Kopanie Ethereum 2022

Ethereum to kryptowaluta, która została opracowana później niż Bitcoin. Została stworzona po Bitcoinie i w przeciwieństwie do wynalazcy BTC, Vitalik Buterin, twórca projektu Ethereum wielokrotnie występował publicznie prezentując walutę, która okazała się ogromnym sukcesem.

Jak kopać Ethereum w 2022 roku

Dla wielu osób kopanie Ethereum to praca na pełen etat. Pomimo faktu, że Ethereum zostanie zastąpione siecią z mechanizmem proof-of-stake w niedalekiej przyszłości, „stara” sieć jest nadal wykorzystywana przez tysiące zdecentralizowanych aplikacji i projektów kryptowalutowych, a kopanie ETH może stać się źródłem dochodu dla niektórych osób.

Oznacza to, że ta kryptowaluta nadal może być wydobywana dla zysku i nie zmieni się to w najbliższej przyszłości. W tym artykule nauczymy Cię, jak wydobywać Ethereum, a także czy i na jakiej podstawie wydobycie Ethereum jest opłacalne.

W sieci Ethereum nowy blok jest generowany co około 12 sekund, a rozmiar bloku zmienia się, aby dopasować go do materiału. Każdy blok tworzy nowe monety ETH za pomocą reguł wbudowanych w protokół. Węzły, które utrzymują sieć, są za to wynagradzane za pomocą nagród za bloki, a w wyniku złożonego procesu obliczeniowego odkrywanie nowych bloków i zdobywanie kryptowaluty zostało określone jako „kopanie”, a węzły zostały nazwane „koparkami

Czy kopanie Ethereum się opłaca?

AWS ujawnił szablon blockchain dla Ethereum i Hyperledger, który jest już dostępny. Szablony te pozwalają osobom fizycznym na szybkie i proste utworzenie bezpiecznej sieci Blockchain. Jest to możliwe dzięki technologiom open-source. W skład szablonów wchodzi również zestaw węzłów, które implementują i opowiadają o protokole RPC. Dodatkowo, wydobywanie Ethereum jest wspierane przez AWS. Wydobycie Ethereum z AWS jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

Ethereum jest rzekomo kosztowne w wydobyciu przez krótki lub średni okres czasu z powodu bardzo wysokiej trudności. Uruchomienie instancji g2.8xlarge na godzinę może być tak drogie, jak dzienny dochód z kopania ETH. Jednak w przypadku kopania długoterminowego może to wyglądać zupełnie inaczej. Planowane modernizacje sieci, zdecydowanie wpłyną na cenę ETH, a więc możemy liczyć na to, że kopanie Ethereum będzie lukratywnym zajęciem.

Opłacalność kopania ETH

Istnieje wiele zachęt do zaangażowania się w wydobycie Ethereum, a jedną z nich jest to, że możesz czerpać zyski z nagród za bloki.

Jeśli podoba Ci się sieć Ethereum, kopanie ETH po prostu pomaga jej rosnąć. Dodajesz kolejną cegłę do muru decentralizacji. Rozprzestrzeniając blockchain jeszcze bardziej, zwiększasz również jego bezpieczeństwo.

Co więcej, możesz czerpać przyjemność z robienia przysług dla wszystkich innych użytkowników w sieci, będąc jej aktywnym członkiem.

Programy do kopania Ethereum i sterowniki

Po skonfigurowaniu komputera, musisz pobrać najnowsze sterowniki. Sterowniki AMD możesz nabyć na ich stronie internetowej, natomiast sterowniki NVIDIA poprzez GeForce Experience. Aby to zrobić, musisz pobrać klienta, który pozwoli Ci połączyć się z siecią Ethereum i korzystać z niej.

