Jak inwestować w akcje biotechnologiczne?

Sektor biotechnologiczny stale się rozwija i być może jesteś zainteresowany zainwestowaniem w niego swojego kapitału. Przyjrzyjmy się, czym jest, jakie są jego główne cechy i dlaczego możesz nie chcieć go rozważać, jeśli Twoim celem inwestycyjnym jest zarabianie pieniędzy.

akcje biotechnologia

Jak inwestować w akcje biotechnologiczne

Możliwe jest inwestowanie w akcje biotechnologiczne tak jak w większość innych akcji, na przykład za pomocą brokerów takich jak eToro i XTB. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed dokonaniem takiej inwestycji.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Czym jest sektor biotechnologiczny i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Sektor biotechnologiczny, zwany również biotechnologią, jest sektorem, który stale się rozwija, podobnie jak wiele sektorów związanych z rozwojem technologicznym.

Biotechnologia może być stosowana w wielu różnych dziedzinach, od poprawy hodowli roślin (lub umożliwienia niektórym roślinom rozwoju w niekorzystnych warunkach dzięki technologii) do poprawy zdrowia ludzkiego.

To właśnie ten ostatni obszar jest powodem, dla którego akcje biotechnologiczne zyskały na znaczeniu w ostatnich latach: covid-19. Badania związane m.in. z badaniem wirusa w celu znalezienia skutecznej szczepionki przeciwko niemu dotyczą sektora biotechnologicznego. Oznacza to, że w ostatnich latach wiele inwestycji w akcje biotechnologiczne przyczyniło się do inwestycji w badania nad szczepionką przeciwko Covid-19.

Należy przy tym pamiętać, że wiele pieniędzy inwestuje się w badania, które mogą okazać się świetne, jak również w porażki, dlatego często lepiej jest postrzegać tego rodzaju inwestycji jako inwestycję w poprawę stanu planety, technologii lub zdrowia ludzkiego, inwestycje, na których raczej nie da się zarobić.

Główne obszary biotechnologii

Poniżej wymieniono cztery główne obszary biotechnologii:

  • Czerwona biotechnologia: jest to dziedzina biotechnologii, która została najbardziej omówiona w tym artykule. „Czerwona”, podobnie jak krew, zajmuje się badaniem i opracowywaniem rozwiązań problemów medycznych, biomedycznych i farmaceutycznych.
  • Zielona biotechnologia: „Zielona”, podobnie jak natura, zajmuje się badaniem i opracowywaniem możliwych ulepszeń genetycznych produktów rolnych, ulepszeń produktów stosowanych w uprawach oraz nowych technik i technologii służących poprawie rolnictwa.
  • Żółta biotechnologia: „Żółta”, podobnie jak kolor przypisywany zwykle wytrzymałości, zajmuje się badaniem żywności dla ludzi i zwierząt oraz poszukiwaniem rozwiązań, które umożliwiłyby produkcję żywności o szczególnych właściwościach (np. zastępowanie składników, które w przeciwnym razie mogłyby powodować alergie, oraz usuwanie „składników” takich jak gluten).
  • Szara biotechnologia: tak „szara” jak zanieczyszczenia, zajmuje się zachowaniem i ochroną środowiska oraz różnorodności biologicznej. W związku z tym zajmuje się badaniem i opracowywaniem rozwiązań problemów związanych z zanieczyszczeniami, takich jak recykling odpadów, paliwa alternatywne i biozrównoważone oraz usuwanie zanieczyszczeń.

Inwestycja w akcje biotechnologiczne

Bardzo łatwo jest inwestować w akcje biotechnologiczne, ale najlepszym powodem powinno być robienie tego nie dla własnego zysku finansowego, ale dla środowiska, medycyny i rolnictwa.

Należy również wziąć pod uwagę, w jaką dziedzinę zaangażowana jest firma, w którą chcemy zainwestować, ponieważ sektor biotechnologiczny jest tak duży, że można go porównać do inwestowania w „naukę” 20 lat temu (dziś to porównanie nie ma już racji bytu, ponieważ sektor biotechnologiczny sam w sobie jest częścią sektora naukowego).

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły