Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty? Aby handlować Bitcoinami, musimy otworzyć konto na jednej z platform, które nam to umożliwiają, albo poprzez Coinbase, GDAX, Kraken, Bitstamp, Bitfinex.

W skrócie, istnieje wiele platform, natomiast ze względu na to że wszystkie te platformy są nowe, nie mamy opinii na temat tego, które są lepsze lub gorsze lub czy obsługa klienta jest dobra czy zła.

Na forum Rankia widzieliśmy komentarze na temat Coinbase i Kraken. Wiemy jednak tylko, że służą one do przeliczania walut (euro, dolarów…) na kryptowaluty (Bitcoin, Ether, itp.).

Coinbase

Coinbase jest jedną z najczęściej omawianych platform na forum Rankia. Możemy również handlować poprzez GDAX, która jest platformą z zaawansowanymi wykresami i zleceniami, która umożliwia handel Ethereum, Bitcoinem i Litecoinem.

Jeśli spojrzymy na niektóre ekrany Coinbase, funkcje są prostsze i wybierając walutę, którą chcemy handlować, musimy tylko wskazać kwotę w USD lub EUR, którą chcemy kupić Bitcoiny (BTC), Ethereum (ETH) lub Litecoin (LTC). Kryptowaluty będą przechowywane w portfelu i będziemy mogli nimi handlować, kiedy tylko zechcemy.

Jeśli wejdziemy na GDAX, zobaczymy, że jest to bardziej zaawansowana platforma, dzięki której możemy zobaczyć japońskie wykresy świecowe, tak jak są one szeroko stosowane na giełdach. W lewej kolumnie możemy wybrać zaawansowane typy zleceń (nie tylko market i/lub limit), ale również zlecenia stop, aby ograniczyć straty.

GDAX

GDAX to zaawansowana platforma dostarczana przez Coinbase, w której możemy zawrzeć zaawansowane zlecenia takie jak Stop Loss, aby ograniczyć ewentualne straty z transakcji, która idzie przeciwko nam, zlecenia limitowane, które pozwalają nam wybrać cenę, po której chcemy wejść, tak długo, jak osiągnie ona wskazany przez nas poziom, oraz zlecenie rynkowe, czyli takie, które jest przekraczane w danym momencie.

Coinbase

Jak widać poniżej, możemy wybrać trzy rodzaje zleceń:

W zleceniu rynkowym musimy jedynie wskazać ilość kryptowaluty (Bitcoin, Ethereum lub Litecoin), którą chcemy kupić w EUR, USD… i wysłać zlecenie.

W zleceniu z limitem, oprócz kwoty do zainwestowania, musimy podać cenę limitu, czyli cenę, po której kryptowaluta, którą zamierzamy kupić, jest notowana, nasze zlecenie zostanie złożone. Na przykład, jeśli Bitcoin jest notowany na poziomie 3.100 euro i chcemy kupić 1 Bitcoina za 3.000 euro, możemy dodać zlecenie z limitem na poziomie 3.000 euro (lub USD) i poczekać, aż Bitcoin osiągnie ten poziom.

Jeśli opuścimy pole „Zaawansowane”, znajdziemy tam różne opcje dla

zamówienia, które uruchamiamy:

  • Good Til Cancelled: Zlecenie aktywne do momentu anulowania (cena osiągnie wskazaną wartość lub zostanie anulowane ręcznie).
  • Good Til Time: Wybierzemy datę, do której zamówienie pozostanie aktywne. Po tej dacie zamówienie jest anulowane. 
  • Natychmiast lub Anuluj: Jeśli zamówienie nie jest realizowane natychmiast, jest anulowane. Ma to na celu uniknięcie niespodzianek w cenie zakupu. 
  • Fill or Kill: To zlecenie zostanie anulowane, jeśli nie zostanie zrealizowane natychmiast i w całości.

Zlecenia stop służą do ograniczenia możliwych strat w sposób automatyczny i bez konieczności ciągłego monitorowania rynku. Aby to zrobić, dodajemy cenę (stop), po której chcemy, aby zlecenie z limitem zostało uruchomione, którą również musimy określić.

KRAKEN

Platforma Kraken posiada również zaawansowane wykresy, na których możemy zobaczyć zlecenia na rynku, możemy ustawiać zaawansowane zlecenia, jak w GDAX i śledzić nasze transakcje oraz zyski/straty.

Jak widać na poniższym obrazku, złożenie zamówienia na zakup kryptowalut za pośrednictwem Kraken jest proste, wystarczy tylko dodać liczbę kryptowalut (jest ona ułamkowa), które chcesz zainwestować.

Jeśli spojrzysz na prawą stronę, możesz dodać dźwignię, aby zwiększyć swoją ekspozycję na kryptowalutę. Platforma ta posiada również zaawansowane typy zamówień i funkcje anulowania, które omówiliśmy w przypadku GDAX, dlatego pod tym względem są one dość podobne.

Podsumowując, Kraken i Coinbase oferują bardzo podobne usługi, z zaawansowanymi platformami i typami zleceń ze specjalnymi funkcjami, jakie możemy zobaczyć u niektórych brokerów giełdowych. To sprawia, że są to intuicyjne, proste platformy, które oferują zaawansowaną usługę do handlu kryptowalutami.

Zalety Krakena sprowadzają się do największego zakresu kryptowalut dostępnych do handlu.

Porównanie opłat dla różnych platform handlu kryptowalutami

Porównanie opłat dla różnych platform handlu kryptowalutami

Wydaje się, że ogłoszenie przez chińskie władze zamknięcia BTCChina** było główną przyczyną załamania się kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum na początku września 2017 roku.

Źródło: Wikipedia 

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły