Najlepsze giełdy kryptowalut

Pobierz w formacie PDF

Które są najlepsze giełdy kryptowalut? Inwestowanie w kryptowaluty stało się bardzo popularne wśród nowych i doświadczonych inwestorów. Aby zdywersyfikować swój portfel, spekulować lub oszczędzać pieniądze, kryptowaluty stały się bardzo interesującym produktem finansowym. Aby handlować kryptowalutami i ich pochodnymi finansowymi będziesz potrzebował giełdy i/lub brokera, który oferuje tę usługę. Dlatego dziś porozmawiamy o najlepszych giełdach kryptowalut.

Najlepsze giełdy kryptowalut

Najlepsze giełdy kryptowalut

Aby inwestować w kryptowaluty, możemy działać na kilka sposobów: używać ich jako metody płatności, możemy przechowywać je jako oszczędności lub do późniejszej sprzedaży, handlować nimi lub kupować i sprzedawać je oraz korzystać z ich zmienności cenowej. Jednak do tego potrzebujemy wyspecjalizowanej platformy, która działa jako opiekun naszego cyfrowego portfolio (giełda lub broker). 

Omówimy dzisiaj różnice, zalety i wady każdego z najlepszych istniejących brokerów i giełd do inwestowania w kryptowaluty.

Wybierz brokera lub giełdę, aby inwestować w kryptowaluty

Rozważając inwestowanie w kryptowaluty, musimy mieć jasność, na jakim aspekcie będą opierać się nasze transakcje, dlatego też zadajemy następujące pytanie: czy nasz handel wymaga dźwigni finansowej, czy też jest to raczej strategia „kup i trzymaj”?

Jeśli Twoja odpowiedź jest na korzyść dźwigni, to jako inwestor, najbardziej naturalną rzeczą jest to, że zdecydujesz się na handel z brokerem CFD na kryptowaluty. Wiedząc, że istnieją inne mechanizmy inwestowania w kryptowaluty, takie jak kontrakty terminowe na Bitcoin i Ethereum, kontrakty CFD mają tę zaletę, że nie wygasają i są bardziej elastyczne w wyborze wielkości pozycji.

Najlepsze giełdy kryptowalut- Czym są giełdy kryptowalutowe?

Jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty bez użycia dźwigni, jednym z najlepszych sposobów na to jest fizyczny zakup (nawet jeśli te aktywa są wirtualne).

Dlatego właśnie istnieją giełdy kryptowalutowe: są to platformy, na których kryptowaluta jest kupowana i sprzedawana poprzez istniejący popyt i podaż. Ustalają one cenę rynkową, która służy jako podstawa do uruchomienia kontraktów CFD i innych pochodnych instrumentów finansowych na kryptowaluty, ustalając ich wartość w oparciu o otwarty rynek.

Giełda to miejsce, gdzie można kupić i sprzedać kryptowaluty; reszta to usługi równoległe, które platforma może zaoferować. Są to wirtualne przestrzenie, które zapewniają dostęp do rynku. Z biegiem czasu, a minęła już ponad dekada od pojawienia się Bitcoina, pierwszej kryptowaluty, te platformy handlowe ewoluowały pod względem bezpieczeństwa i usług.

Kiedy kupujesz kryptowaluty za gotówkę, czyli fizycznie, musisz mieć miejsce do ich przechowywania. W tym przypadku, użytkownik musi posiadać wirtualny portfel lub giełdę.

Giełdy do inwestowania w kryptowaluty zazwyczaj oferują taką usługę, w tym wymianę kryptowalut, czyli wymianę jednej kryptowaluty na drugą, a nie kupno lub sprzedaż za pomocą tradycyjnych pieniędzy. Mówimy o jakości i usługach tych platform nie bez powodu, możemy narazić się na ryzyko cyberataku na nasz Portfel. Platformy te zazwyczaj mają wystarczającą technologię, aby chronić nasze inwestycje.

Inwestowanie gotówki w kryptowaluty, poprzez giełdy, ma wiele zalet, takich jak mniejsze ryzyko wahań cen i więcej aktywów finansowych dostępnych do handlu. Giełda ma znacznie większy zapas kryptowaluty.

Czym są kontrakty CFD na kryptowaluty?

Kontrakty na różnicę. Są to kontrakty, w których różnice cenowe, które mogą istnieć na danym instrumencie finansowym, w tym cena kryptowaluty, są rozliczane w dwóch różnych terminach, pokrywających się z otwarciem i zamknięciem transakcji.

