Juicy Fields Opinie-Strzeż się tej inwestycji!

WAŻNA INFORMACJA: Podmiot jest w trakcie wyłudzania pieniędzy, nie wierzcie w żaden pretekst, który Wam podadzą, da im to tylko czas aby zniknąć bez śladu.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych podmiotów, z jakimi zetknęliśmy się w ostatnim czasie jest Juicy Fields.

W tym artykule przeprowadzamy dochodzenie i ostrzegamy o wszystkich czerwonych flagach, które znaleźliśmy na temat firmy lub jej przekazów reklamowych.

Każda firma, która obiecuje zyski, które złamałyby każdy kalkulator odsetek składanych i wykorzystuje popularny temat inwestycyjny, aby wyolbrzymić te obietnice, zawsze przyciąga naszą uwagę.

Jeśli dodamy do tego brak regulacji i rozproszone informacje, to wszystkie dzwonki alarmowe zaczynają wyć.

juicy fields opinie

Czym jest Juicy Fields i jak działa?

Juicy Fields to platforma do wspólnej uprawy, którą określili mianem crowdgrowing. Zasadniczo płacisz im, oni uprawiają rośliny konopne i w zależności od tego, jak pójdą zbiory, oddają Ci część uzyskanej rentowności. Jeśli zbiory nie pójdą dobrze, to…

Przeczytaliśmy ich dokument strategiczny lub, jak go nazywają, zieloną księgę. Jako ciekawostkę dodam, że dokument został napisany przez copywritera, który nie jest już związany z firmą.

W nim, który jest pracą dyplomową na temat sektora konopi, stwierdzają następujące o swoim modelu biznesowym:

„Crowdgrowing eliminuje zwykłe bariery wejścia na rynek, takie jak wyczerpujące procedury licencyjne, doświadczenie w uprawie i dystrybucji, tworzenie sieci kontaktów, realny handel i wreszcie wybujałe fundusze potrzebne do osiągnięcia wszystkich wspomnianych celów.”

Więc ich model nie wymaga regulacji, ani inwestycji (pieniądze przyjdą od Ciebie).

juicyfields

Następnie twierdzą, że poniższe, ale nie znaleźliśmy żadnych informacji o ubezpieczeniu:

„Twoje ryzyko jest chronione i ubezpieczone na 99%, zastrzegamy 1% na przypadki siły wyższej, tj. naturalne i militarne. W każdym przypadku gwarantujemy, że Twoja roślina wyda plon, który z powodzeniem sprzedamy.”

JuicyFields: Jakie zarobki obiecuje?

W swoim dokumencie założycielskim wykazują, że mają 4 odmiany o różnych kosztach, zbiorach i wydajności:

RoślinaZbioryKoszt„Zyski”
Juicy Flash108 dni5017,5€- 32,5€
Juicy Mist4 rocznie2000€1600€/rok
Juicy Kush3 rocznie2000€2250€/rok
Juicy Haze2 rocznie2000€2400€/rok

Na poniższym obrazku masz więcej informacji:

 juicy fields отзывы

Czy Juicy Fields jest bezpieczne i niezawodne?

Każdy, kto zna się na inwestycjach, wie, że te zwroty nie są trwałe, jednak podkreślimy wiele czerwonych flag, które znaleźliśmy na temat tej firmy.

Gdzie znajduje się siedziba i biura Juicy Fields?

Firma twierdzi na różnych stronach internetowych, że ma biura w Holandii, Berlinie, Walencji, Szwajcarii, Portugalii. Krótki Google Search, wskazuje, że nie można znaleźć nawet logo tej międzynarodowej firmy.

W rzeczywistości „biura” wydają się być biurami wynajmowanymi przez osoby polecające. To tak jakby powiedzieć, że w każdym biurze rekrutera Herbalife jest siedziba firmy.

Kim są założyciele i pracownicy Juicy Fields?

Firma twierdzi, że ma ponad 80 pracowników na całym świecie, ale jeśli spojrzymy na ich profil na Linkedin to są to osoby, które pracują jako rekruterzy, a nieliczni pracują wyłącznie dla firmy.

Znajduje się na nim tylko 65 profili, z czego ponad 10 to osoby specjalizujące się w pisaniu treści lub freelancerzy, albo osoby prywatne.

Kilku ich rzekomych pracowników nie ma w swoim profilu zawodowym żadnych informacji wspominających o tym podmiocie, a choć niektórzy z nich mają związek z konopiami, nie wspominają o ich obecności w firmie.

