Czym są gry NFT i jak działają?

Czym są gry NFT i jak działają? Prawdopodobnie słyszałeś o grach NFT, ale tak naprawdę nie wiesz czym są i jak działają. W tym wpisie przedstawimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o grach NFT.

Gra na blockchainie pozwala graczom zweryfikować, że ich przedmioty są unikalne dzięki NFT, czyli Non-fungible token (nie-grywalnym tokenom). Niegrywalny token to unikalny obiekt cyfrowy, który można gromadzić, sprzedawać, kupować lub nim handlować.

Czym są gry NFT i jak działają?

Ponieważ dane na blockchainie nie mogą zostać zmienione, nie ma możliwości, aby osoby trzecie zignorowały ten rodzaj umowy. Dlatego też NFT stanowią unikalne obiekty, które mogą stać się aktywami, za które wiele osób byłoby skłonnych zapłacić znaczne sumy.

NFT mają wiele zastosowań: mogą być cyfrowym aktywem w grze, kryptowalutą kolekcjonerską, a nawet obiektem świata rzeczywistego, takim jak nieruchomość. NFT nie jest zamienny, co oznacza, że każdy token jest unikalny i nie może być wymieniony identycznie z innym tokenem.

Ponadto NFT są unikalnymi cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi na blockchainie; to znaczy posiadają cechę, która sprawia, że nadają się do wykorzystania w grach jako reprezentacje postaci i innych przedmiotów wymiennych. Te gry są bardzo popularne w świecie game-fi i są również wykorzystywane jako sposób na generowanie dochodów.

Ponownie, możesz sprzedawać swoje NFT w grze innym kolekcjonerom i graczom, a nawet zdobywać żetony w modelach „graj, aby zarobić” lub „graj, aby wygrać”.

Gdzie można znaleźć gry NFT

Gry NFT można znaleźć głównie na Ethereum i Binance Smart Chain (BSC), z których wiele oferuje doświadczenia przypominające bitwę z kolekcjonerskimi postaciami, takimi jak CryptoBlades i Axie Infinity, podczas gdy inne używają kolekcjonerskich kart, takich jak Sorare.

Binance, na przykład, oferuje NFT Mystery Boxes, które dają właścicielom szansę na posiadanie NFT o różnej rzadkości, z pudełkami dołączonymi do kolekcji związanych z współpracą z grami NFT.

Czy zestawy NFT mogą być przenoszone?

Kiedy przenosisz swoje NFT z gier, upewnij się, że przenosisz je do kompatybilnego portfela, uważaj na typowe oszustwa przy wysyłaniu NFT na rynek NFT lub do innego użytkownika. Istotne jest również dokładne zapoznanie się z zasadami każdej gry NFT, aby zidentyfikować wszelkie możliwości przegranej.

Gry typu „graj, aby zarobić” i „graj, aby wygrać”.

Gry NFT typu play-to-earn dają użytkownikom możliwość wygenerowania źródła dochodu poprzez grę. W tym przypadku, gracz jest nagradzany żetonami i okazjonalnymi NFT, zarabiając tym większą sumę, im dłużej gra. Żetony, które zdobywamy są potrzebne jako część procesu craftingu w grze.

Sposoby na utratę pieniędzy w grze NFT

Możesz stracić pieniądze, gdy:

  1. Próbujesz przenieść go ze swojego portfela do innego portfela, który nie jest kompatybilny ze standardem tokenów NFT.
  2. Zostałeś ofiarą oszustwa lub wyłudzenia i wysyłasz ją do oszusta.
  3. Udzieliłeś pozwolenia złośliwemu inteligentnemu kontraktowi, który uzyskał dostęp do Twojego portfela i przejął NFT.
  4. Można przegrać w ramach zasad gry.

NFT wykorzystują cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie i tworzą zasady interakcji graczy z innymi ludźmi. Wiele osób lubi je dlatego, że NFT pozwalają na ich zbieranie, a inni lubią je za ich użyteczność. Zależy to od Ciebie i od tego, jak je wykorzystasz; dlatego najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest zachowanie szczególnej ostrożności wobec oszustw i złośliwych ludzi w sieci, którzy próbują podstępem przejąć Twoje NFT.

Zobacz także:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!