Kontrakty CFD pozwalają na zawieranie zarówno długich, jak i krótkich transakcji. Oznacza to, że można kupić CFD, aby sprzedać go później i uzyskać rentowność przy wzroście rynku, ponieważ jego cena zmienia się w taki sam sposób jak cena long trade. Można też najpierw sprzedać CFD, aby później go odkupić i osiągnąć zysk przy spadku ceny (krótka transakcja lub krótka inwestycja).

Kontrakty CFD są produktami lewarowanymi, co oznacza, że nie musisz wpłacać 100% swojej inwestycji. Pozycje można otworzyć jedynie poprzez zdeponowanie procentu wolumenu jako depozytu zabezpieczającego.

Dźwignia finansowa pozwala na zwielokrotnienie zysków, ale stanowi również ryzyko. Musi być zarządzany w sposób ekspercki, dlatego też maksymalna dźwignia do handlu kryptowalutami została ograniczona przez europejskie władze finansowe (ESMA) do 1: 2. Oznacza to, że konieczne będzie zdeponowanie zabezpieczenia w wysokości 50% wolumenu pozycji. Środek ten ma wpływ tylko na brokerów CFD kryptowalutowych z siedzibą w Europie.

Największe ryzyko związane z kontraktami CFD wynika z nadużywania dźwigni finansowej i braku bezpieczeństwa ze strony brokera. Z tego powodu konieczne jest skorzystanie z usług odpowiednio regulowanego brokera kryptowalutowego.

Brokerzy i giełdy pobierają szereg opłat i rat.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że podczas inwestowania w kryptowaluty poprzez CFD, brokerzy zazwyczaj nie pobierają prowizji za handel; są one ustalane w formie spreadów.

W handlu CFD, broker oferuje dwie ceny, jedną dla kupna i jedną dla sprzedaży:

  • Bid: to cena, którą broker jest skłonny zapłacić, jeśli użytkownik chce sprzedać CFD. To znaczy, że jest to cena sprzedaży.
  • Ask: to cena przeciwna, ta, za którą broker jest gotów sprzedać. W przypadku, gdy klient chce kupić CFD, będzie musiał zapłacić tę cenę.

Jak można wywnioskować, cena Ask jest zawsze o kilka punktów wyższa niż cena Bid. Różnica ta nazywana jest spreadem i jest naliczana w momencie otwarcia pozycji.

Handel CFD polega na kupnie i sprzedaży, niezależnie od tego, w jakiej kolejności jest realizowany (w zależności od tego, czy jest to handel długi czy krótki). Jeden z nich służy do otwierania pozycji, a drugi do jej zamykania. Innymi słowy, zawsze trzeba będzie zakładać tę rozpiętość.

Z kolei giełdy do inwestowania w kryptowaluty pobierają prowizje. W zależności od wolumenu transakcji w okresie 30 dni oraz od tego, czy zlecenie jest ograniczone do rynku, ustalana jest procentowa wysokość prowizji (od wielkości transakcji).

Najlepsze giełdy kryptowalut

Jacy są najlepsi brokerzy i giełdy do inwestowania w kryptowaluty?

Najlepsze giełdy do inwestowania w kryptowaluty 2021

GiełdyZaleta
CoinbaseBezpieczeństwo i usługi
BinanceBezpieczeństwo i szeroki wybór kryptowalut
KrakenBezpieczeństwo i wsparcie dla początkujących inwestorów

Coinbase:

Jest on definiowany jako miejsce, w którym można łatwo i niezawodnie kupować i sprzedawać kryptowaluty. Jest to jedna z wiodących platform, o łącznym wolumenie obrotów ponad 400 mld USD, ponad 43 mln zarejestrowanych użytkowników i ponad 100 obsługiwanych krajach.

Oferuje bezpieczną przestrzeń do przechowywania, 98% środków klientów jest przechowywanych offline. Fakt ten, wraz z dobrymi praktykami, czyni tę giełdę jedną z najlepszych do inwestowania w kryptowaluty.

Aby zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem Coinbase, wystarczy się zarejestrować i otworzyć konto. Proces ten trwa tylko kilka minut.

Ponadto Coinbase posiada aplikację na telefon komórkowy i pozwala na zaplanowanie okresowych zakupów.

COINBASE

7.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja

Zarabiaj do 31 USD w kryptowalutach.

Jest to jedna z trzech największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna Coinbase, dostępna dla systemów Android i iOS.

Minimalny depozyt:

$2.00

Binance:

Jest to jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych. Była to platforma, która miała największą wymianę w 2018 roku (w czasie boomu Bitcoina i rynku kryptowalut, przed późniejszym krachem).