Najbardziej osobliwym przypadkiem jest to, że sam prezes firmy nie pojawia się w profilu zespołu zarządzającego na jej stronie internetowej, ale występuje w kilku filmach promocyjnych na YouTube.

juicy fields io

Płatne artykuły prasowe

Jeśli wyszukasz, szybko zobaczysz, że liczne gazety mówią o zaletach tej nowej inwestycji. Jako ciekawostkę dodam, że media te nie podpisują się nazwiskiem redaktora, tylko ukrywają je pod treściami sponsorowanymi.

Oznacza to, że wszystkie raporty czy artykuły na portalach internetowych, w których podnoszą wątpliwości co do tego podmiotu, nie mają żadnej widoczności. Jedyny artykuł, który miał małą wiarygodność to ten z diario.es, ale jest zakopany na drugiej stronie.

Wiele stron internetowych

Jeśli zrobisz szybkie wyszukiwanie, okaże się, że istnieje ponad 10 stron internetowych przechwytujących ten podmiot o podobnych nazwach. Jest to powszechne w systemach marketingu wielopoziomowego, ponieważ każda strona internetowa jest prowadzona przez zespół rekrutacyjny, dzięki któremu dochód osoby polecającej awansuje w ten sposób.

Filmy rekrutacyjne na Youtube

Jeśli zrobimy wyszukiwanie znajdziemy filmy o atraktorach. Każdy, kto posiada choć trochę wiedzy na temat tej branży inwestycyjnej, pamięta podobne strategie jak OmegaPro, Go Arbit, itp.

Gdzie znajdują się plantacje Juicy Fields?

Firma twierdzi, że posiada plantacje w Portugalii, Kolumbii, Macedonii Północnej, Kostaryce, Danii, RPA i Meksyku.

Na pytanie, czy można je odwiedzić, przekierowują na maila i stwierdzają, że zastrzegają sobie prawo do wyboru, kto je odwiedza i odsyłają do filmów na Youtube, gdzie można je zobaczyć.

Metody płatności i przychody

Twierdzą, że z powodu przeszkód ze strony banków można dokonywać wpłat za pośrednictwem Binance poprzez Bitcoin, Ethereum i że przeliczają to na euro. Można skorzystać z przelewu na ten rachunek powiązany z podmiotem w Niemczech.

juicy fields polska

Wyszukaliśmy akta rejestrowe firmy oraz dane o firmie (Company Registration File).

Czy Juicy Fields podlega regulacji?

Nie. Firma jest zarejestrowana w Niemczech, aby świadczyć usługi związane z konopiami. Ale żeby oferować usługi inwestycyjne, pozyskiwać pieniądze, trzeba mieć zezwolenie lokalnego regulatora lub Banku Centralnego.

W żadnym przypadku takie zezwolenie nie istnieje, można nawet znaleźć ostrzeżenie od CNMV.

Czy fundusze są bezpieczne?

W żadnym z dokumentów na stronie internetowej nie ma informacji na ten temat. Mówią, że 99% środków jest zabezpieczonych.  Nie ma żadnych dowodów na to, że wpłacone środki będą bezpieczne.

Opinie o Juicy Fields

W tego typu przypadkach trudno jest oddzielić płatne recenzje od tych prawdziwych. Jest wielu rekruterów, którym zależy na tym, aby nie wykazać żadnej z wymienionych w tym artykule rzeczy i wypełniają wnioski o recenzje komentarzami na korzyść podmiotu, a o zagrożeniach nikt nie wspomina.

Otworzymy wątek na forum, aby wysłuchać wszystkich ewentualnie dotkniętych tym oszustwem, tak aby wszyscy mieli świadomość tego, co zostało tu powiedziane.

Alternatywy dla Juicy Fields

Inwestycje w konopie za pośrednictwem rynków finansowych doznały już kilku baniek w swoim krótkim czasie istnienia.

Oto artykuł analizujący spółki z tego sektora: Jak inwestować w akcje marihuany?

Inwestowanie w spółki z branży Cannabis: ciekawa okazja?

Jeśli jedyną rzeczą, która przyciągnęła Cię do tej firmy były szybkie zwroty, to nie ma wiarygodnej alternatywy.

Jeśli szukasz okresowych inwestycji w tym sektorze, być może alternatywą może być inwestowanie w ETF-y. Oto tabela zdywersyfikowanych produktów oferowanych przez poważne i regulowane podmioty.

NazwaBrokerInformacje
Rize Medical Cannabis and Life SciencesDEGIRO

Interactive Brokers
Zobacz szczegóły →

Zobacz szczegóły →
The Medical Cannabis and Wellness UCITS ETF AccDEGIRO

Interactive Brokers
Zobacz szczegóły →

Zobacz szczegóły →
CannabisCare PortfolioeToro Zobacz szczegóły →

Przeczytaj także:

SZUKASZ BROKERA? PRZYJRZYJ SIĘ NASZYM REKOMENDACJOM:

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.01


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!