Kopanie Bitcoinów – Jak kopać kryptowaluty?

Kopanie Bitcoinów wymaga dowolnego urządzenia i minimum czasu, ale czy tak jest naprawdę? Przeanalizujmy razem, jak kopać kryptowaluty w tym Bitcoin i sprawdźmy, co się za tym kryje.

Rozpoczęcie kopania kryptowalut jest dość proste: wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni sprzęt, ale standardem jest już słyszeć, że wydobywanie kryptowalut jest czasochłonne, kosztowne i rzadko przynosi wymierne efekty.

Kopanie Bitcoinów

Przejdźmy więc do sedna i wyjaśnijmy, jak wygląda kopanie Bitcoinów? Wkrótce się dowiemy, ale zalecam uważnie przeczytać następne akapity, abyś mógł poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Aby wydobyć Bitcoin musisz wykorzystać protokoły „brute force” i wszystko czego potrzebujesz to dowolny prawidłowo używany komputer, aby to zrobić. Mówimy tu o dużej ilości obliczeń ze strony urządzenia, więc szanse na wydobycie wzrastają dzięki wykorzystaniu bardziej wydajnego urządzenia.

To wyjaśnia, dlaczego cena kart graficznych wzrosła, ponieważ jest to sprzęt stworzony w celu umożliwienia wykonywania ogromnej liczby operacji w celu prawidłowego działania, zwłaszcza programów graficznych 3D i gier wideo.

Nie obijaj się, jeśli nie masz dużego budżetu, aby zacząć, ponieważ istnieje wiele urządzeń, które mogą być używane do kopania Bitcoin. Możesz to zrobić za pomocą komputera lub smartfona, ale na pewno słyszałeś o wielu osobach, które wykorzystały swoje konsole.

Na co należy zwrócić uwagę to fakt, że operacje wykonywane przez urządzenie będą tak masowe, że dojdzie do sytuacji, w której urządzenie się stopi lub przestanie działać prawidłowo. Z tego powodu powstały specjalne urządzenia do wydobywania Bitcoinów. Zalecamy, aby złożyć sobie kilka komputerów PC specjalnie do tego celu, ale można też zaopatrzyć się w Asic Bitcoins, ASIC lub inne tego typu urządzenia. W skrócie Asic Bitcoins to komputery zaprojektowane dla Bitcoin (zazwyczaj nie łączą się, ale ich wydajność pogarsza się z czasem), a ASIC to małe urządzenia, które można podłączyć do komputera lub nawet smartfona. Są one bardzo podatne na stapianie, ale jednocześnie mają niski koszt, więc są często używane na początek.

Czym jest Bitcoin?

A może porozmawiamy krótko o tym, co się za tym kryje i czym jest Bitcoin? Bitcoin to kryptowaluta stworzona w 2009 roku. Możemy nazwać go królem krypotwalut, ponieważ to Bitcoin sprawił, że zjawisko kryptowalut się tak rozprzestrzeniło i jest prawdopodobnie najbardziej znaną i szeroko stosowaną kryptowalutą.

Jak kopać kryptowaluty?

Tutaj dochodzimy do pytania, które zadaje niewielu ludzi. „Brute force” oznacza brutalną siłę, a w Internecie ciągle czytamy o atakach „brute force”, co to oznacza? Czy jest to coś nielegalnego?

Absolutnie nie.

Wszystko sprowadza się do systemu generowania bitcoinów. Starając się wyjaśnić to w jak najprostszy sposób, można pomyśleć o produkcji Bitcoinów jak o loterii. Jeśli bierzesz udział w wydobyciu, bierzesz udział w losowaniu i możesz wygrać bitcoiny.

Wchodząc w szczegóły, postaram się, abyś wyobraził to sobie z wizualnego punktu widzenia. Być może wiesz, że Internet jest również znany jako www (world wide web), który jest ogromną siecią na skalę globalną. To naprawdę proste do wyobrażenia, właśnie teraz czytasz ten artykuł z urządzenia podłączonego do Internetu, więc wyobraź sobie siebie jako kropkę. Teraz wyobraź sobie, że każdy podłączony do Internetu jest kropką, a linie łączą wszystkie te kropki (tak naprawdę kropki są połączone w oparciu o to, co robisz). W tej chwili, na przykład, linia prawdopodobnie łączy Cię z serwerem tej strony, a Ty prawdopodobnie jesteś połączony z przyjacielem, z którym wymieniasz kilka wiadomości w aplikacji What's App). 

Zasada działania sieci Bitcoin jest taka sama. Górnicy są kropkami i wszyscy są ze sobą połączeni. Teraz jednak dzieje się coś nieco bardziej osobliwego. Ponieważ jest tak wiele osób, trudno jest brać je pojedynczo i dlatego są one zgrupowane razem. Możesz sobie wyobrazić, że wszyscy górnicy w twoim mieście należą do tej samej grupy, ale mechanizm jest inny. Grupy te nazywane są „węzłami”.

Gdzie jest loteria, w której można wygrać nagrody? Około 6 razy na godzinę sieć Bitcoin generuje losową liczbę monet, które są dystrybuowane do różnych węzłów. Węzeł z kolei dystrybuuje Bitcoiny do zwycięzców losowania.

Czy wydobycie jest losowe? Tak, ale tylko aktywni górnicy biorą udział w grze, a szanse na wygraną rosną wraz z Twoim wkładem. Możesz myśleć o tym jak o losowaniu nagród w pracy, które odbywa się poprzez losowanie biletów. Losowanie jest losowe, ale dzięki możliwości wprowadzenia biletu na każdą godzinę pracy, ci którzy pracują więcej godzin mają większą szansę na wygraną.

A co z „brutalną siłą”? Rozmawialiśmy już o wydobywaniu i wygrywaniu bitcoinów, ale jak to wszystko działa? Wyjaśnienie jest takie, że wydobycie odpowiada pracy, różnica polega na tym, że Twoje urządzenie zrobi to wszystko za Ciebie. Na czym polega ta praca? Rozwiązywanie problemów kryptograficznych.

Te problemy kryptograficzne są niemożliwe do rozwiązania za pomocą jakiejś logicznej strategii, więc jedynym sposobem na ich rozwiązanie jest metoda prób i błędów. Strategia ta nazywana jest „brute force”.

Ostatnią rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest fakt, że przyczyniasz się do rozwiązania problemu kryptograficznego poprzez wydobycie, ale „wydobycie” odpowiada znalezieniu rozwiązania problemu kryptograficznego. Oznacza to, że wydobywanie bitcoinów wymaga przede wszystkim szczęścia, ale można je podnieść za pomocą sprzętu, który może wykonać ogromną ilość obliczeń, dlatego często używa się potężnych kart wideo.

Kopanie Bitcoinów- Wniosek

W dzisiejszym poście postaraliśmy się wyjaśnić jak kopać kryptowaluty oraz jak wygląda proces kopania Bitcoinów. Bitcoiny są z pewnością realną możliwością zarabiania pieniędzy, ale nie są łatwym rozwiązaniem. Choć możesz sobie pomyśleć: „praca, w której nie jestem osobą wykonującą pracę, pięknie!”, to tak nie jest. Urządzenie robi wszystko, ale należy dokonać początkowej inwestycji, która nie jest niskiego ryzyka, należy zawsze być gotowym do wymiany elementów urządzenia, należy zawsze sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie z punktu widzenia obliczeniowego i sprzętowego, i należy stale monitorować swój portfel Bitcoin, aby zrozumieć, kiedy najlepiej jest dokonywać transakcji.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!