Co to jest Shiba (INU) i gdzie można ją kupić?

Shiba Inu rozpoczęła działalność jako kryptowaluta, która chce zdetronizować obecnego Dogecoina, i z tego powodu, a także podążając za koncepcją meme i zachowując wizerunek psa tej rasy, dodała więcej funkcji, które sprawiają, że jest to kryptowaluta, która wykracza poza bycie tylko meme. W tym wpisie dowiesz się o Shinba (INU) i gdzie ją kupić.

shiba inu

Co to jest Shiba (INU) i gdzie można ją kupić?

Moneta Shiba Inu ma wiele wspólnego z monetą Doge. Obie wzięły swoją nazwę i wizerunek z meme przedstawiającego japońskiego psa Shiba Inu, a moneta Shiba Inu jest również nową wersją Dogecoin; która, według jej założycieli, została ulepszona w stosunku do oryginału.

Shiba (INU) – Kreacja

Kryptowaluta jest znana jako SHIB lub Shiba Token i została stworzona w sierpniu 2020 roku. Jego twórca jest anonimowy, choć znany jest pod imieniem Ryoshi. Ta moneta pochodzi z sieci Ethereum i ma kilka monet, które należą do tego samego ekosystemu, takich jak Leash lub Bone.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Shibie (INU) jest to, że jest to meme. Shiba jest nie tyle kryptowalutą, co tokenem ERC-20, który jest włączony do blockchaina Ethereum.

Ponadto, mimo że jest to token ERC-20, Shiba jest pierwszą jednostką dużego ekosystemu, który integruje inne tokeny tego samego typu (zdecentralizowana giełda i tokeny ERC-1155).

Różnica w stosunku do Dogecoin

Główna różnica między Shibą a Dogecoinem polega na tym, że Shiba ciągle się aktualizuje i wciąż szuka wzrostu wydajności, podczas gdy Dogecoin wychodzi z systemu i przestał się aktualizować. Podobnie, Shiba nie musi dokonywać aktualizacji skalowalności, ponieważ jest zaimplementowana w ramach blockchaina Ethereum, więc jest zasilana przez aktualizację jednego z najsilniejszych blockchainów na rynku.

Gdzie kupić

Aby kupić ten rodzaj kryptowaluty, możesz dokonać tego procesu za pomocą następujących środków:

  • Strona twórcy lub emitenta monety: możesz skontaktować się z twórcą monety i kupić żądaną ilość; pamiętaj, że wartość monety zmienia się, więc powinieneś sprawdzić jej dzienną wartość.
  • Aplikacje internetowe: można również inwestować poprzez strony internetowe, które oferują taką możliwość, takie jak Bitso, Buda.com, Gemini, Obsidian, Binance, między innymi.
  • Wydobywanie: inną opcją jest proces wydobywania kryptowalut, który polega na przenoszeniu lub wprowadzaniu monet na nowe rynki.

Binance

Na przykład, Binance (największa na świecie giełda z siedzibą w Korei), ma już Shiba Inu dostępne w sprzedaży od maja 2021 roku i ma bardzo wysoki poziom zaufania do rynku finansowego.

Oprócz Binance, będziesz mógł również handlować na Huobi, Coinbase, Gate, Kukoin, Poloniex, Gate, Bitfinex i Okex, wśród innych platform wymiany kryptowalut. Ponadto RobinHood (aplikacja inwestycyjna popularna wśród traderów, którzy chętnie handlują) powinien uwzględnić Shiba Inu Coin w swoim zestawieniu, aby móc kupić lub zainwestować w tę monetę.

Zobacz także:

Aktualna cena

Cena w ostatnich dniach tej kryptowaluty wzrosła o prawie 180%, według CoinMarketCap, Shiba wyprzedziła dogecoin, aby stać się ósmą najbardziej wartościową kryptowalutą, o łącznej wartości 42 000 milionów dolarów. Jej obrót, jednak, jest zmienny i od 14:08 GMT shiba inu, oddała około połowy swoich zysków sesji, gromadząc wzrost o około 25% w ciągu ostatnich 24 godzin.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!