Binance Coin (BNB): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić

Binance to znana giełda kryptowalut, która oferuje swoim użytkownikom Binance Coin, kryptowalutę firmy giełdowej, która służy do zarządzania transakcjami w ramach platformy.

Binance Coin (BNB): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić

Binance Coin (BNB): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić 

Binance Coin jest oficjalną kryptowalutą giełdy kryptowalutowej lub giełdy Binance, której nazwa jest akronimem złożonym ze słów „binarny” i „finanse”. Szczególnie obecna na rynkach chińskim i azjatyckim giełda, która dała początek i gości Binance Coin, nie tylko wspiera handel z dużą liczbą kryptowalut, ale także zachęca do korzystania ze swojego tokena, oferując zniżki przez 4 lata dla użytkowników, którzy handlują monetami Binance.

Tak więc, moneta jest zasadniczo stworzona do wspierania transakcji w ramach samej platformy Binance. W tym kierunku deweloperzy giełdy starają się zwiększyć znaczenie swojego tokena poprzez projekty związane z Blockchain, które mogą być finansowane przez samych użytkowników za pomocą monet Binance. Podstawowym założeniem jest wykorzystanie tokenów Binance jako gazu w ramach własnego systemu.

Notowania, cena i jak kupić Binance Coin

Notowana na rynkach finansowych jako kryptowaluta, Binance Coin ma stałą cenę rynkową. Od momentu powstania był dość neutralny pod względem zmienności cen, ale od lutego 2021 roku doświadczył gwałtownego wzrostu.

Od lutego 2021 r. jego cena gwałtownie wzrosła w wyniku zwiększonego udziału w rynkach finansowych osób poszukujących alternatywnego dochodu w obliczu kryzysu zdrowotnego oraz niestabilności zatrudnienia i gospodarki. W wyniku tego nowego trendu kupowania kryptowalut, Binance Coin osiągnął wartość 332,00 USDT w mniej niż miesiąc.

Zobacz także:

W obliczu wzrostu pod wpływem BNB i innych kryptowalut, sprzedający wskoczyli na rynek, spadając cenę aktywów do 210,00 USD w dniu 27 lutego. Po tej dacie, cena kryptowaluty Binance Coin miała wzloty i upadki, wykazując dużą zmienność. Na dzień dzisiejszy (14 maja 2021), cena Binance Coin wynosi 598,50 USD.

Aby kupić Binance Coin należy wykonać następujące kroki:

1. Dołącz do HitBTC, największej na świecie giełdy kryptowalutowej

2. Wpłacić bitcoin (BTC) lub ethereum (ETH) na swoje konto. 

3. Otwórzyć zlecenie bezpośrednie na zakup BNB. HitBTC jest regulowaną i szeroko rozpowszechnioną platformą, więc jest to bezpieczny sposób na zakup Binance Coin.

Binance coin- Opinie:

Podsumowując, spójrzmy na zalety i wady Binance Coin:

👍 Zalety:👎 Wady:
1. Wysoka prędkość transakcji: Binance Coin przetwarza transakcje dość szybko, z około 1,4 mln transakcji na sekundę. To sprawia, że kryptowaluta BNB jest szybką i godną uwagi alternatywą dla Bitcoina.1. Ograniczony tylko do wymiany Binance: Fakt, że BNB jest ograniczony do Binance i silnie uzależniony od reputacji i wydajności wymiany może być stosunkowo dużym problemem. Dzięki temu moneta nie będzie się rozprzestrzeniać jak inne
2. Niskie opłaty transakcyjne: Użytkownicy BNB mogą korzystać z wyjątkowo przystępnych opłat transakcyjnych.2. Niskie opłaty transakcyjne: Użytkownicy BNB mogą korzystać z wyjątkowo przystępnych opłat transakcyjnych.
3. BNB może być używany do płacenia opłat na Binance: posiadacz BNB może łatwo wykorzystać go do płacenia prowizji podczas dokonywania transakcji za pośrednictwem Binance. W ten sposób prowizje nie są odejmowane od salda handlowego użytkownika.3. Wpływ polityki regulacyjnej w Chinach: kryptowaluta BNB ma siedzibę w Szanghaju w Chinach. Dlatego regulacja w tym kraju może całkowicie zniszczyć jego perspektywy.

Więcej o:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!