Jak kupić akcje Bank of America?

Bank of America (NYSE: BAC) jest jednym z elementów składowych amerykańskiego sektora usług finansowych. Z sumą aktywów wynoszącą 2,26 bln USD, jest drugim co do wielkości bankiem pod względem sumy aktywów w Stanach Zjednoczonych, po JPMorgan Chase. W tym artykule zobaczymy, czy i jak kupić akcje Bank of America.

Akcje Bank Of America Corporation

Bank of America to amerykański międzynarodowy bank inwestycyjny i holding usług finansowych z siedzibą w Bank of America Corporate Center w Charlotte w Północnej Karolinie. Bank powstał w San Francisco.

Bank of America jest jedną z wiodących na świecie firm zarządzających majątkiem i jest światowym liderem w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz handlu szeroką gamą aktywów.

NYSE
TickerNYSE: BAC
Kapitalizacja (dziennie)222,54B
SektorBankowość

Model biznesowy Bank of America

Firma działa w ramach czterech sekcji: Consumer Banking, Global Wealth & Investment Management (GWIM), Global Markets and Corporate i innych.

Ponadto świadczy usługi:

  1. Porady finansowe
  2. Zarządzanie majątkiem
  3. Planowanie emerytury
  4. Indywidualne doradztwo inwestycyjne

Notowania Bank of America

Kurs Bank of America wynosi obecnie prawie 30 dolarów.

Notowania Bank of America (Google Finance)

Akcjonariusze Bank of America

Główni akcjonariusze Bank of America przedstawiają się następująco:

ProcentPosiadacze
0,11%% akcji w posiadaniu wszystkich insiderów
71,71%% akcji w posiadaniu instytucji
71,79%% free float w posiadaniu instytucji
3435Liczba inwestorów instytucjonalnych obecnych w strukturze akcjonariatu

Akcje Bank Of America: Prognozy 

Aby podjąć decyzję, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Bank of America jest największym na świecie bankiem pod względem kapitału własnego i znajduje się na liście globalnych banków o znaczeniu systemowym.

Jest jedną z nielicznych instytucji finansowych, które nie tylko przetrwały pandemię COVID-19, ale także zdołały zachować rentowność podczas poważnego pogorszenia koniunktury gospodarczej, które po niej nastąpiło. Nawet gdy bank musiał obniżyć stopy procentowe, aby udzielać kredytów gospodarce zniszczonej przez pandemię, stopa dochodu netto wzrosła o 2%.

Utrzymanie rentowności w takim środowisku gospodarczym jest niezwykłym osiągnięciem, jeśli weźmie się pod uwagę, że Bank of America, podobnie jak większość innych banków konsumenckich, jest akcjami cyklicznymi – akcje, które dobrze sobie radzą podczas silnej gospodarki i źle podczas pogorszenia koniunktury gospodarczej, takiej jak recesja. Bank of America zdołał to osiągnąć, ponieważ koncentrował się na zapewnianiu większego wolumenu kredytów przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów.

Czy warto inwestować w Bank of America?

Istnieje kilka powodów, aby sądzić, że Bank of America to dobra inwestycja.

  • W porównaniu z innymi dużymi bankami akcje Bank of America są bardzo tanie
  • Bank jest w stanie wygenerować większą rentowność przy swojej wartości księgowej niż JPMorgan Chase. Chociaż JPMorgan Chase jest bardziej dochodowym bankiem, jego rentowność ma wysoką cenę.
  • Bank of America jest wysoce skapitalizowaną instytucją finansową, wypłaca inwestorom 2,3% dywidendy
  • Ostatnio powiększył swój portfel depozytów i kredytów (doskonałe przywództwo)

Nie należy jednak rozumieć tego jako porady inwestycyjnej. Są to akcje cykliczne, więc jeśli uważasz, że gospodarka zmierza w dobrym kierunku, to akcje Bank of America mogą być solidną inwestycją. Jeśli uważasz inaczej, prawdopodobnie powinieneś przyjrzeć się alternatywnym inwestycjom.

Jak kupić akcje Bank Of America?

Główne opcje zakupu akcji Bank of America na giełdach to zakup fizyczny lub kontrakty CFD.

Fizyczny zakup akcji Bank of America

Dzięki temu wyborowi inwestor staje się właścicielem akcji i może je trzymać przez dowolny okres czasu.

