Jaka jest różnica między Hard Forkami a Airdropami kryptowalut?

Jeśli interesujesz się kryptowalutami lub chcesz się o nich dowiedzieć, są szanse, że słyszałeś terminy Hard Forks i Airdrops. Więc w tym artykule zamierzamy omówić: Jaka jest różnica między kryptowalutami Hard Forks i Airdrops?

hard fork

Jaka jest różnica między Hard Forkiem a Airdropem w kryptowalutach?

Te dwa terminy są pod pewnymi względami podobne i spowodowały nawet zamieszanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Jednak po zdefiniowaniu tych pojęć, powiemy Ci, jakie są niektóre z ich różnic.

Hard Fork

Hard fork występuje wtedy, gdy w blockchainie dochodzi do trwałego rozłamu. Ten podział występuje, gdy zmiana jest dokonywana w kodzie, który tworzy dwie ścieżki lub drogi, takie jak ta:

1. Jedna ścieżka spowoduje utworzenie nowego blockchaina

2. Druga ścieżka to ta z oryginalnym blockchainem.

Podobnie Hard Fork występuje wtedy, gdy twórcy waluty cyfrowej tworzą drugą gałąź tej waluty przy użyciu tego samego podstawowego kodu. Dlatego też, jeśli różne frakcje chcą poprowadzić kryptowalutę w różnych kierunkach, może być konieczne zastosowanie hard forków.

Airdrop

Airdrop ma miejsce, gdy nowy token kryptowaluty jest deponowany bezpośrednio do portfeli użytkowników. Jeśli wirtualna waluta rozwidla się lub dzieli na dwie części, zrzut może być wykorzystany do przesłania nowej kryptowaluty bezpośrednio do portfeli użytkowników.

Czyli Airdrops to dostarczenie kryptowaluty do określonej grupy inwestorów. Może się to odbywać poprzez procedury takie jak zakup ICO (Initial Coin Offering) oraz jako darmowa oferta od deweloperów. Podobnie, w Airdrops, tokeny są zazwyczaj przydzielane posiadaczom istniejącego wcześniej blockchaina, takiego jak Bitcoin lub Ethereum.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€2.00

Minimalny depozyt:

€0.00

Różnice

Jeśli spojrzymy na poprzednie koncepcje, zobaczymy, jak posiadacze poprzedniej waluty cyfrowej otrzymują nowe tokeny, zazwyczaj w ilości odpowiadającej ich obecnemu trendowi. W przypadku Bitcoin Hard Forks, posiadacze otrzymali kwotę równoważną tokenom pieniędzy Bitcoin w czasie określonym przez twórców tego „widelca”.

W przeciwieństwie do Hard Forków, Airdropy służą przede wszystkim do zwiększenia rozpoznawalności nowej waluty. Jednakże, te Airdropy są uważane przez wielu za stratę czasu, ponieważ w większości przypadków tego typu prezenty w końcu tworzą nadwyżkę monet na rynku.

Kolejną różnicą między tymi terminami jest to, że Airdrop nie tworzy dwóch interakcji tej samej podstawowej kryptowaluty, ale zamiast tego prowadzi do wygenerowania nowej kryptowaluty, która może, ale nie musi odnieść sukces w dłuższej perspektywie.

Należy pamiętać, że Airdropy to oferta kryptowaluty dla prywatnej grupy inwestorów. W zrzutach, tokeny są przeznaczone dla posiadaczy istniejącego wcześniej blockchaina, takiego jak Bitcoin lub Ethereum. Ich celem jest budowanie świadomości, dlatego osoby odpowiedzialne za emisję tokenów postrzegają airdrop jako kluczowy moment, aby zapewnić ludziom impuls z ich tokenów.

Hard forki kryptowaluty to zmiany jej obecnego kodu i algorytmu transakcyjnego blockchain, które powstają w nowej kopii istniejącej wcześniej sieci z pewnymi modyfikacjami.

Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom dowiedzieliście się o Hard Forkach i Airdropach i w ten sposób możecie je rozróżnić.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!