Czym jest Axie Infinity?

Axie Infinity to popularna gra oparta na NFT, która wykorzystuje kryptowaluty Ethereum XS i SLP. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z tego artykułu.

Axie Infinity

Axie Infinity, gra oparta na NFT wykorzystująca kryptowaluty Ethereum AXS i SLP

Axie Infinity to e-sport (e-sporty, pojęcie używane do nazwania wieloosobowych zawodów w różnych dyscyplinach gier wideo), który został opracowany na blockchainie Ethereum, gdzie użytkownicy walczą z fantastycznymi stworzeniami (Axie) i zdobywają prawdziwe nagrody w kryptowalutach za zwycięstwa na arenie i w przygodach.

Popularność

Axie Infinity zawiera kolekcjonerskie stwory i bitwy i jest hostowana na blockchainie Ethereum. Stała się ona jedną z najbardziej popularnych gier play-to-earn. Pamiętaj, że wymaga to początkowej inwestycji, możesz też otrzymać darmową dotację od innego gracza. Tak więc po otrzymaniu Starter Kit i rozpoczęciu wykonywania zadań i wyzwań, możesz zarobić Small Love Potion (SLP), token ERC-20, który może być wymieniany na giełdach.

Podobnie, hodowcy używają SLP do hodowli nowych Axies. Obecnie miesięczne nagrody w grze wynoszą od 4.000 SLP (280$) do 6.000 SLP (420$). Dlatego też gra jest tak popularna, gdyż w wielu krajach na świecie może zapewnić dochody powyżej płacy minimalnej.

Axie – Jak działa gra?

W grze gracze budują ziemskie królestwo dla swoich zwierzaków, czyli Axies, i mogą wejść do gry poprzez zakup Axies od innych graczy na Rynku Axie Infinity. Osoby trzecie mogą uzyskać dostęp do wszystkich zasobów i danych związanych z grą Axie, co pozwala twórcom społeczności na tworzenie narzędzi i doświadczeń w uniwersum Axie Infinity.

Gra jest zasilana przez dwa tokeny (kryptowaluty Ethereum):

Smooth Love Potion (SLP)

Smooth Love Potion to token używany w grze Axie Infinity, uniwersum inspirowanym Pokémonami, zbudowanym na Ethereum. W tej grze każdy może zdobyć tokeny poprzez grę ekspercką i wkład w ekosystem.

SLP jest tokenem użytkowym ERC-20 kompatybilnym z siecią Ethereum. Gracze Axie mogą zdobyć SLP jako nagrodę w trybie bitwy lub przygody. Dodatkowo, SLP może zostać wykorzystane do hodowania nowych cyfrowych zwierzaków, znanych jako Axie. Dawniej znany jako Small Love Potion.

Token Axie Infinity Shards (AXS).

Axie Infinity shards jest tokenem rządowym platformy Axie Infinity. Aby kupić i zainwestować w kryptowalutę AXS, wystarczy wejść na giełdę Binance. Token AXS jest dostępny zarówno w portfelach spot jak i futures.

Czym są NFT?

NFT to skrót od Non-Fungible Token. Natomiast tokeny są jednostkami wartości, które są przypisane do modelu biznesowego, takiego jak kryptowaluty.

Jednakże NFT są zazwyczaj związane z jakimś cyfrowym dziełem sztuki lub ilustracją, a ich cena jest tak naprawdę taka, jaką ludzie chcą im dać. Obecnie, ponieważ są one tak popularne, można znaleźć ludzi płacących za nie duże sumy.

Jak działają NFT

NFT działają w oparciu o technologię blockchain. Jest to ta sama technologia co kryptowaluty, które działają poprzez zdecentralizowaną sieć komputerową, z blokami lub węzłami połączonymi i chronionymi za pomocą kryptografii. Każdy blok łączy się z poprzednim blokiem, jak również z datą i danymi transakcji, i z założenia są odporne na modyfikację danych.

Jednakże, NFT mają przypisany cyfrowy certyfikat autentyczności (metadane), który nie może być modyfikowany, a zatem gwarantuje ich autentyczność, zapisuje wartość początkową oraz wszelkie zakupy i transakcje, które zostały dokonane.

Teraz, gdy już wiesz o Axie Infinity, chciałbyś w nią zagrać? Daj nam znać, co myślisz.

Zobacz także:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!