Juicy Fields Opinie – Strzeż się tej inwestycji!

Konta społecznościowe platformy crowdfundingowej Juicy Fields zniknęły niedawno z powodu możliwego oszustwa wielu użytkowników. Podobnie platforma zablokowała wypłaty od inwestorów, jednocześnie zezwalając na wpłaty. Niezliczone plotki krążą w sieciach społecznościowych i na forach internetowych. Prawdopodobieństwo ucieczki wydaje się być coraz większe.

juicy fields opinie

Juicy Fields to jeden z bardziej kontrowersyjnych podmiotów, z którymi się zetknęliśmy. W tym artykule przeprowadziliśmy dochodzenie i ostrzegamy przed wszelkimi niespójnościami, które znaleźliśmy na temat firmy lub jej komunikatów reklamowych.

Każda firma, która obiecuje zwroty przekraczające wszelkie pułapy i wykorzystuje popularny motyw inwestycyjny do wyolbrzymiania tych obietnic, zawsze przyciąga naszą uwagę.

Dodajmy do tego brak regulacji i niespójne informacje, a wtedy wszystkie niepokojące sygnały zaczynają dzwonić.

Co to jest Juicy Fields i jak działa?

Juicy Fields to platforma rolnictwa spółdzielczego. Zasadniczo to Ty im płacisz, a oni uprawiają rośliny i w zależności od zbiorów oddają Ci część wypracowanego zysku. Jeśli zbiory nie są zadowalające, to….

Przeczytaliśmy ich dokument strategiczny lub, jak go nazywają, Zieloną Księgę. Jako ciekawostkę dodam, że dokument został napisany przez copywritera, który nie jest już związany z firmą.

W nim, który jest całą pracą dyplomową na temat przemysłu konopi, podano następujące informacje na temat ich modelu biznesowego:

Crowdgrowing eliminuje zwykłe bariery wejścia na rynek, takie jak rozbudowane procedury licencyjne, wiedza z zakresu uprawy i dystrybucji, tworzenie sieci, rzeczywisty handel i wreszcie hojne finansowanie potrzebne do osiągnięcia wszystkich powyższych celów.

Następnie czytamy w nim następujące informacje, jednak nie udało nam się znaleźć żadnych informacji o ubezpieczeniu.

Twoje ryzyko jest chronione i ubezpieczone z 99% poziomem pewności, rezerwujemy 1% na siłę wyższą, tj. naturalną i wojskową. We wszystkich przypadkach gwarantujemy, że Twoja roślina wyprodukuje plon, który z powodzeniem sprzedamy.

Jak zarabiać na Juicy Fields? Rośliny Juicy Fields

W swoim statucie pokazują, że mają 4 odmiany roślin o różnych kosztach, plonach i rentowności.

RoślinaZbioryKoszt„Zyski”
Juicy Flash108 dni5017,5€- 32,5€
Juicy Mist4 rocznie2000€1600€/rok
Juicy Kush3 rocznie2000€2250€/rok
Juicy Haze2 rocznie2000€2400€/rok

Gdzie znajduje się siedziba główna i biura Juicy Fields?

Firma twierdzi na różnych stronach internetowych, że ma biura w Holandii, Berlinie, Walencji, Szwajcarii i Portugalii. Jednak zdziwienie budzi fakt, że nie widać żadnego logo tej międzynarodowej firmy.

W rzeczywistości biura wydają się być wynajmowane przez referentów. To tak, jakby powiedzieć, że każde biuro rekrutacyjne Herbalife jest siedzibą firmy.

Zresztą obecnie na swojej stronie piszą, że urzędy są zamknięte.

recenzje soczystych pól

Kim są założyciele i pracownicy Juicy Fields?

Firma twierdzi, że ma ponad 80 pracowników na całym świecie, ale jeśli spojrzymy na profil Linkedin, są to osoby, które pracują jako rekruterzy, a niewielu pracuje wyłącznie dla instytucji. Na tym profilu pojawia się tylko 65 osób, z czego ponad 10 to copywriterzy i freelancerzy.

Wielu jej domniemanych pracowników nie posiada w swoim profilu zawodowym informacji wspominających o podmiocie, a choć niektórzy są związani z konopiami, nie wspominają o swojej obecności w firmie.

