Bitcoin vs Ripple – różnice

Bitcoin vs Ripple: W tym poście poznasz główne różnice pomiędzy Bitcoin i Ripple.

bitcoin ripple

Bitcoin vs Ripple – różnice

Na początek omówimy każdą z tych kryptowalut.

Ripple

Ripple to nazwa firmy i sieci stojącej za kryptowalutą XRP. Firma ta została założona jako sieć zaufania peer-to-peer wykorzystująca sieci społecznościowe. W 2012 roku Ripple zmienił jednak kurs i przekształcił się w OpenCoin, czyli sieć przekazów pieniężnych, w której duże firmy finansowe pełnią rolę kontrahentów transakcji.

Jednak w tym samym roku XRP został uruchomiony jako kryptowaluta, której celem było służyć jako mechanizm wymiany pomiędzy dwoma walutami lub siecią.

Zobacz także:

XRP jest kryptowalutą z gamy produktów opracowanych przez Ripple Labs i służy do rozliczania płatności, wymiany towarów i systemów przekazów pieniężnych, które działają poprzez międzynarodową usługę bezpieczeństwa i przekazują pieniądze za pomocą sieci banków i pośredników finansowych (wykorzystują mniej skomplikowany premining niż Bitcoin).

Bitcoin

Bitcoin działa na dużej księdze publicznej Blockchain, która wspiera tę cyfrową walutę w celu ułatwienia płatności za towary i usługi.

Bitcoin Vs XRP

Zarówno Bitcoin jak i XRP mają znaczące różnice, takie jak:

– Proces wydobycia

XRP nie może być wydobywany. W tym przypadku, wydobycie, czyli proces weryfikacji transakcji dla waluty, jest sposobem, w jaki walidatorzy są wynagradzani w sieciach Ethereum i Bitcoin. W przeciwieństwie do innych walut, Ripple niszczy monety z każdą transakcją zatwierdzoną jako opłata transakcyjna.

– Obydwie mają różne metody zatwierdzania transakcji:

  • Ripple wykorzystuje mechanizm rozproszonego konsensusu do zatwierdzania transakcji, gdzie autentyczność transakcji jest weryfikowana przez polling (XRP pozostaje zdecentralizowany i jest bardziej zwinny i niezawodny niż jego konkurenci; ponadto system konsensusu XRP zużywa znikome ilości energii w porównaniu do Bitcoina).
  • XRP jest tańszy i szybszy niż Bitcoin: ze względu na złożony i intensywny charakter wydobycia wykorzystywanego w kryptowalutach, potwierdzenia transakcji Bitcoin trwają wiele minut i wiążą się z wysokimi kosztami transakcji. W przeciwieństwie do transakcji XRP, które są potwierdzane w ciągu kilku sekund i przy niższym koszcie.

– XRP ma większą bazę rynkową

Prawie miliard XRP zostało wydobytych na samym początku, a kluczowi inwestorzy stopniowo wypuszczali je na rynek. W przeciwieństwie do tego, podaż Bitcoin jest ograniczona do 21 milionów, co oznacza, że będzie tylko 21 milionów Bitcoinów (store of value dla inwestorów).

– XRP i Bitcoin mają różne mechanizmy dystrybucji.

Bitcoiny są uwalniane i dodawane do sieci w miarę ich odkrywania przez górników; nie są one ustalone w harmonogramie wydawania, a ich podaż zależy od szybkości sieci i trudności algorytmu używanego do wydobywania monet. Teraz, jeśli chodzi o XRP, uwolnienie jest regulowane przez inteligentny kontrakt, który jest planowany, aby uwolnić maksymalnie miliard tokenów każdego miesiąca i przy obecnym obiegu prawie 50 miliardów.

Ogólnie rzecz biorąc, XRP jest lepszy pod względem krótszych czasów przetwarzania i niższych kosztów transakcji niż bitcoin. Co więcej, bitcoin zawsze był systemem publicznym, który nie jest własnością żadnej osoby, władzy czy rządu. Jeśli chodzi o sieć Ripple, to choć jest ona zdecentralizowana, należy do prywatnej firmy o tej samej nazwie i jest przez nią zarządzana. Ponadto, mimo że posiadają unikalne tokeny kryptowalutowe, oba popularne systemy wirtualne mają różne zastosowania.

Mam nadzieję, że te różnice ułatwią Ci odróżnienie Bitcoina od Ripple.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!