Co decyduje o cenie 1 Bitcoina?

Bitcoin jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut na rynku, jest to system zdecentralizowany, więc nie ma rządu ani korporacji, które mogłyby go regulować. Bitcoin działa jako system finansowy stworzony przez programistę o pseudonimie „Satoshi Nakamoto” w 2009 roku.

cenie 1 Bitcoina

Ta kryptowaluta umożliwia elektroniczną wymianę oraz kupno i sprzedaż dowolnego produktu lub usługi, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co decyduje o cenie 1 Bitcoina? W tym wpisie opowiemy Ci.

Co decyduje o cenie 1 bitcoina?

Pierwsza cena bitcoina pojawiła się 22 maja 2010 roku na forum „BitcoinTalk”, gdzie użytkownik „jercos” kupił za pomocą swojej karty kredytowej dwie pizze od innego użytkownika w zamian za 10 000 bitcoinów, prawdopodobnie po kursie 1BTC = 0,003$.

Powinieneś wiedzieć, że wartość bitcoina zmieniała się na przestrzeni lat; ta kryptowaluta doświadcza wielu wzrostów; nawet w 2017 roku osiągnęła swój wszechczasowy szczyt prawie 20 000 USD. Odpowiadając jednak na Twoje pytanie, co decyduje o wartości ceny 1 Bitcoina, odpowiemy na nie w następujący sposób:

Podaż i popyt

Wartość Bitcoin jest określana przez popyt i podaż, co oznacza, że cena BTC jest określana przez wszystkich zaangażowanych w proces kupna i sprzedaży, a także może być pod wpływem innych czynników. Należy jednak wiedzieć, że ponieważ istnieje więcej niż jedna platforma na świecie, na której można handlować, nie będzie ceny światowej lub jednej ceny bitcoin; sytuacja, która również wspiera tę odpowiedź.

Przejrzystość w procesie

Blockchain ma fundamentalne znaczenie dla przejrzystości transakcji bitcoinowych ze względu na swój zdecentralizowany charakter i zdolność do rejestrowania wszystkich rodzajów transakcji (publiczne rejestry własności, przelewy bankowe). Zapewnia to integralność, zapobiega manipulacji danymi i zwiększa bezpieczeństwo dzięki kryptograficznej naturze BTC.

Zobacz także:

W tym procesie, to górnicy są odpowiedzialni za walidację transakcji i sprawdzenie, czy nowe informacje zgadzają się z poprzednią transakcją. Ponadto, nawet jeśli nie można zidentyfikować użytkowników, ich pseudoanonimowość pozwala na śledzenie transakcji.

Górnicy BTC

Górnicy lub producenci Bitcoinów mogą zaproponować cenę sprzedaży swoich aktywów i zaangażować się w proces negocjacji w celu osiągnięcia porozumienia z kupującymi. Takie umowy są powszechne na internetowych platformach handlowych, gdzie transakcje zawierane są natychmiast, bez pośredników i w czasie rzeczywistym.

Na rynkach komercyjnych można kupić część BTC, nie trzeba kupować całego. Należy pamiętać, że 1 bitcoin składa się z 100 milionów „centów” (satoshi). W tym przypadku, jeśli bitcoin jest wart 1000 euro, możesz kupić tylko 1 euro, a nie całą jego wartość.

Fluktuacje BTC

Wartość bitcoina zmienia się co sekundę, tzn. jego cena zmienia się co sekundę, tak jak wartość innych aktywów na rynku Forex. Z tego powodu wiele osób korzysta z tej różnicy cen, aby kupić po niższej cenie i sprzedać po wyższej.

Zmienność BTC

Bitcoin jest bardzo zmienną kryptowalutą; jego cena rośnie lub spada. Obecnie wartość Bitcoin jest określana na podstawie kursu wymiany z innymi walutami na świecie.

Teraz, gdy już wiesz, co decyduje o cenie 1 Bitcoina, daj nam znać, co o tym myślisz.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!