Co najbardziej niezwykłe, sam prezes firmy nie pojawia się w archiwach strony internetowej zespołu wykonawczego, ale występuje w kilku filmach promocyjnych na YouTube.

soczyste pola

Płatne artykuły prasowe

Jeśli poszukacie, to szybko zauważycie, że liczne gazety mówią o zaletach tej nowej inwestycji. Jako ciekawostkę dodam, że media te nie podpisują się nazwiskiem redaktora, tylko ukrywają je pod treściami sponsorowanymi.

Oznacza to, że wszelkie raporty czy artykuły na stronach internetowych wzbudzające wątpliwości co do podmiotu nie mają żadnej widoczności.

Wiele stron internetowych

Jeśli zrobisz szybkie wyszukiwanie, okaże się, że istnieje ponad 10 stron internetowych przechwytujących ten podmiot o podobnych nazwach. Jest to powszechne w systemach marketingu wielopoziomowego, ponieważ każda strona internetowa jest prowadzona przez zespół rekrutacyjny, aby w ten sposób promować dochody osoby poleconej.

Filmy rekrutacyjne na Youtube

Jeżeli przeprowadzimy odpowiednie poszukiwania to znajdziemy przeróżne filmiki mające nas wciągnąc w tę ściemę. Każdy, kto ma choćby niewielką wiedzę o tej branży inwestycyjnej, pamięta podobne strategie pokroju OmegaPro, Go Arbit itp.

Gdzie znajdują się plantacje Juicy Fields?

Firma twierdzi, że posiada plantacje w Portugalii, Kolumbii, Macedonii Północnej, Kostaryce, Danii, RPA i Meksyku.

Na pytanie, czy można je odwiedzić, przekierowują na maila i stwierdzają, że zastrzegają sobie prawo do wyboru, kto je odwiedza i odsyłają do filmów na Youtube, gdzie można je zobaczyć.

Metody płatności i przychody

Twierdzą, że z powodu przeszkód ze strony banków można dokonywać wpłat za pośrednictwem Binance poprzez Bitcoin, Ethereum i że przeliczają to na euro. Można skorzystać z przelewu na ten rachunek powiązany z podmiotem w Niemczech.

juicy fields polska

Wyszukaliśmy akta rejestrowe firmy oraz dane o firmie (Company Registration File).

Czy Juicy Fields podlega regulacji?

Nie. Firma jest zarejestrowana w Niemczech, aby świadczyć usługi związane z konopiami. Ale żeby oferować usługi inwestycyjne i pozyskiwać pieniądze, trzeba mieć zezwolenie lokalnego regulatora lub Banku Centralnego.

Juicy Fields: Czy fundusze są bezpieczne?

W żadnym z dokumentów na stronie internetowej nie ma informacji na ten temat. Mówią, że 99% środków jest zabezpieczonych.  Nie ma żadnych dowodów na to, że wpłacone środki są bezpieczne.

Opinie o Juicy Fields

W tego typu przypadkach trudno jest oddzielić płatne recenzje od tych prawdziwych. Jest wielu rekruterów, którzy dbają o to, aby nie pokazać żadnej z wymienionych w tym artykule rzeczy i wypełniają recenzje komentarzami przychylnymi danemu podmiotowi, natomiast o zagrożeniach nikt nie wspomina.

Otworzymy wątek na forum, aby wysłuchać wszystkich ewentualnie dotkniętych tym oszustwem, tak aby wszyscy mieli świadomość tego, co zostało tu powiedziane.

Alternatywy dla Juicy Fields

Inwestycje w konopie poprzez rynki finansowe doznały już kilku baniek w swoim krótkim istnieniu.

Inwestowanie w spółki z branży Cannabis: ciekawa okazja?

Jeśli jedyną rzeczą, która przyciągnęła Cię do tej firmy były szybkie zwroty, to nie ma wiarygodnej alternatywy.

Jeśli szukasz okresowych inwestycji w tym sektorze, być może alternatywą mogłoby być inwestowanie w ETF-y. Oto tabela zróżnicowanych produktów oferowanych przez poważne i regulowane podmioty.

NazwaBrokerInformacje
Rize Medical Cannabis and Life SciencesDEGIRO

Interactive Brokers
Zobacz szczegóły →

Zobacz szczegóły →
The Medical Cannabis and Wellness UCITS ETF AccDEGIRO

Interactive Brokers
Zobacz szczegóły →

Zobacz szczegóły →
CannabisCare PortfolioeToro Zobacz szczegóły →

Przeczytaj także:

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.01


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!