Co kryptowaluty mają wspólnego ze złotem i dolarem? Różnice

Wraz z powstaniem Internetu i niedawnym boomem na wirtualne transakcje lub przelewy, powstało kilka walut, takich jak bitcoiny, które stały się najczęściej używaną walutą nie tylko do płacenia lub dokonywania przelewów, ale także jako środek inwestycyjny do osiągania zysków na rynku. 

W tym poście powiemy Ci, które kryptowaluty są powiązane ze złotem i USD (dolarem amerykańskim). 

kryptowaluty dolarem

Co kryptowaluty mają wspólnego ze złotem i USD? Różnice 

Waluty związane ze złotem i dolarem mają nazwę, którą obecnie znamy jako stablecoins, które są kryptowalutami powiązanymi lub podlegającymi aktywom, takim jak dolar lub złoto; stając się najbardziej wartościowymi walutami dzisiaj i nazywane przez niektórych jako Święty Graal ze względu na silny wzrost transakcji. 

Kryptowaluty powiązane ze złotem 

Kryptowaluty powiązane ze złotem to aktywa trwałe zależne od wartości lub ceny złota na rynku. 

W tym celu ustalana jest wycena całkowitej ilości waluty, a do jej obrotu konieczne i wskazane jest używanie cyfrowych portfeli lub portmonetek, chroniących jej wykorzystanie w systemie technologii Blockchain, która charakteryzuje się stabilnością w stosunku do ceny złota i generuje większą stabilność niż inne bitcoiny

Cechy charakterystyczne 

Ten rodzaj kryptowaluty ma następujące cechy: 

– Stabilna wartość zależna od ceny złota. 

– Mniejsza zmienność, która generuje mniejsze ryzyko w inwestycjach. 

– Lepsza dostępność podczas handlu z bitcoin przedmiotem złota, z którym można dokonać zakupu tych aktywów. 

Waluty kryptowalutowe powiązane z dolarem

Kryptowaluty powiązane z dolarem są kolejnym rodzajem stablecoinów, znanym z tego, że ich wartość na rynku nie jest oparta na cenie kryptowaluty, ale na wartości, za którą podawany jest dolar. Innymi słowy, podlega reprezentatywnemu kursowi rynkowemu i w ten sposób staje się nieco bezpieczniejszą kryptowalutą dla tych, którzy inwestują na tym rynku. 

Właściwości 

Ten rodzaj kryptowaluty posiada następujące cechy: 

  • Stabilna wartość zależna od ceny dolara. 
  • Potrzeba licencji na prowadzenie działalności w ramach tego zasobu. 
  • Stały nadzór rządu nad operacjami i inwestycjami. 
  • Użycie portfeli lub systemów tokenów jest konieczne, aby zdeponowane pieniądze były bezpieczne, bez uciekania się do jakiegokolwiek rodzaju zaufania. 

Różnice 

Na podstawie powyższego możemy stwierdzić, że: 

Kryptowaluty powiązane ze złotem mają stabilną wartość, niższą zmienność generującą mniejsze ryzyko inwestycyjne, a ich wykorzystanie oparte jest na platformie Blockchain, natomiast kryptowaluty powiązane z dolarem są również stabilną walutą, ale ponieważ oparte są na dolarze (najbardziej regulowanej i monitorowanej walucie na świecie) wymagają szeregu licencji na jej funkcjonowanie jako stałego przeglądu procesu i inwestycji. 

Pamiętaj, że niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, obie muszą być zarządzane za pomocą ruchomego portfela. Nie zapominaj, że tak jak jest ona ceniona, może być również celem przestępstw popełnianych przez hakerów komputerowych, dlatego zawsze musisz działać z zachowaniem bezpieczeństwa swoich kryptowalut. 

W ten sposób, miejmy nadzieję, udało Ci się dowiedzieć, które kryptowaluty są powiązane ze złotem i USD lub stablecoinami, dzięki czemu możesz podjąć najlepszą dla siebie decyzję i zacząć inwestować na rynku. 

Nie zapominajmy, że w tym obszarze istnieje niewiele regulacji, dlatego rozpoczęcie inwestycji na tym rynku będzie generowało ryzyko, ale być może też duże korzyści ekonomiczne. 


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!