Które kryptowaluty są najbardziej opłacalne do wydobycia?

Które kryptowaluty są najbardziej opłacalne do wydobycia? Kryptowaluty stały się świetną opcją do nabywania towarów i usług bez podlegania lokalnemu podmiotowi lub bankowi jako emitentowi, w tym poście omówimy jakie są najbardziej opłacalne kryptowaluty do wydobycia?

kryptowaluty są najbardziej opłacalne do wydobycia

Najbardziej opłacalne kryptowaluty do wydobycia

Zanim powiemy Ci, które kryptowaluty są najbardziej opłacalne do wydobycia, musisz poznać każdą z nich szczegółowo.

Wydobywanie kryptowalut

Wydobycie kryptowaluty to coś, o czym niewiele osób wie. Jest to proces, w którym komputery wykorzystują różnego rodzaju aplikacje, sprzęt i oprogramowanie, które umożliwiają i zapewniają bezpieczeństwo sieci, zapobiegając ewentualnym atakom na inwestorów.

Działalność ta jest zazwyczaj wynagradzana za wszystkie oferowane usługi i polega głównie na handlu i wprowadzaniu waluty na określony rynek.

Jak wydobywać

W celu wydobywania kryptowalut konieczne jest wykonywanie obliczeń, które przyspieszają, chronią transakcje i pozwalają na dodawanie nowych monet po matematycznym zbadaniu zachowania nowej waluty. Kiedy wykonasz te kroki, otrzymasz wynagrodzenie za poprawę rynku kryptowalut, proces ten będzie zorganizowany przez bloki transakcji w sieci, które są zwykle przeglądane przez górników.

Obliczanie rentowności

Aby wydobywać kryptowalutę, potrzebujesz wielu badań i różnych elementów, takich jak procesory, układy scalone specyficzne dla aplikacji, procesory graficzne i wydobywanie w chmurze. Należy wziąć pod uwagę następujące informacje:

Analiza kosztów

Aby kontynuować proces wydobywania kryptowaluty, musisz rozważyć proces wydobycia. Może to być procesor, karty graficzne i inne systemy, które już wspomnieliśmy, które zużywają więcej energii niż inny, więc ważne jest, aby zbadać monetę, urządzenie i ilość energii, którą zużywa.

Najbardziej zyskowne kryptowaluty

Z drugiej strony, choć rynek ten jest zmienny, kryptowaluty, które reprezentują największą rentowność to:

Bitcoin

Bitcoin jest najbardziej znany i obecnie najbardziej dochodowy. Aby wydobywać ten rodzaj kryptowaluty, musisz posiadać system wydobywczy lub sprzęt zwany ASIC (Application Specific Integrated Circuit), który wykonuje wszystkie rodzaje operacji kryptograficznych i obliczeń.

Dash (DASH)

Powstała w 2014 roku i służy jako narzędzie do przetwarzania bardziej bezpiecznych transakcji finansowych, jest jedną z najbardziej znanych i renomowanych kryptowalut na świecie, działa za pośrednictwem platformy via swift.

Grin (GRIN)

Jest to jedna z najłatwiejszych opcji wydobycia, służy do wydobycia konsumenckich procesorów graficznych, takich jak karty graficzne Nvidia GTX i AMD, uzyskana nagroda to 60 Grin za hash.

Dogecoin (DOGE)

Zaczęło się od komicznego meme z maskotką. Do wydobycia tej kryptowaluty potrzebujesz CPU i GPU, za każdy hash otrzymasz nagrodę w wysokości 10.000 tokenów DOGE.

ZCash (ZEC)

Moneta ta została stworzona w 2016 roku i jest monetą, która jest wydobywana za pomocą GPU, co oznacza, że musisz posiadać kartę graficzną i działać pod logarytmem znanym jako Equihash, nagroda za wydobycie tego typu kryptowaluty waha się w granicach 3 125 tokenów.

Litecoin (LTC)

Ma wysoką rentowność do 2021 roku, dzięki czemu może być wydobywany przez GPU, czyli karty graficzne.

Ethereum (ETH)

Drugi najpopularniejszy po bitcoinie, zapewnia nagrodę za wydobycie w wysokości 2 ETH i działa w oparciu o ten sam logarytm Equihash.

Monero (XMR)

Powstał w 2014 roku i jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych inwestycji, ponieważ zapewnia anonimowość w procesie, wykorzystuje do wydobycia specyficzne dla aplikacji układy scalone ASIC, do wydobycia wymagane są urządzenia CPU.

Zobacz także: W jakie kryptowaluty inwestować

W ten sposób można wybrać najbardziej opłacalną kryptowalutę do wydobycia, do czego konieczna jest wcześniejsza analiza zarówno kosztów, jak i waluty oraz urządzeń, które mają być użyte, ponieważ stawką w tym procesie są zarówno zainwestowane pieniądze, jak i nagrody. Wszystko jest ryzykiem, ale należy je ograniczać, aby osiągnąć maksymalną rentowność bez generowania dodatkowych kosztów.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!