce sprzedać CFD. To znaczy, że jest to cena sprzedaży.
  • Ask: to cena przeciwna, ta, za którą broker jest gotów sprzedać. W przypadku, gdy klient chce kupić CFD, będzie musiał zapłacić tę cenę.

Jak można wywnioskować, cena Ask jest zawsze o kilka punktów wyższa niż cena Bid. Różnica ta nazywana jest spreadem i jest naliczana w momencie otwarcia pozycji.

Handel CFD polega na kupnie i sprzedaży, niezależnie od tego, w jakiej kolejności jest realizowany (w zależności od tego, czy jest to handel długi czy krótki). Jeden z nich służy do otwierania pozycji, a drugi do jej zamykania. Innymi słowy, zawsze trzeba będzie zakładać tę rozpiętość.

Z kolei giełdy do inwestowania w kryptowaluty pobierają prowizje. W zależności od wolumenu transakcji w okresie 30 dni oraz od tego, czy zlecenie jest ograniczone do rynku, ustalana jest procentowa wysokość prowizji (od wielkości transakcji).

Najlepsze giełdy kryptowalut

Jacy są najlepsi brokerzy i giełdy do inwestowania w kryptowaluty?

Najlepsze giełdy do inwestowania w kryptowaluty 2021

GiełdyZaleta
CoinbaseBezpieczeństwo i usługi
BinanceBezpieczeństwo i szeroki wybór kryptowalut
KrakenBezpieczeństwo i wsparcie dla początkujących inwestorów

Coinbase:

Jest on definiowany jako miejsce, w którym można łatwo i niezawodnie kupować i sprzedawać kryptowaluty. Jest to jedna z wiodących platform, o łącznym wolumenie obrotów ponad 400 mld USD, ponad 43 mln zarejestrowanych użytkowników i ponad 100 obsługiwanych krajach.

Oferuje bezpieczną przestrzeń do przechowywania, 98% środków klientów jest przechowywanych offline. Fakt ten, wraz z dobrymi praktykami, czyni tę giełdę jedną z najlepszych do inwestowania w kryptowaluty.

Aby zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem Coinbase, wystarczy się zarejestrować i otworzyć konto. Proces ten trwa tylko kilka minut.

Ponadto Coinbase posiada aplikację na telefon komórkowy i pozwala na zaplanowanie okresowych zakupów.

Coinbase

7.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja

Zarabiaj do 31 USD w kryptowalutach.

Jest to jedna z trzech największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna Coinbase, dostępna dla systemów Android i iOS.

Minimalny depozyt:

€2.00

Binance:

Jest to jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych. Była to platforma, która miała największą wymianę w 2018 roku (w czasie boomu Bitcoina i rynku kryptowalut, przed późniejszym krachem).

Binance oferuje możliwość inwestowania w ponad 100 kryptowalut. Oferuje wysokiej jakości obsługę klienta, dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bezpieczeństwo jest również obecne: jego platforma jest CCSS i działa z protokołami bezpieczeństwa ISO / ICO 27007: 3013. Używany przez Ciebie adres URL jest bezpieczny.

Rejestracja w Binance jest prostym procesem i jest całkowicie darmowa. Posiada również aplikację mobilną.

Kraken:

Została oceniona jako najbardziej bezpieczna giełda kryptowalut. Nie ma wątpliwości, że jest jedną z najlepszych giełd, jakie istnieją obecnie.

Jedną z jej cech jest wsparcie, jakie zapewnia inwestorom w aktywa cyfrowe, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Oferuje przewodniki, zasoby i posiada wysokiej jakości usługi wsparcia.

Platforma Kraken została zaprojektowana w taki sposób, aby mogli z niej korzystać początkujący inwestorzy i traderzy. Co nie wyklucza faktu, że jest on zoptymalizowany pod kątem obsługi bardziej doświadczonych. Posiada również aplikację.

Zobacz także recenzje Kraken

Jednym z jej głównych celów jest ochrona funduszy i prywatności klientów. W tym celu stosuje kompleksowe podejście do ochrony: 95% środków klientów jest przechowywanych w trybie offline. Nie mówiąc już o stałym nadzorze platformy (7 dni w tygodniu przez 24 godziny). Wszystkie poufne informacje są szyfrowane, a ponadto istnieje zespół ekspertów zajmujących się testowaniem penetracji w dowolnym obszarze systemu.

Kraken jest również jedną z najlepszych giełd do inwestowania w kryptowaluty.

Najlepsi brokerzy do inwestowania w kryptowaluty w 2021 r.

BrokerRegulacjaPlatformaOferowane kryptowaluty
XTBCNMV
MetaTrader 4 lub xStation
25
eToroCySECWłasny Webtrader (zawiera platformę social trading)16

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

XTB:

Jest pośrednikiem finansowym o polskich korzeniach. Jest jednym z wiodących brokerów kryptowalutowych i liderów w branży.

Między innymi, ten broker jest polecany ze względu na dużą ilość aktywów finansowych o tym charakterze, które ma dostępne do inwestowania. W XTB możesz zainwestować do 25 kryptowalut. Ponadto, jest nadzorowany przez hiszpańską Krajową Komisję Rynku Papierów Wartościowych (CNMV), wśród innych renomowanych organów.

Inwestorzy mogą inwestować w kryptowaluty za pomocą MetaTrader 4 lub potężnej platformy xStation. XTB umożliwia również handel za pośrednictwem aplikacji i oferuje konkurencyjne warunki.

Inne zalety korzystania z XTB jako brokera do inwestowania w kryptowaluty:

  • Możliwość wprowadzania zleceń Stop Loss.
  • Masz konto demo do przeprowadzania symulowanych transakcji.
  • Środki są deponowane w bankach hiszpańskich.
  • Klient posiada dedykowanego osobistego menedżera.
  • Oferuje codzienne wiadomości o kryptowalutach.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

€0.00

eToro:

Posiada również szeroką gamę kryptowalut, których łącznie możemy naliczyć 16. eToro jest regulowane przez CySEC.

Jest jedna cecha, która wyróżnia tego brokera: nie tylko pozwala inwestować w kryptowaluty, ale także posiada społeczną sieć handlową.

Dzięki platformie eToro, która jest również unikalna i działa w 100% online, możesz śledzić i kopiować transakcje innych traderów. Istnieją nawet portfele zaprojektowane jako fundusze inwestycyjne, w które można inwestować w kryptowaluty (Cryptoportfolios).

Dzięki aplikacji mobilnej możesz handlować kryptowalutami lub prowadzić handel społecznościowy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Dzięki swoim usługom, platformie i szerokiej gamie aktywów, eToro stał się jednym z najlepszych brokerów do inwestowania w kryptowaluty.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Pomimo faktu, że jest to stosunkowo nowy produkt finansowy, dziś bardzo łatwo jest handlować tym aktywem, w zależności od celu inwestowania w kryptowaluty, można określić czy zatrudnić brokera czy skorzystać z usług giełdy. Oferowane przez nie korzyści technologiczne znacznie ułatwią Państwu pracę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i innych produktach finansowych odwiedź Rankia Polska oraz weź udział w dyskusjach na naszym blogu.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!