Co to jest NEO? Różnice pomiędzy Neo i Onchain

NEO została założona pod nazwą „AntShares” przez Da Hongfei i Erik Zhan w Chinach w 2014 roku, a następnie zmieniła na obecną nazwę „NEO” w czerwcu 2017 roku. NEO to platforma oparta na blockchainie, która obsługuje własną kryptowalutę i umożliwia rozwój cyfrowych aktywów i inteligentnych kontraktów. W tym wpisie dowiesz się czym jest NEO i czym różni się od Onchain.

neo onchain

Co to jest NEO? Różnice pomiędzy Neo i Onchain

Czym jest NEO

Kryptowaluta NEO to zakrojony na szeroką skalę projekt blockchain zaprojektowany jako inteligentna gospodarka z możliwością cyfrowej identyfikacji i automatyzacji procesów biznesowych.

NEO jest również powszechnie znany jako „chińskie Ethereum”, ponieważ ma takie same możliwości tworzenia inteligentnych kontraktów jak Ethereum.

Inteligentny kontrakt

Powinieneś wiedzieć, że inteligentny kontrakt jest umową pomiędzy dwoma stronami, która nie wymaga trzeciej strony do weryfikacji umowy. W tym przypadku NEO jest znacznie szybszy niż inne procesy blockchain, będąc platformą, która wypłaca posiadaczom waluty cyfrowej dywidendę, aby handlować NEO jako kryptowalutą.

NEO różni się od innych kryptowalut

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, które zostały stworzone w oparciu o model Bitcoina działającego jako środek płatniczy, kryptowaluta NEO, jak już wspomnieliśmy, podążyła ścieżką Ethereum, konsolidując walutę, która wykracza poza płatność za towary i usługi.

Projekt NEO: komponenty

System projektu kryptowalutowego NEO składa się z 3 komponentów:

  1. Platforma, która tworzy i uruchamia inteligentne kontrakty.
  2. Środowisko peer-to-peer do wymiany dowolnego rodzaju kryptowalut i aktywów cyfrowych bezpośrednio bez udziału strony trzeciej i;
  3. Platforma tożsamości cyfrowej (fizyczne aktywa i tożsamości).

Ponadto, należy wiedzieć, że projekt ten składa się z zespołu roboczego podzielonego w następujący sposób: Kierownicy projektu NEO, zespół projektowy NEO oraz zespół projektowy NEO cryptocurrency (programiści, menedżerowie, specjaliści ds. PR i strategii biznesowej).

Jak działa NEO

Konsensus w sieci kryptowalutowej osiągany jest za pomocą algorytmu dBFT (Delegated Byzantine Fault Tolerant), który oparty jest na protokole Byzantine Fault Tolerant. Jednak różnica między dBFT a Proof-of-Work lub Proof-of-Stake polega na tym, że nie pozwala on na tworzenie równoległych gałęzi w blockchainie ani na usuwanie transakcji po weryfikacji; co znacznie poprawia bezpieczeństwo sieci.

Utworzenie bloku w sieci zajmuje 15-20 sekund (średnio 2 miliony bloków rocznie), a prędkość blockchaina wynosi 1000 transakcji na sekundę.

Zobacz także:

Czym jest Onchain

Podczas pracy nad NEO, założyciele kryptowaluty, Da Hongfei i Erik Zhan, wygenerowali duże zainteresowanie ze strony firm poszukujących prywatnych rozwiązań blockchain. Doprowadziło to do powstania Onchain w 2014 roku.

To znaczy, Onchain jest firmą badawczo-rozwojową blockchain z siedzibą w Szanghaju, która zaczęła rozwijać Antshares w lutym 2014 roku. Ta niezależna firma technologiczna, współpracuje z kierownictwem finansowym i prawnym w celu zapewnienia rozwiązań blockchain dla różnych firm. Ponadto, jej rozproszona architektura sieciowa (DNA) wykorzystuje aplikacje aktywów cyfrowych dla przedsiębiorstw poprzez tworzenie publicznych i prywatnych blockchainów.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!