Ledger nano vs Trezor

Ledger nano vs Trezor? Jeśli dopiero zaczynasz, kupowanie i zarządzanie kryptowalutami może być naprawdę trudnym zadaniem. W tym artykule porozmawiamy o najlepszych sposobach na zapewnienie bezpieczeństwa Twoim inwestycjom: Trezor i Ledger Nano S. Porównamy te dwa wirtualne portfele, ich cechy, obsługiwane waluty, koszty, bezpieczeństwo, jak również ich zalety i wady.

Nano Ledger vs Trezor

Kryptowaluty mogą być przechowywane w dwóch rodzajach portfeli:

-Portfele oprogramowania

– Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe są znane ze swojego bezpieczeństwa i ochrony przed atakami online, po prostu dlatego, że są to fizyczne urządzenia, które nie są podłączone do Internetu, a także dlatego, że posiadają różne funkcje bezpieczeństwa. Dwa najpopularniejsze portfele sprzętowe to Ledger i Trezor. W tym artykule, umieścimy te dwa portfele obok siebie i spróbujemy określić, który z nich jest lepszy od drugiego.

Portfel Ledger

Portfele sprzętowe Ledger występują w dwóch markach – Nano S i Blue, jednak bardziej popularnym z nich jest Ledger Nano S.

Ledger Nano S jest portfelem sprzętowym, który działa na systemach operacyjnych Windows, Linux i Mac, ale współpracuje z przeglądarką Google Chrome. Użytkownicy będą musieli pobrać rozszerzenie Ledger Chrome, zanim będą mogli korzystać z portfela. Ledger Wallet posiada również kilka funkcji bezpieczeństwa, takich jak multisig i 2-factor authentication (2-FA), z kodami generowanymi za pomocą aplikacji mobilnej, karty bezpieczeństwa i wyświetlacza.

Aplikacje mobilne to aplikacje uwierzytelniające Ledger na telefony z systemem Android oraz iOs, które służą do generowania kodów w celu wykonania 2-FA na portfelu przed użyciem.

Portfel Trezor

Portfel Trezor ma branding oryginalnego portfela Bitcoin sprzętu. Został on zaprojektowany jako ostateczny portfel sprzętowy do przechowywania kryptowalut. Można go skonfigurować z systemami MS-Windows, OSX i Linux.

Portfel Trezor jest przeznaczony do przechowywania Bitcoin, Ethereum, Dash, Zcash i Litecoin jednocześnie, z możliwością dodawania kolejnych kryptowalut w przyszłości.

Porównanie portfeli

Pomimo istnienia innych portfeli, oba produkty są najbardziej szanowane w społeczności kryptowalutowej ze względu na bezpieczeństwo i spokój, jaki zapewniają.

Trezor One działa jako wysoce bezpieczne urządzenie do przechowywania danych, co oznacza, że jest zawsze offline. Jednakże, zapewnia on dużą elastyczność i łączność, gdy pojawia się potrzeba handlu lub wymiany monet. Przez pewien czas Trezor był jedynym portfelem sprzętowym na rynku, więc byli pierwsi i ta przewaga działa na ich korzyść, jeśli chodzi o znajomość potrzeb klientów. Wielu wskazuje ją jako najbardziej niezawodny i bezpieczny sposób przechowywania kryptowalut. Jest wyceniony na 89 euro, więc jest droższy od Ledgera. Co więcej, obsługuje ponad 20 kryptowalut.

Ledger Nano S to sprzętowy portfel w formie dysku USB. Jest on zaprojektowany z myślą o silnych zabezpieczeniach i doskonale nadaje się do przechowywania aktywów cyfrowych oraz zapewnia bezpieczny sposób dokonywania płatności cyfrowych.

Pomimo późniejszego pojawienia się na rynku, Ledger szybko dogonił swojego konkurenta i obecnie model 'Nano S' jest najbardziej udanym modelem firmy. Jest wyceniony na 79 euro i obsługuje nie więcej niż 5 kryptowalut.

Początkowo Trezor był jedynym portfelem z ekranem, poprzednie wersje portfeli Ledger go nie posiadały. Ponieważ jest to ważna funkcja bezpieczeństwa, została ona wprowadzona przez Ledger w Ledger Nano S.

Wyświetlacz jest ważnym elementem bezpieczeństwa, ponieważ:

– Jest on używany do wyświetlania haseł odzyskiwania dla Twojego klucza prywatnego (jeśli nie wiesz, czym są hasła odzyskiwania, nie martw się, wyjaśnię je w następnej sekcji).

– Wyświetlacz pozwala Ci upewnić się, że wysyłasz właściwą ilość kryptowaluty na właściwy adres.

Ekran w portfelu Trezor jest większy niż w Ledger Nano S. Dzięki temu jego przeglądanie jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze.

Zobacz także:

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€2.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!