Które spółki giełdowe kupiły najwięcej bitcoinów? Tesla, MicroStrategy, Riot i Square

Które spółki spośród tych notowanych na giełdzie kupiły najwięcej bitcoinów? Spójrzmy razem na listę 5 firm, które posiadają więcej bitcoinów w swoim bilansie niż inne firmy.

bitcoinow

Które spółki giełdowe kupiły najwięcej bitcoinów? Tesla, MicroStrategy, Riot i Square

Jeśli czytasz ten artykuł, oznacza to, że jesteś zainteresowany wiedzą, które spółki giełdowe kupiły najwięcej Bitcoinów, lub raczej, które z nich posiadają najwięcej. A może zastanawiasz się, po co jest ten artykuł, do czego może Ci się przydać.

Prawda jest taka, że Bitcoiny zaczynały jako coś innowacyjnego i ryzykownego, a teraz są niemalże naszą codziennością. Ta konkretna kryptowaluta ma obecnie tak duże znaczenie, że przez niektórych jest uważana za „towar” o wiarygodnej wartości.

Ale dlaczego firmy powinny mieć Bitcoin w swoich bilansach? Prawda jest taka, że jest to praktyka, która jest uważana za cenną, aby mieć płynne aktywa, które mogą generować zyski i chronić przed inflacją. Oczywiście są też firmy, które chcą zaoferować wsparcie dla rozwoju Bitcoin.

Zobacz także:

Nie zwlekajmy dłużej i przyjrzyjmy się 5 najlepszym spółkom giełdowym, które mają w swoich bilansach najwięcej Bitcoina (w nieszczególnej kolejności).

Tesla

Amerykańska firma znana na całym świecie z produkcji samochodów elektrycznych postanowiła postawić na Bitcoiny, inwestując w 2021 roku ponad 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina.

Aby promować kryptowalutę, Tesla również sprzedała niewielki udział w celu udowodnienia płynności kryptowaluty, a współzałożyciel firmy Elon Musk ogłosił ten incydent na Twitterze.

MicroStrategy

MicroStrategy jest firmą, która dostarcza oprogramowanie business intelligence, oprogramowanie mobilne i usługi w chmurze. Firma ta rozpoczęła kupowanie bitcoinów w sierpniu 2020 roku, mając na celu maksymalizację długoterminowej wartości dla swoich akcjonariuszy.

Tesla nie jest jedyną firmą, która wykorzystuje twittera do promowania kryptowalut. Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, jest wielkim zwolennikiem bitcoina i często rozmawia o nim na twitterze.

Riot

Riot skupia się na wydobyciu kryptowalut i ukierunkowanych inwestycjach w sektorze blockchain i jak łatwo się domyślić, jest to jedna z firm, z największą ilością Bitcoin.

Square

Square to amerykańska firma świadcząca usługi finansowe i płatnicze za pośrednictwem urządzeń mobilnych, która od 2018 roku promuje Bitcoina i inne kryptowaluty, umożliwiając swoim klientom ich kupno, sprzedaż i posiadanie.

Następnie zakupiła dużą ilość bitcoinów pod koniec 2020 roku, ale nie powinno to być zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jej założyciel, Jack Dorsey, jest znanym Bitcoinerem.

Coinbase

Jest to pierwsza giełda kryptowalut, która weszła na giełdę w USA. Nie wiadomo, czy firma planuje kupić więcej bitcoinów, czy sprzedać te, które obecnie posiada, faktem jest, że obecnie posiada ponad 4.000 bitcoinów.

Wniosek

Inwestowanie w firmy, które posiadają bitcoin oznacza skupienie się na firmach, które są otwarte na zmiany i gotowe do inwestowania w celu zapewnienia większej solidności swoim akcjonariuszom.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!