Akcje marihuany: Jak inwestować?

Konopie indyjskie to branża, która na przestrzeni lat odnotowała ogromny wzrost. Składa się nie tylko z firm zajmujących się „marihuaną”, ale jest również obecna w sektorze zdrowia, urody i farmacji. W tym poście znajdziesz wszystkie informacje, na temat jak inwestować w akcje marihuany.

Akcje marihuany: Jak inwestować?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że pierwsze akcje marihuany, które trafiły na rynek, to Cronos Group w 2018 roku, która pojawiła się na giełdzie Nasdaq. Podobnie w latach 2019-2020 w sektorze tym wystąpiły pewne tendencje spadkowe, głównie z powodu czynników regulacyjnych i księgowych.

Po tym kryzysie można zauważyć, że w 2020 r. przemysł odzyskał siłę na rynku i odnotował duży popyt na leczenie niektórych chorób.

Akcje marihuany: Co należy wiedzieć?

Teraz, jeśli chcesz wiedzieć, jak inwestować w akcje marihuany, powinieneś rozważyć następujące zalecenia:

 • Powinieneś szukać długoterminowych inwestycji w celu zwiększenia zysków przy jednoczesnym utrzymaniu bardziej stabilnej pozycji na rynku z mniejszą zmiennością.
 • Należy rozważyć firmy, które nawiązały współpracę z liderami branży, ponieważ zwiększyły swoje przychody i dążą do zwiększenia zysków akcjonariuszy.
 • Możesz zdecydować się na połączenie w swoim portfelu akcji konopi indyjskich o dużej i średniej kapitalizacji z mniejszymi akcjami konopi indyjskich; w celu zwiększenia różnorodności portfela.
 • Niektóre akcje polecane przez ekspertów to Cresco Labs Inc (CNSX: CL); z kapitalizacją rynkową 6,21 mld USD i (KushCo Holdings Inc OTCMKTS KSHB) z kapitalizacją rynkową 192,92 mln USD.
 • Możesz również spróbować inwestować w spółki zależne od konopi, które, choć wydaje się to ryzykowne dla początkujących inwestorów, mają tendencję do bycia spółkami o dużej kapitalizacji akcji, na przykład AbbVie Inc (NYSE: ABBV).
 • Inną możliwością jest rozważenie ETF na akcje marihuany przy jednoczesnej dywersyfikacji ryzyka. Trzy najlepsze cannabis ETF-y w drugim kwartale 2021 r. to; Amplify Seymour Cannabis ETF (CNBS), AdvisorShares Pure Cannabis ETF (YOLO) oraz Cannabis ETF (THCX).
 • Rozważ inwestycje w amerykańskie, kanadyjskie i międzynarodowe akcje konopi indyjskich.

Inwestycja w konopie

Teraz, jeśli zdecydujesz się zainwestować w akcje konopi, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to postępować zgodnie z poniższym procesem:

1. Skorzystaj z kilku wskazówek, o których wspomnieliśmy wcześniej.

2. Musisz wiedzieć, które są najlepsze akcje do inwestowania w tym roku (2021):

 • Laboratorios Cresco (CNSX: CL)
 • Scotts Miracle-Gro (NYSE: SMG)
 • KushCo Holdings Inc (OTCMKTS: KSHB)
 • Tilray (TLRY).

Firmy inwestujące w konopie indyjskie

Podobnie, wśród najbardziej uznanych firm na świecie do inwestowania w akcje marihuany można znaleźć:

 • Aphria, kanadyjska firma z oficjalną siedzibą w Leamington, Ontario.
 • Aurora Cannabis z akcjami, które stanowią jeden z najważniejszych zasobów dla konopi indyjskich, śledzony przez handlowców, inwestorów i entuzjastów handlu online.
 • Canopy Growth Corporation, pierwotnie znana jako Tweed Marijuana Inc, która obecnie jest jedną z największych firm w sektorze konopi indyjskich.
 • Cronos, również założona w Kanadzie, firma ta zajmuje się produkcją i marketingiem konopi. Ich głównym źródłem dochodu jest marihuana medyczna (tj. sprzedawana wyłącznie w aptekach w celu wspierania patologii) oraz marihuana rekreacyjna.

3. Po dokonaniu wyboru akcji, w które zamierzasz zainwestować, musisz zdecydować, dlaczego zamierzasz dokonać inwestycji. Czy będzie to w tradycyjny sposób poprzez banki lub instytucje finansowe, płacąc prowizje za transakcje lub poprzez wykorzystanie instrumentów pochodnych, takich jak CFD, które nie dają możliwości posiadania akcji na własność.

4. Inną opcją jest inwestowanie za pośrednictwem najlepszych brokerów na rynku, odpowiednio autoryzowanych i wiarygodnych. Wśród najlepszych brokerów są: eToro, Capital.com, XTB, Naga, OBR Invest, Avatrade, między innymi.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Na koniec, mamy nadzieję, że opisane wskazówki i kroki pomogą Ci nauczyć się inwestować w akcje konopi. Pamiętaj, aby zapoznać się z wieloma opcjami i wybrać najlepszą z nich.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...