Sposobem na uzyskanie zwrotu z inwestycji przy zakupie akcji jest wzrost wartości kapitału, czyli wzrost ceny rynkowej akcji w momencie sprzedaży. Ten rodzaj inwestycji jest długoterminowy i jest zwykle dokonywany, gdy oczekuje się wzrostu akcji spółki lub wypłaty dywidendy, jak ma to miejsce w przypadku Bank of America. Wymaga większej inwestycji początkowej z myślą o utrzymaniu inwestycji. Ryzyko tego typu inwestycji polega na tym, że cena akcji może spaść lub, co gorsza, że ​​firma może zbankrutować.

Kontrakty CFD: Bank of America

Kontrakty różnic kursowych to narzędzia inwestycyjne, które pozwalają inwestorowi otworzyć pozycję na ruch określonej akcji (w tym przypadku akcji BAC) w określonym czasie, bez faktycznego posiadania akcji.

W handlu kontraktami CFD nie jesteś właścicielem aktywów bazowych, ale uzyskujesz dostęp do rynku, płacąc tylko część całkowitej wartości pozycji (depozytu zabezpieczającego). Pozwala to handlowcom detalicznym otwierać zarówno pozycje kupna, jak i sprzedaży, dzięki czemu mogą czerpać zyski zarówno z trendów wzrostowych, jak i spadkowych. Są idealne do inwestycji krótkoterminowych. Dźwignia zwiększa potencjalne zyski, ale także przyspiesza straty, dlatego ważne jest, aby być świadomym ryzyka przed rozpoczęciem handlu kontraktami CFD.

Te dwa modele inwestycyjne, jak widzieliśmy, dostosowują się do różnych profili inwestycyjnych i horyzontów czasowych oraz mają swoje zalety i wady.

Czytaj więcej o: Jak kupować amerykańskie akcje

Gdzie kupić akcje Bank of America?

Aby kupić akcje, pierwszym krokiem jest wybór regulowanego i niezawodnego brokera internetowego. Istnieje szeroka gama brokerów i banków inwestycyjnych, więc wybór będzie zależał od czynników, które inwestor uzna za najważniejsze, takich jak między innymi różnorodność produktów finansowych, prowizje, platformy transakcyjne. Na Interactive Brokers można kupować akcje, ale także handlować nimi za pomocą kontraktów CFD, opcji i warrantów.

Kupuj akcje Bank of America z Interactive Brokers

Interactive Brokers to wysoce renomowany broker internetowy oferujący szeroką gamę instrumentów finansowych, w tym akcje, opcje, kontrakty CFD, kontrakty futures, forex i obligacje. Firma została założona w 1977 roku i ma swoją siedzibę w Greenwich, Connecticut, USA.

Jedną z wyróżniających cech Interactive Brokers jest platforma handlowa TraderWorkstation (TWS). TWS to zaawansowana i konfigurowalna platforma, która oferuje bogactwo narzędzi do analizy technicznej i fundamentalnej, a także wiele opcji realizacji zleceń. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do platformy za pośrednictwem aplikacji mobilnej IBKR Mobile.

Firma Interactive Brokers jest regulowana przez różne organy finansowe na całym świecie, w tym amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz brytyjską Komisję Nadzoru Finansowego .

Krok 1: wybierz akcję

W lewym górnym rogu poszukaj akcji z nazwą lub symbolem giełdowym (BAC).

Istnieje szeroki wachlarz możliwości: możesz kupić akcje lub handlować za pomocą warrantów, opcji i kontraktów CFD. Wybierzmy na przykład zakup akcji.

Krok 2: wybierz produkt (prawdziwe akcje lub handel )

Otworzy się ekran z wykresem i różnymi danymi giełdowymi.

Krok 3: Kup

Gdy zdecydujesz się na zakup, otwiera się ostatni ekran, na którym przed wysłaniem zamówienia możesz wybrać kwotę (zobaczysz tutaj prowizje).

Akcje Bank of America: Dywidendy

Bank of America wypłaca dywidendy. Ostatnia wypłacona dywidenda przypada na 30 marca 2023 roku (jest to pierwsza z 4 transz). W 2022 roku wypłacone dywidendy to te, które można zobaczyć w tabeli.

Dzień wypłaty dywidendyRentowność
30.12.20222,32%
30.09.20222,62%
24.06.20222,29%
25.03.20221,95%

Powiązane lektury:

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

€0.00

Często zadawane pytania

Czy warto kupować akcje Bank of America?

W porównaniu z innymi dużymi bankami akcje BAC są bardzo tanie. Ponadto jest wysoce skapitalizowaną instytucją finansową i wypłaca inwestorom dywidendę w wysokości 2,3%.

Jak kupić akcje Bank of America

Możesz kupić akcje Bank of America lub handlować akcjami za pomocą kontraktów CFD. Jednym z najlepszych brokerów do tego jest Interactive Brokers.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...