Czym jest Bitcoin Gold? Różnice pomiędzy Bitcoin Gold i Bitcoin

Obecnie dużo mówi się o Bitcoin Gold lub BTG, kryptowalucie powstałej z podziału sieci Bitcoin (BTC); która nie jest zależna od żadnego banku centralnego lub pośrednika.  Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są różnice między Bitcoin Gold i Bitcoin? Dowiesz się w tym wpisie.  

Czym jest Bitcoin Gold? Różnice pomiędzy Bitcoin Gold i Bitcoin

Różnice pomiędzy Bitcoin Gold i Bitcoin 

Zanim wyjaśnimu różnice, najpierw musisz wiedzieć o każdym z tych typów Bitcoin. 

Czym jest Bitcoin? 

Bitcoin jest cyfrową walutą stworzoną do dokonywania transakcji bez pośredników. Wiele osób inwestuje dziś w Bitcoin, ponieważ uważają, że jest to dobra inwestycja. 

Ten rodzaj kryptowaluty jest zdecentralizowany i oparty na otwartym kodzie źródłowym, dlatego każdy może korzystać z kodu, modyfikować go i wypuszczać nowe wersje. 

Jednak po drodze ten rodzaj waluty wygenerował pewne wady, które zaszkodziły inwestycjom, dlatego powstała nowa kryptowaluta, która zawiera ulepszenia ułatwiające inwestycje na tym rynku. 

Czym jest Bitcoin Gold 

Ten rodzaj Bitcoina został uruchomiony w 2018 roku, aby zrekompensować ograniczenia, które miała kryptowaluta Bitcoin. 

To znaczy, Bitcoin Gold został stworzony, aby oddzielić niektóre istniejące bloki w Blockchain od Bitcoin, a tym samym stworzyć niezależną sieć. 

Ponieważ jest to waluta wirtualna, nie potrzebuje emisji bankowej, ani nie jest związana polityką monetarną Banku Centralnego; dzieje się to podobnie jak w przypadku Bitcoina. 

Zobacz także:

Algorytm Equihash 

Bitcoin Gold używa nowego algorytmu proof-of-work: Equihash, którego konstrukcja jest wykorzystywana do łączenia pojemności pamięci lub pamięci. 

W tym przypadku zastosowanie nowego algorytmu zaczęło ograniczać ekscesy przemysłowych górników blokowych, które stanowiły duże zagrożenie dla demokratyzacji i decentralizacji Blockchain (łańcucha bloków) w Bitcoinie. 

Jak działa Bitcoin Gold 

Platforma Bitcoin Gold przedstawia się jako platforma do wzmocnienia i realizacji transakcji kryptowalutowych z niektórymi z tych celów: 

– Inwestycje dostępne dla rynków cyfrowych. 

Płatność za towary i usługi. 

Niezależne mechanizmy płatności. 

Zalety Bitcoin Gold 

Używanie tej kryptowaluty przynosi wiele korzyści, takich jak: 

– Działa on w oparciu o zdecentralizowany i kierowany przez społeczność algorytm. 

Transakcje są szybsze. 

– Pozwala na anonimowość w transakcjach. 

Główne różnice: Bitcoin i Bitcoin Gold 

Różnice, które najbardziej wyróżniają te dwie kryptowaluty to: 

1. Bitcoin Gold to nowa wersja Bitcoina, której celem jest rozwiązanie problemu rosnącej centralizacji wydobycia Bitcoina, wykorzystująca wyspecjalizowany sprzęt do bardziej zyskownego wydobycia. 

2. Bitcoin Gold jest bardziej dostępny, ponieważ ma kilka platform wymiany, które tworzą nagrody w procesach wydobywczych i są wykorzystywane do zarabiania dodatkowych pieniędzy. 

3. Bitcoin miał duże problemy z tym algorytmem, dlatego powstał Bitcoin Gold, który zaimplementował algorytm Equihash i wycofał poprzedni algorytm SHA-256. 

4. Transakcje Bitcoin Gold są znacznie szybsze, więc jeśli Bitcoin produkuje 5 transakcji na sekundę, oszacowano, że Bitcoin Gold może dokonać do 27 transakcji w ciągu sekundy. 

5. W nowym Bitcoin Gold, całkowita anonimowość została włączona do transakcji. 

6. Kolejną różnicą jest sprzęt: w Bitcoin, wsparcie dla maszyn ASIC jest używane do kopania, a w nowym Bitcoin Gold będzie to możliwe z dowolnym GPU (procesor graficzny) o prędkości, która obsługuje górnictwo Equihash. 

Mamy nadzieję, że poznałeś główne różnice, które istnieją pomiędzy Bitcoin i Bitcoin Gold. 


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!