Jaka jest najbezpieczniejsza giełda kryptowalutowa?

Jaka jest najbezpieczniejsza giełda kryptowalutowa? Scentralizowana giełda kryptowalut to platforma internetowa, która pozwala na handel kryptowalutami; oznacza to, że możesz kupować lub sprzedawać za pomocą fiatów lub kryptowalut.

najbezpieczniejsza giełda kryptowalutowa

Oto niektóre z najbezpieczniejszych giełd, na których można handlować:

Giełda The Rock Trading

Projekt ten został zaprojektowany przez dwóch Włochów, Andrea Medri i Davide Barbieri i początkowo nosił nazwę „The Rock Insurance Co”, a następnie w 2010 roku został zmieniony na obecną nazwę: „The Rock Trading”. Jest to jedna z najbardziej popularnych giełd kryptowalut z siedzibą we Włoszech (Mediolan) przy „Galleria del Corso 2” i została założona w 2007 roku.

Początkowo jej siedziba mieściła się na Malcie. Pozwala ona na handel różnymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, PeerCoin i Zcash i różni się od innych platform kryptowalutowych bardzo niskimi prowizjami.

Ponadto, jest to jedna z pierwszych giełd, która umożliwiła handel Bitcoinami i ma bardzo wysoką prędkość transakcji.

Giełda eToroX

eToroX to portfel kryptowalutowy, który oferuje platformę transakcyjną eToro za darmo i jest używany do przechowywania i handlu Twoimi kryptowalutami. Aby korzystać z eToroX, musisz posiadać rachunek rzeczywisty u brokera eToro i złożyć wniosek o rozpoczęcie korzystania z eToroX.

Obecnie nie ma prowizji za wpłatę kryptowalut, ale jeśli zdecydujesz się je kupić, prowizja wynosi od 0,10% do 0,24%. Z drugiej strony, prowizje handlowe wyniosą 0,03%, podczas gdy spready należą do najniższych, jakie można znaleźć na platformie internetowej kryptowalut. Giełda eToroX oferuje bardzo bezpieczne i wydajne usługi.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Giełda Coinbase

Jest jedną z najbardziej popularnych na świecie. Coinbase to giełda założona w 2012 roku przez Freda Ehrsama i Briana Armstronga z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Dzięki tej platformie użytkownicy mogą wymieniać różne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Szybkość transakcji to kolejna duża zaleta Coinbase.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€2.00

Giełda Binance

Binance to kolejna duża giełda kryptowalut, którą można znaleźć online. Mają swoją własną kryptowalutę: Binance Coin (BNB). Działa ona również jak inne kryptowaluty i może być używana głównie do uiszczania opłat transakcyjnych.

Giełda Kraken

Kraken był jedną z pierwszych giełd, które były znane w sieci i został założony w 2011 roku, jest znany jako „giełda Bitcoin”. Ta giełda jest amerykańska i ma siedzibę w San Francisco. Jednakże, jeśli jesteś początkującym traderem, zalecamy handel z eToro.

Giełda Bitstamp

Bitstamp jest jedną z najstarszych giełd kryptowalutowych i została założona w 2011 roku. Platforma ta narodziła się w Słowenii z pomysłu Damijana Merlaka i Nejca Kodriča w celu zapewnienia usługi, która zadowoliłaby europejskich klientów.

Teraz, Bitstamp jest przeznaczony specjalnie dla doświadczonych inwestorów średniego szczebla, którzy chcą kupić kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum.

Giełda CEX.IO

CEX.io to giełda kryptowalut założona w 2013 roku w Londynie. Początkowo handlowała tylko Bitcoinami i wydobywała je w chmurze. Jednak po 2 latach bardzo dobrych wyników, CEX.io zwrócił się w stronę giełd kryptowalutowych.

Giełda Poloniex

Poloniex to kolejna giełda kryptowalut z siedzibą w USA. Jest to giełda założona w 2014 roku. Jest on uważany za jednego z największych konkurentów Binance i Coinbase, a jego siła polega na tym, że pozwala na handel kryptowalutami i używanie ich do handlu, ale poprzez kupowanie ich w prawdziwej walucie, więc aby z niego korzystać, musisz najpierw kupić je gdzie indziej i przenieść je do Poloniex.

Giełda OKEX

OKex to giełda założona w 2014 roku przez Star XU z głównym biurem w Hong Kongu, jak większość giełd kryptowalutowych. OKEX jest bardzo szybki w realizacji wymian kryptowalutowych. Jego dzienny obrót przekracza 1,5 miliarda dolarów.

Hubi Exchange

Najnowszą giełdą jest Hubi, z siedzibą w Hongkongu, która pomimo tego, że jest bardzo młoda (2018), posiada platformę z darmowymi depozytami i bardzo niskimi opłatami.

Teraz, gdy znasz już najbezpieczniejsze giełdy kryptowalut, na których można handlować, możesz wybrać najlepszą dla siebie.

Więcej o:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!