Czym są kontrakty terminowe na Bitcoin i jak w nie inwestować?

Pobierz w formacie PDF

Ponieważ rynek Bitcoin nadal się rozwija, pojawiają się nowe możliwości dla inwestorów, w ramach których można znaleźć kontrakty terminowe, instrumenty, które dają możliwość inwestowania w bardziej elastyczny sposób. W tym poście znajdziesz informacje o tym, czym są kontrakty terminowe na Bitcoin i jak w nie inwestować.

terminowe bitcoin

Czym są Bitcoin Futures i jak inwestować?

Jaka jest przyszłość Bitcoin?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, czym są kontrakty terminowe. Futures to kontrakty terminowe, które przewidują przyszłą sprzedaż po cenie uzgodnionej z góry przez obie strony.

Oznacza to, że ten rodzaj umowy jest tym, który definiuje aspekty niezbędne do powodzenia sprzedaży (ilość, cena i data ważności). Ponadto, gdy umowy te wygasają, należy dokonać płatności zgodnie z umową. W przypadku kontraktów terminowych na Bitcoin będziesz w stanie przewidzieć trend rynkowy i czy chcesz kupić lub handlować Bitcoin.

Inwestowanie w kontrakty terminowe na BTC?

Ci, którzy inwestują w Bitcoin Futures powinni wiedzieć, że są one rodzajem przewidywania, jak rynek będzie poruszać się w krótkim okresie czasu, więc stają się one ważnym narzędziem dla wszystkich inwestorów, którzy chcą inwestować w BTC.

Te kontrakty terminowe pozwalają również na inwestowanie w towary i akcje; ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się kryptowaluty.

Jak działają kontrakty terminowe na Bitcoin

W oparciu o to, co wspomnieliśmy, wiesz, że są dwie strony zaangażowane: kupujący inwestujący „długo” i sprzedający inwestujący „krótko”. Strategia kupującego przewiduje, że cena Bitcoin będzie rosła, podczas gdy strategia sprzedającego przewiduje, że cena będzie spadała. W związku z tym, w momencie wygaśnięcia ustalonego w kontrakcie, ostateczny wynik inwestycji będzie znany, niezależnie od tego, czy będzie on pozytywny czy negatywny.

Kroki do inwestowania w Bitcoin Futures

Od 2016 roku Bitcoin miał wysoką zmienność w górę i w dół, więc rada, którą możemy Ci dać, to zawsze inwestować w Bitcoin świadomie i poważnie.

Przed dokonaniem inwestycji należy monitorować wyniki kontraktów terminowych; monitorować ich wyniki i uzyskać pełny obraz sytuacji finansowej nadzorowanego rynku.

W poprzednim punkcie należy zwrócić szczególną uwagę na monitorowanie ceny Bitcoin, aby poznać sytuację, w której znajduje się ta kryptowaluta i określić najlepszą strategię inwestycyjną.

Po zapoznaniu się z poprzednimi zaleceniami, należy wykonać następujące kroki:

Wybór brokera Bitcoin

Jest to bardzo ważny krok dla inwestora, ponieważ w poszukiwaniu brokera Bitcoin należy zwrócić uwagę na niezawodność, bezpieczeństwo i koszty, które broker oferuje.

Jednym z najlepszych brokerów na rynku finansowym według ekspertów jest: eToro, charakteryzujący się niskimi kosztami i szybkością działania; ponadto jest to platforma brokerska z regulacjami w wielu krajach.

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$2.00

Wyszukiwanie Bitcoin

Powinieneś zdecydować się na inwestowanie w kontrakty terminowe na Bitcoin na dwa różne sposoby:

1. Poprzez handel CFD i BTC.

Na eToro możesz handlować tymi instrumentami pochodnymi na cenie Bitcoin i innych walut, jak również spekulować na dziennych ruchach cen.

Podobnie, handel online pozwala inwestować w kontrakty terminowe BTC, wykorzystując zmienność kryptowaluty i jest odpowiedni dla tych, którzy chcą zainwestować niewiele i szukają możliwości zwiększenia zysków w krótkim okresie.

2. Poprzez wymianę, kupno BTC.

W tej opcji, strategia polega na inwestowaniu BTC na długi okres czasu. Platformy takie jak eToro pozwoli Ci kupić aktywa bazowe bezpośrednio i kupić tokeny Bitcoin.

Jak zarządzać kontraktami terminowymi

Jeśli inwestycja w Bitcoin Futures została zakończona, zaleca się, aby nie pozostawiać inwestycji samej sobie, ale raczej zarządzać swoją pozycją najlepiej jak potrafisz i unikać ryzyka.

Teraz, gdy wiesz o Bitcoin Futures i jak w nie inwestować, powiedz nam, zainwestowałbyś czy nie?

Pobierz w formacie PDF

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności