Cardano (ADA): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić

Świat kryptowalut rozszerza się coraz bardziej, a w tym artykule będziemy rozmawiać o kryptowalucie Cardano (ADA), która była obecna w wiadomościach w ciągu ostatnich kilku miesięcy ze względu na jej zwiększoną kapitalizację, konkurując z Bitcoinem, Ethereum i Tether.

Cardano (ADA): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić

Cardano to projekt blockchain o otwartym kodzie źródłowym, opracowany w warstwach do obsługi aplikacji finansowych używanych przez firmy, konsumentów i rządy na całym świecie. Może być używany do wysyłania i odbierania cyfrowych pieniędzy, zapewniając szybkie i bezpośrednie transfery, które zostały zabezpieczone kryptograficznie. Projekt charakteryzuje się warstwowym rozwojem, który pozwala dedykowanemu zespołowi koderów i inżynierów na łatwe utrzymanie i aktualizację blockchaina z płynnymi rozwidleniami. ADA oznacza żeton monety.

Cardano jest jedynym projektem, który stosuje naukowe podejście do rozwoju swojego blockchaina, który jest budowany przez zespół doświadczonych inżynierów i naukowców. Głównym celem jej blockchain jest zapewnienie skalowalnej, bezpiecznej i solidnej technologii do uruchamiania aplikacji finansowych, z których miliony konsumentów mogą niezawodnie korzystać na co dzień.

Zobacz także:

Długoterminowa wizja blockchaina i jego kryptowalut łączy wyzwania i wymagania zarówno użytkowników, jak i organów regulacyjnych, dając im sposób na bezproblemowe uczestnictwo i interakcję. Ten innowacyjny styl cyfryzacji regulacji może umożliwić włączenie finansowe milionom użytkowników na całym świecie, którzy obecnie nie mają dostępu do usług finansowych z wielu różnych powodów. Z jednej strony, bazowa sieć przyniesie efektywność regulacyjną, z drugiej strony, token ADA zapewni szybki i wygodny transfer pieniędzy.

Cena, notowania i gdzie kupić Cardano (ADA)

Cardano handluje pod tokenem ADA. Na dzień 31 grudnia 2020 r. kurs ADA wynosił około 0,175049 USD. Jednak 16 marca br. osiągnął on rekordowy poziom około 1,377406 USD.

Biorąc pod uwagę jego rosnącą popularność, Cardano stało się jednym z horyzontów dla wielu inwestorów w Europie i jeśli jesteś zainteresowany handlem z tym tokenem, możesz kupić Cardano (ADA) na Binance lub Coinbase.

Wnioski

Podsumowując, wymieńmy niektóre z zalet i wad Cardano (ADA).

Zalety:Wady:
Nie zamierza spekulować na kryptowalutach, ale raczej angażować się w rozwój technologii blockchain.W momencie pisania tego tekstu, technologia ta jest jeszcze na stosunkowo wczesnym etapie i nie jest przeznaczona do produkcji. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie w stanie spełnić swoje obietnice, czy też nie.
Rozwiązuje on szereg problemów z popularnymi platformami blockchain, takimi jak Ethereum i Bitcoin, poprzez wdrożenie rodzaju wydobycia, które nie wymaga dużej ilości energii.Technologia blockchain Cardano ewoluuje w powolnych, ale pewnych krokach od waluty spekulacyjnej do prawdziwej platformy cyfrowej, która może być wykorzystywana do tworzenia rozproszonych i skalowalnych aplikacji.
Jest on wspierany przez badania akademickie i technologiczne, więc istnieje wokół niego silna i wiarygodna społeczność.

Zasadniczo rynek kryptowalut jest napędzany przez zmienność na globalnych rynkach finansowych, wyraźne przykłady zastosowania kryptowalut w życiu codziennym oraz otoczenie regulacyjne. Przykłady powszechnego przyjęcia technologii blockchain będą prawdopodobnie napędzać wzrost cen walut bazowych.

Technologia Cardano szybko się rozwija. Jego deweloperzy pracują nad „interoperacyjnością łańcucha krzyżowego”, aby różne monety mogły być przedmiotem obrotu poza giełdami, które pobierają wysokie opłaty.

Wreszcie, Cardano stało się siódmą największą kryptowalutą pod względem wartości rynkowej w mniej niż rok. Jeśli to nie jest obiecująca przyszłość, to nie wiemy, co nią jest.

Więcej o:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!