Parity, Claymore Miner, MinerGate, NiceHash lub WinEth to niektóre z przykładów. Pierwsze trzy programy do kopania ETH i kryptowalut są oparte na systemach Windows, Mac i Linux, podczas gdy ostatni jest bardziej skoncentrowany na Windows. Dla każdego z nich można znaleźć instrukcje pobierania na stronie producenta. Istnieją również dedykowane systemy operacyjne dla kopaczy kryptowalut.

Czasami oprogramowanie górnicze zawiera wbudowany portfel Ethereum. Zalecamy przenieść swoje „nagrody” do portfela zewnętrznego w celu ich bezpiecznego przechowywania.

Jak kopać Ethereum?

Najpopularniejszą metodą wydobywania Ethereum jest obecnie stosowanie wielu kart graficznych. Obliczenia nowych bloków wykonywane są na maszynie, na której znajdowane są nowe bloki i wykorzystywana jest zsumowana prędkość obliczeniowa wielu procesorów graficznych.

Chociaż algorytm Ethash miał być odporny na kopanie ASIC, producenci urządzeń wykorzystujących te układy stworzyli maszyny, które mogą to zrobić.

Ethereum: Jak kopać przy pomocy GPU?

W tym krótkim poradniku pokażemy Ci, jak wydobywać monety Ethereum przy użyciu zestawu sześciu kart graficznych NVidia GTX 1660. Oprócz 6 kart potrzebujesz również:

  • MSI Z390-A PRO LGA1151 z procesorem Intel G530
  • Nośnik instalacyjnego USB z Windows 10 PRO x64
  • Zasilacz o mocy 1200W
  • 16 GB pamięci RAM
  • Kable USB Riser do kart graficznych

Cały sprzęt powinien być przymocowany do stojaka, podłączony do prądu i Internetu. Instalujemy MSI Afterburner i po zainstalowaniu systemu operacyjnego i sterowników NVidii ustawiamy taktowanie pamięci na 600 i moc na 70. Z jednej karty graficznej da to w efekcie hashrate na poziomie 30 Mh/s. Następnie w Windowsie aktualizujemy nazwę hosta na nazwę minera.

Jak kopać Ethereum w chmurze?

Użytkownicy, którzy chcą wykorzystać swój sprzęt komputerowy i energię elektryczną w bardziej opłacalny sposób, mogą zaangażować się w cloud mining, który polega na zakupie udziałów w firmie wydobywczej. Pieniądze są wykorzystywane do tworzenia mocy haszowania, a użytkownik otrzymuje z powrotem zainwestowaną kwotę w postaci wykopanej kryptowaluty. W przypadku górnictwa wykorzystywane zasoby są prawie w całości przeznaczane na utrzymanie, zakup sprzętu i inne wydatki.

Ile czasu potrzeba, aby wykopać 1 Ethereum?

Zapewne zastanawiasz się ile trwa wykopanie 1 ETH? Według kalkulatora opłacalności wydobycia Ethereum, wydobycie jednego Ethereum przy użyciu wysokowydajnego sprzętu, pracującego z prędkością 500 MH/s, zajmuje około 80 dni. Oczywiście liczba ta wzrasta (wraz ze wzrostem trudności kopania), gdy do sieci dołączają kolejni górnicy. W efekcie każdego dnia dystrybucja nagród musi być dostosowana do większej liczby użytkowników – górników kryptowalut. Trudność wydobycia będzie rosła wraz ze wzrostem ilości monet w obiegu.

Kopanie ETH-Wniosek

Większość kryptowalut wymaga przynajmniej jednej oddzielnej karty graficznej do kopania. Z drugiej strony, najbardziej dochodowe kryptowaluty wymagają inwestycji w kopiarki ASIC.

Wreszcie, najbardziej wydajnymi kryptowalutami do wydobycia są te o najniższej trudności wydobycia. Ethereum bez wątpienia nadal jest jedną z najbardziej lukratywnych kryptowalut do wydobycia w 2022 roku.

Przeczytaj więcej o:

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.00


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!