Dogecoin: Jak działa, ceny i gdzie kupić

Bitcoiny lub kryptowaluty są rodzajem inwestycji, która ma wielu zwolenników na całym świecie, ponieważ są one szybkim i skutecznym sposobem na płacenie w dowolnym miejscu na świecie. W tym poście powiemy Ci czym jest Dogecoin (D), jak działa, jakie są jego ceny i gdzie go kupić.

dogecoin krypto

Dogecoin: jak działa, ceny i gdzie go kupić

Kryptowaluta jest wirtualną walutą lub cyfrowym aktywem używanym do zakupu lub nabycia dowolnego rodzaju towaru lub usługi. Ten rodzaj waluty różni się od walut fizycznych lub wirtualnych transakcji opłacanych w lokalnych walutach, ponieważ Bitcoiny są walutami zdecentralizowanymi. Innymi słowy, nie mają one żadnego rodzaju regulacji lub jednostki, która monitoruje ruchy lub wartość waluty, tak jak robią to banki centralne każdego kraju.

Dogecoin: tworzenie

Dogecoin (kod: DOGE, symbol: Ð i D) jest częścią dużej listy kryptowalut, które są przedmiotem handlu na rynku światowym. Ta kryptowaluta narodziła się w nietypowy sposób. W ostatnim czasie w Internecie, a zwłaszcza w niektórych sieciach społecznościowych modne stały się memy, czyli obrazki lub filmiki, które przedstawiają jakąś emocję, sytuację lub opisują jakąś koncepcję.

W tym przypadku istnieje „meme” w sieciach społecznościowych znany jako Doge, który odpowiada psu japońskiej rasy Shiba Inu lub japońskiej rasy Akita; meme szeroko stosowane w tym czasie do satyry niektórych rzeczywistych sytuacjach życiowych.

Dlatego też Billy Markus i Jackson Palmer; pierwszy z nich był programistą w IBM, a drugi należał do działu marketingu w Adobe Systems, wpadli w 2013 roku na pomysł, aby wykorzystać wizerunek słynnego szczeniaka znanego jako Doge, z zamiarem stworzenia monety, która byłaby kpiną z kryptowalut. Innymi słowy, bezkrytyczne używanie tej waluty jako środka płatniczego w Internecie.

Wzrost Dogecoin

W ciągu 15 dni od powstania wartość Dogecoin zwielokrotniła się, co spowodowało, że kilka znanych osób, m.in. Elon Musk, dyrektor Tesli, zainteresowało się tym rodzajem kryptowaluty. Ostatnio osiągnął wartość 1.200 milionów, stając się jedną z najbardziej cenionych kryptowalut na świecie, nie ustępując popularnym BTC czy ETH i wykazując duże wahania.

Jak kupować i ceny

Obecnie, dzięki stałemu wzrostowi tej waluty, jej całkowita wartość osiągnęła 1200 milionów USD, podczas gdy wartość jednego Dogecoina jest notowana średnio na poziomie 0,295262 USD.

W celu nabycia tego typu kryptowaluty, proces ten może być przeprowadzony za pomocą następujących środków:

  • Strona twórcy lub emitenta monety: możesz skontaktować się z twórcą monety i zakupić żądaną ilość; pamiętaj, że wartość monety zmienia się, więc powinieneś sprawdzać jej dzienną wartość.
  • Aplikacje internetowe: można również inwestować poprzez strony, które oferują taką możliwość, takie jak Bitso, Buda.com, Gemini, Obsidian, Binance, między innymi.
  • Górnictwo: Inną opcją jest proces wydobywania kryptowalut, który polega na przenoszeniu lub wprowadzaniu monet na nowe rynki.

Zobacz także:

Mam więc nadzieję, że rozumiesz czym jest Dogecoin (D), jak działa, jakie są jego ceny i gdzie go kupić. Pamiętaj, że te inwestycje są boomem dzisiaj, ale nie zapomnij, że przed inwestowaniem najlepiej jest mieć portfel mobilny, który zapewnia bezpieczeństwo i ochronę przed hakerami, ponieważ rynek ten nie jest monitorowany.

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€2.00


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!