Kim są handlowcy kryptowalut? Wyjaśniamy

Czy wiesz, co to jest trader kryptowalut? Nie? Może tak, ale po prostu nie skojarzyłeś nazwy z zawodem. Zanim wyjaśnimy, kim są ci specjaliści, musimy najpierw wyjaśnić środowisko, w którym są oni umieszczeni, aby ten artykuł miał sens.

Kim są handlowcy kryptowalut? Wyjaśniamy

Kilka lat temu, grupa ludzi z zamiarem stworzenia waluty bez balastu rządowego, opracowała tzw. kryptowaluty, z których główną, a więc tą, która zyskała największą siłę, jest bitcoin. Teraz łatwiej jest zacząć sobie wyobrażać, czym są transakcje kryptowalutowe, prawda?

Aby kryptowaluty mogły zostać wprowadzone na rynek, potrzebni są „górnicy” (tak dokładnie jak górnicy metali). Różnica polega na tym, że wydobycie odbywa się poprzez skomplikowane obliczenia matematyczne, które nie tylko generują nowe monety, ale utrzymują system w ruchu, zapewniając, że transakcje przechodzą przez kilka etapów obliczeń, które zapewnią ich bezpieczeństwo.

I tak jak istnieją rynki finansowe, które zajmują się kupnem i sprzedażą walut, tak z kryptowalutami nie jest inaczej, a więc już dziś można inwestować w kryptowaluty poprzez giełdę! Teraz, gdy rozumiemy scenariusz, który dotyczy handlarzy kryptowalutami, sprawdź poniżej, kim oni są i jak działają!

Kim jest handlowiec kryptowalut?

W bardzo dużym skrócie, Crypto trader to nazwa nadana profesjonalistom, którzy zarabiają na życie spekulując na kierunku cen kryptowalut. Czy zauważyłeś podobieństwo tego rynku do jakiegokolwiek innego?

Rynek kryptowalut jest bardzo podobny do rynku giełdowego spółek publicznych, których aktywa są przedmiotem obrotu na giełdach na całym świecie.

Podobnie jak inwestorzy na rynkach akcji, traderzy kryptowalut określają swoje pozycje w oparciu o zmienność cen, próbując przewidzieć jej zachowanie w krótkim, średnim i długim terminie.

Jak być skutecznym traderem kryptowalut?

Jak na każdym rynku finansowym, podstawą sukcesu jest posiadanie solidnej wiedzy, począwszy od działania tego rynku, a skończywszy na dziesiątkach zmiennych, które na niego wpływają. Innymi słowy, podstawą sukcesu jest nauka! Gdy masz już aktualną wiedzę, istnieją pewne narzędzia, które możesz przyjąć jako handlarz kryptowalutami, aby pomóc Ci w tej trajektorii. Sprawdź kilka z nich poniżej:

Dom maklerski

To może brzmieć głupio, ale wybranie dobrego domu maklerskiego może przczynić się do osiągnięcia dobrych wyników. Kiedy handlarz kryptowalutami rozpoczyna swoją pracę, aby mógł dokonywać transakcji, będzie musiał to robić za pośrednictwem platformy, a te zazwyczaj są bardziej podatne na ataki cybernetyczne, ponieważ niekoniecznie są regulowane.

Przykładem tego są następujące przypadki:

W 2018 roku japoński Coincheck został zhakowany i skradziono ponad 500 milionów dolarów w cyfrowej walucie.

W 2017 roku Yobit – południowokoreańska giełda – musiała zamknąć się i ogłosić bankructwo po tym, jak dwukrotnie została zhakowana.

W 2014 roku MtGox – japońska giełda, która przetwarzała prawie 80% wszystkich globalnych transakcji Bitcoin – została zamknięta po tym, jak 850 000 bitcoinów zniknęło z jej wirtualnych skarbców (były one wówczas warte około pół miliarda dolarów).

Jeśli te liczby są wystarczająco przerażające, wyobraź sobie, że myślisz o inwestowaniu w dom maklerski, który może zostać zhakowany w każdej chwili? I jak wspomniano powyżej, system krypto-walutowy jest zaprogramowany w taki sposób, że wykonanych działań nie można cofnąć ani śledzić, co sprawia, że jest bardzo prawdopodobne, że ci handlowcy kryptowalut nigdy nie zobaczą swoich pieniędzy ponownie.

Przy wyborze brokera należy szukać tych największych i najbezpieczniejszych na rynku, najlepiej takich, którzy oferują najwyższe regulacje, bo tylko w ten sposób minimalizuje się ryzyko tych inwestycji.

Platforma transakcyjna

Twoja platforma transakcyjna i grafika tam dostępna pomoże Ci zobaczyć ceny, które będą przedmiotem obrotu, instrumenty oraz „bilety zamówienia”, które są niezbędne do dokonywania transakcji.

Obecnie często zdarza się, że platforma handlowa i platforma dostarczająca wykresy są takie same, więc ponownie wróć do instrukcji z poprzedniego tematu. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Strategia i jej pozycjonowanie

Jak na każdym rynku finansowym, dużą część tego, co zadecyduje o Twoim sukcesie, stanowi Twoja zdolność do odczytywania rynku i jego zmian. Wiedza o tym, kiedy kupować i sprzedawać, jest prawdopodobnie najważniejszą umiejętnością, jaką może rozwinąć trader kryptowalut.

Stosowane strategie będą się różnić w zależności od inwestora, ale ważne jest, aby niezależnie od tego, jakie są, zawsze brać pod uwagę zmienne, które będą miały wpływ na dany rynek. Pamiętając, że prawidłowe strategie będą służyć do określenia nie tylko czasu sprzedaży i zakupu, ale także czas trzymania tego składnika aktywów.

Główne zmienne, na które powinieneś zwrócić uwagę to wiadomości, analiza techniczna opracowana przez graczy rynkowych, aktualny klimat na rynku (gorący lub nie).

Mając na uwadze te główne zmienne, będziesz mógł już zacząć nakreślać swoje strategie aktorskie.

Ryzyko związane z handlem kryptowalutami

Oprócz ryzyka związanego z wyborem brokera, istnieje jeszcze ryzyko związane z samym rynkiem. Głównymi czynnikami, które bezpośrednio wpływają na ryzyko tego rynku są:

Jest to rynek zglobalizowany, pomimo że jest to rzeczą dobrą, bezpośrednio wpływa na jego ryzyko, co prowadzi nas do kolejnego tematu.

Jest to rynek, który nie śpi, działający 24 godziny na dobę. Jest to powszechne wśród traderów kryptowalutowych, że idą spać z wartością x i budzą się z wartością y, która może być wyższa lub niższa niż wartość początkowa, a wszystko to z powodu rzeczy, które wydarzyły się podczas snu.

Nie ma pośredników, czyli nie stoi za tym rynkiem żadna instytucja finansowa, a co za tym idzie nie ma gwarancji charakterystycznych dla innych produktów.

Właśnie ze względu na poprzedni temat, ryzyko związane z kryptowalutami jest naturalnie wyższe, ponieważ jest to zdecentralizowana waluta bez balastu.

Pomimo tego, że jest to rynek z natury „bardziej ryzykowny”, działa tu również prawo ryzyka i zwrotu, tzn. im większe ryzyko, tym większa możliwość zwrotu. Warto jednak pamiętać, że rynek kryptowalut nie jest dla laików i aby skutecznie osiągać na nim zyski, potrzeba dużo nauki i zimnej krwi w interpretowaniu informacji, które podaje rynek. A Ty, czy zainwestowałeś w jakąś kryptowalutę? Jakie były wyniki?


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!