Czym są kontrakty terminowe na Bitcoin i jak w nie inwestować?

Ponieważ rynek Bitcoin nadal się rozwija, pojawiają się nowe możliwości dla inwestorów, w ramach których można znaleźć kontrakty terminowe, instrumenty, które dają możliwość inwestowania w bardziej elastyczny sposób. W tym poście znajdziesz informacje o tym, czym są kontrakty terminowe na Bitcoin i jak w nie inwestować.

terminowe bitcoin

Czym są Bitcoin Futures i jak inwestować?

Jaka jest przyszłość Bitcoin?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, czym są kontrakty terminowe. Futures to kontrakty terminowe, które przewidują przyszłą sprzedaż po cenie uzgodnionej z góry przez obie strony.

Oznacza to, że ten rodzaj umowy jest tym, który definiuje aspekty niezbędne do powodzenia sprzedaży (ilość, cena i data ważności). Ponadto, gdy umowy te wygasają, należy dokonać płatności zgodnie z umową. W przypadku kontraktów terminowych na Bitcoin będziesz w stanie przewidzieć trend rynkowy i czy chcesz kupić lub handlować Bitcoin.

Inwestowanie w kontrakty terminowe na BTC?

Ci, którzy inwestują w Bitcoin Futures powinni wiedzieć, że są one rodzajem przewidywania, jak rynek będzie poruszać się w krótkim okresie czasu, więc stają się one ważnym narzędziem dla wszystkich inwestorów, którzy chcą inwestować w BTC.

Te kontrakty terminowe pozwalają również na inwestowanie w towary i akcje; ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się kryptowaluty.

Jak działają kontrakty terminowe na Bitcoin

W oparciu o to, co wspomnieliśmy, wiesz, że są dwie strony zaangażowane: kupujący inwestujący „długo” i sprzedający inwestujący „krótko”. Strategia kupującego przewiduje, że cena Bitcoin będzie rosła, podczas gdy strategia sprzedającego przewiduje, że cena będzie spadała. W związku z tym, w momencie wygaśnięcia ustalonego w kontrakcie, ostateczny wynik inwestycji będzie znany, niezależnie od tego, czy będzie on pozytywny czy negatywny.

Kroki do inwestowania w Bitcoin Futures

Od 2016 roku Bitcoin miał wysoką zmienność w górę i w dół, więc rada, którą możemy Ci dać, to zawsze inwestować w Bitcoin świadomie i poważnie.

Przed dokonaniem inwestycji należy monitorować wyniki kontraktów terminowych; monitorować ich wyniki i uzyskać pełny obraz sytuacji finansowej nadzorowanego rynku.

Zobacz także:

W poprzednim punkcie należy zwrócić szczególną uwagę na monitorowanie ceny Bitcoin, aby poznać sytuację, w której znajduje się ta kryptowaluta i określić najlepszą strategię inwestycyjną.

Po zapoznaniu się z poprzednimi zaleceniami, należy wykonać następujące kroki:

Wybór brokera Bitcoin

Jest to bardzo ważny krok dla inwestora, ponieważ w poszukiwaniu brokera Bitcoin należy zwrócić uwagę na niezawodność, bezpieczeństwo i koszty, które broker oferuje.

Jednym z najlepszych brokerów na rynku finansowym według ekspertów jest: eToro, charakteryzujący się niskimi kosztami i szybkością działania; ponadto jest to platforma brokerska z regulacjami w wielu krajach.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€2.00

Wyszukiwanie Bitcoin

Powinieneś zdecydować się na inwestowanie w kontrakty terminowe na Bitcoin na dwa różne sposoby:

1. Poprzez handel CFD i BTC.

Na eToro możesz handlować tymi instrumentami pochodnymi na cenie Bitcoin i innych walut, jak również spekulować na dziennych ruchach cen.

Podobnie, handel online pozwala inwestować w kontrakty terminowe BTC, wykorzystując zmienność kryptowaluty i jest odpowiedni dla tych, którzy chcą zainwestować niewiele i szukają możliwości zwiększenia zysków w krótkim okresie.

2. Poprzez wymianę, kupno BTC.

W tej opcji, strategia polega na inwestowaniu BTC na długi okres czasu. Platformy takie jak eToro pozwoli Ci kupić aktywa bazowe bezpośrednio i kupić tokeny Bitcoin.

Jak zarządzać kontraktami terminowymi

Jeśli inwestycja w Bitcoin Futures została zakończona, zaleca się, aby nie pozostawiać inwestycji samej sobie, ale raczej zarządzać swoją pozycją najlepiej jak potrafisz i unikać ryzyka.

Sprawdź także: Rynek futures

Teraz, gdy wiesz o Bitcoin Futures i jak w nie inwestować, powiedz nam, zainwestowałbyś czy nie?


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!