Jaka jest różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci?

Kiedy zajmujesz się analizą techniczną, napotykasz na liczne formacje wykresów; jedną z nich jest Złoty Krzyż i Krzyż Śmierci. W tym wpisie przedstawimy Wam różnice między nimi.

różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci

Jaka jest różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci?

Teraz, aby ułatwić Ci zrozumienie informacji, które mamy zamiar Ci przekazać, ważne jest, abyś znał średnią kroczącą (MA).

Średnia krocząca (MA)

Jest to linia narysowana na wykresie cenowym, która mierzy średnią cenę składnika aktywów w danym okresie. Na przykład, 200-dniowa średnia krocząca będzie mierzyć cenę składnika aktywów w ciągu ostatnich 200 dni.

Złoty krzyż

Złoty krzyż lub golden crossover jest formacją wykresu, która polega na tym, że krótkoterminowa średnia ruchoma przecina się z długoterminową średnią ruchomą. Zazwyczaj 50-dniowa średnia krocząca jest używana jako średnia krótkoterminowa, a 200-dniowa średnia krocząca jest używana jako średnia długoterminowa.

Zobacz także: czytanie wykresów giełdowych

Innymi słowy, złoty krzyż jest jednym z najbardziej popularnych tradycyjnych wskaźników technicznych, który sygnalizuje kontynuację długoterminowego rynku byczego.

Zobacz także czym są świece japońskie.

Etapy złotego krzyża

Zazwyczaj krzyż ten występuje w 3 fazach:

  1. Krótkoterminowa średnia krocząca znajduje się poniżej długoterminowej średniej kroczącej podczas trendu spadkowego.
  2. Trend się odwraca i krótkoterminowa średnia krocząca przecina długoterminową średnią kroczącą.
  3. Trend byczy rozpoczyna się, kiedy krótkoterminowa średnia krocząca pozostaje powyżej długoterminowej średniej kroczącej.

Ważne jest, aby wiedzieć, że złoty krzyż może być również obliczany za pomocą średniej ruchomej zwanej wykładniczą średnią ruchomą (EMA), która wykorzystuje inną formułę, która koncentruje się bardziej na ostatniej akcji cenowej. EMA mogą być również używane do poszukiwania byczych i niedźwiedzich krzyży, w tym złotego krzyża.

Krzyż śmierci

Krzyż śmierci jest przeciwieństwem złotego krzyża. Wskazuje on na osłabienie trendu wzrostowego i pojawienie się trendu spadkowego. Bardzo często i ze względu na wzrost krótkoterminowego niedźwiedziego momentum, może to prowadzić do krótkoterminowej sytuacji wyprzedania.

W tym przypadku jest to formacja wykresu, gdzie krótkoterminowa średnia krocząca przecina się z długoterminową średnią kroczącą. Na przykład, 50-dniowa średnia kroczy poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Ponadto, krzyż śmierci jest generalnie uważany za sygnał niedźwiedzi.

Etapy krzyża północnego

Krzyż ten przebiega w 3 fazach:

  1. Krótkoterminowa średnia krocząca znajduje się powyżej długoterminowej średniej kroczącej podczas trendu byczego.
  2. Trend się odwraca i krótkoterminowa średnia krocząca przecina się poniżej długoterminowej średniej kroczącej.
  3. Trend spadkowy rozpoczyna się, kiedy krótkoterminowa średnia krocząca pozostaje poniżej długoterminowej średniej kroczącej.

Różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci

Różnica jest bardzo wyraźna: Złoty Krzyż może być uważany za sygnał byczy, podczas gdy Krzyż Śmierci za sygnał niedźwiedzi.

Strategie handlowe

  • Należy pamiętać, że bardzo niewiele Złotych Krzyży lub Krzyży Śmierci nie było poprzedzonych krótkoterminowym cofnięciem i okresami konsolidacji.
  • Jak tylko zobaczysz Złoty Krzyż lub możliwy Krzyż Śmierci, powinieneś sprawdzić inne wskaźniki techniczne. Ponieważ te techniczne zdarzenia krzyżowe są oparte na średnich kroczących, mogą być stosunkowo późnymi, ale silnymi wskaźnikami zmiany trendu.
  • Nie zapominaj o limitach stop-loss, ponieważ podczas gdy wskaźniki techniczne są przydatne dla tych, którzy chcą handlować kontraktami terminowymi w krótkim, średnim i długim terminie, zaleca się stosowanie limitów stop-loss.
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...