Binance oferuje możliwość inwestowania w ponad 100 kryptowalut. Oferuje wysokiej jakości obsługę klienta, dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Bezpieczeństwo jest również obecne: jego platforma jest CCSS i działa z protokołami bezpieczeństwa ISO / ICO 27007: 3013. Używany przez Ciebie adres URL jest bezpieczny.

Rejestracja w Binance jest prostym procesem i jest całkowicie darmowa. Posiada również aplikację mobilną.

Kraken:

Została oceniona jako najbardziej bezpieczna giełda kryptowalut. Nie ma wątpliwości, że jest jedną z najlepszych giełd, jakie istnieją obecnie.

Jedną z jej cech jest wsparcie, jakie zapewnia inwestorom w aktywa cyfrowe, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Oferuje przewodniki, zasoby i posiada wysokiej jakości usługi wsparcia.

Platforma Kraken została zaprojektowana w taki sposób, aby mogli z niej korzystać początkujący inwestorzy i traderzy. Co nie wyklucza faktu, że jest on zoptymalizowany pod kątem obsługi bardziej doświadczonych. Posiada również aplikację.

Jednym z jej głównych celów jest ochrona funduszy i prywatności klientów. W tym celu stosuje kompleksowe podejście do ochrony: 95% środków klientów jest przechowywanych w trybie offline. Nie mówiąc już o stałym nadzorze platformy (7 dni w tygodniu przez 24 godziny). Wszystkie poufne informacje są szyfrowane, a ponadto istnieje zespół ekspertów zajmujących się testowaniem penetracji w dowolnym obszarze systemu.

Kraken jest również jedną z najlepszych giełd do inwestowania w kryptowaluty.

Najlepsi brokerzy do inwestowania w kryptowaluty w 2021 r.

BrokerRegulacjaPlatformaOferowane kryptowaluty
XTBCNMV
MetaTrader 4 lub xStation
25
eToroCySECWłasny Webtrader (zawiera platformę social trading)16

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$200.00

XTB:

Jest pośrednikiem finansowym o polskich korzeniach. Jest jednym z wiodących brokerów kryptowalutowych i liderów w branży.

Między innymi, ten broker jest polecany ze względu na dużą ilość aktywów finansowych o tym charakterze, które ma dostępne do inwestowania. W XTB możesz zainwestować do 25 kryptowalut. Ponadto, jest nadzorowany przez hiszpańską Krajową Komisję Rynku Papierów Wartościowych (CNMV), wśród innych renomowanych organów.

Inwestorzy mogą inwestować w kryptowaluty za pomocą MetaTrader 4 lub potężnej platformy xStation. XTB umożliwia również handel za pośrednictwem aplikacji i oferuje konkurencyjne warunki.

Inne zalety korzystania z XTB jako brokera do inwestowania w kryptowaluty:

  • Możliwość wprowadzania zleceń Stop Loss.
  • Masz konto demo do przeprowadzania symulowanych transakcji.
  • Środki są deponowane w bankach hiszpańskich.
  • Klient posiada dedykowanego osobistego menedżera.
  • Oferuje codzienne wiadomości o kryptowalutach.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników obsługi klienta w języku włoskim.

Minimalny depozyt:

$0.00

eToro:

Posiada również szeroką gamę kryptowalut, których łącznie możemy naliczyć 16. eToro jest regulowane przez CySEC.

Jest jedna cecha, która wyróżnia tego brokera: nie tylko pozwala inwestować w kryptowaluty, ale także posiada społeczną sieć handlową.

Dzięki platformie eToro, która jest również unikalna i działa w 100% online, możesz śledzić i kopiować transakcje innych traderów. Istnieją nawet portfele zaprojektowane jako fundusze inwestycyjne, w które można inwestować w kryptowaluty (Cryptoportfolios).

Dzięki aplikacji mobilnej możesz handlować kryptowalutami lub prowadzić handel społecznościowy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Dzięki swoim usługom, platformie i szerokiej gamie aktywów, eToro stał się jednym z najlepszych brokerów do inwestowania w kryptowaluty.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

Minimalny depozyt:

$200.00

Pomimo faktu, że jest to stosunkowo nowy produkt finansowy, dziś bardzo łatwo jest handlować tym aktywem, w zależności od celu inwestowania w kryptowaluty, można określić czy zatrudnić brokera czy skorzystać z usług giełdy. Oferowane przez nie korzyści technologiczne znacznie ułatwią Państwu pracę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i innych produktach finansowych odwiedź Rankia Polska oraz weź udział w dyskusjach na naszym blogu.

Pobierz w formacie PDF

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności