Co to jest EOS Blockchain i jak działa?

EOS to zdecentralizowany system oprogramowania operacyjnego oparty na technologii Blockchain, który posiada publiczny token umożliwiający dostęp do EOS.IO, zdecentralizowanego systemu rozwoju. Jeśli jesteś zainteresowany wiedzą, czym jest EOS Blockchain i jak działa, przeczytaj ten wpis.

eos blockchain

Co to jest EOS Blockchain i jak to działa?

EOS jest zdecentralizowaną platformą opartą na Blockchain, służącą do tworzenia, hostowania i uruchamiania aplikacji komercyjnych lub dApps.

Rozpowszechnianie

EOS został uruchomiony w czerwcu 2018 roku po początkowej ofercie monet, która zebrała 4,1 miliarda dolarów w kryptowalucie dla Block.one; firma, która opracowała oprogramowanie open source o nazwie EOS.IO, które jest używane na platformie.

Token EOS jest kryptowalutą sieci, a jej głównym konkurentem jest platforma Ethereum. Podobnie, EOS umożliwia firmom i osobom prywatnym tworzenie aplikacji opartych na Blockchain w sposób podobny do aplikacji internetowych, zapewniając bezpieczny dostęp i uwierzytelnianie, uprawnienia, hosting danych, zarządzanie użytkowaniem i komunikację między dApps a Internetem.

Zobacz także:

Ekonomika EOS

Konfiguracja EOS nie wykorzystuje koncepcji wydobywania Bitcoinów. Dlatego producenci bloków generują wymaganą ilość bloków i są wynagradzani poprzez tworzenie nowych tokenów EOS za każdy wyprodukowany blok.

EOS.IO i tokeny EOS

Ekosystem EOS składa się z 2 kluczowych elementów:

1. Oprogramowanie EOS.IO

EOS.IO jest bardzo podobny do komputerowego systemu operacyjnego; zarządza i kontroluje również sieć EOS Blockchain. Oprogramowanie to wykorzystuje architekturę blockchain do pionowego i poziomego skalowania DApps.

2. Tokeny EOS

Token EOS jest kryptowalutą sieci EOS, dlatego deweloper musi jedynie posiadać monety EOS (zamiast je wydawać), aby korzystać z zasobów sieci do budowania i uruchamiania DApps. Ponadto posiadacze tokenów, którzy nie uruchamiają żadnych aplikacji, mogą przydzielić lub wynająć swoje pasmo innym uczestnikom, którzy go potrzebują.

Ponadto, tokeny EOS mogą być przechowywane w wielu portfelach, w tym Ethereum Wallet, MyEtherWallet i MetaMask, a także mogą być przedmiotem obrotu na giełdach, w tym Bitfinex i YoBit.

Jak działa EOS

EOS zawiera kontrakt wymiany, który pomaga użytkownikom w tworzeniu transakcji (transakcji pomiędzy dwoma podstawowymi rodzajami waluty). Ten typ wymiany różni się od tradycyjnej wymiany Blockchain. Aby wiedzieć, jak działa system EOS, należy poznać następujące aspekty:

Transakcje dotyczące EOS

Sieć kryptowalut EOS działa w oparciu o algorytm konsensusu Delegated Proof-of-Stake. Algorytm implementuje, że istniejący posiadacze tokenów sami mogą wybierać producentów bloków.

Aby wziąć udział w tym procesie selekcji, nie są konieczne żadne specjalne wymagania, dlatego każdy użytkownik sieci może zdecydować się na bycie producentem bloków w jej obrębie.

Jednakże, gdy użytkownik zostanie wybrany jako producent, musi generować wyznaczone mu bloki (jeśli nie zastosuje się do tej wytycznej w ciągu 24 godzin, zostanie usunięty, a nowy delegat zostanie wyznaczony jako producent).

Górnictwo

Aby wydobywać EOS musiałeś zostać wybrany przez głosowanie w sieci (wydobycie na EOS zakończyło się w 2018 roku).

Technologia

EOS działa na technologii blockchain Ethereum i opiera się na tokenie ERC-20, aby stworzyć swój własny blockchain. Wykorzystuje on również system inteligentnych kontraktów Ethereum, ale zamiast algorytmu PoS, używa DPos (Delegated Proof-of-Stake), dzięki któremu tokeny są zatwierdzane przez użytkownika wybranego przez konsensus sieci, który może wyprodukować blok w dowolnym momencie.

Dodatkowo, token posiada urządzenie zwane super-majority consensus, gdzie EOS posiada zmianę w protokole, która jest wstecznie kompatybilna i pozwala na odzyskanie poprzednich danych oraz eliminację błędów w systemie.

Zakup EOS

EOS można kupić lub otrzymać na globalnych giełdach, takich jak Bitfinex, Kraken czy Binance. Ważną rzeczą, którą należy wiedzieć o EOS jest to, że użytkownicy nie muszą płacić za korzystanie z niego, co oznacza, że nie ma w nim żadnych opłat transakcyjnych.

Istnieją inne aktywa w ramach sieci, za które trzeba płacić. Zasoby, które można kupić w sieci EOS to:

  • Szerokość pasma i pamięć masowa.
  • Pamięć RAM.
  • Moc obliczeniowa procesora.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest EOS Blockchain i jak działa, możesz wybrać, która platforma jest dla Ciebie najlepsza.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!