Jak handlować kontraktami CFD na ropę

Jak handlować CFD na ropę? Najczęściej sprzedawanym surowcem na świecie jest ropa naftowa. Doświadczeni traderzy chętnie handlują tym towarem, ponieważ rynki ropy naftowej są niezwykle zmienne. W wyniku niestabilności geograficznej lub ekonomicznej, ceny ropy często wahają się między wysokimi i niskimi cenami, dając doświadczonym handlowcom szansę na zysk. CFD jest rodzajem instrumentu finansowego, który pozwala handlować zmianami cen kontraktów terminowych i opcji na ropę naftową.

Co to jest handel kontraktami CFD?

Kontrakt na różnicę (CFD) jest umową finansową pomiędzy kupującym a sprzedającym, w której kupujący płaci sprzedającemu różnicę pomiędzy wartością bieżącą a wartością w momencie zawarcia kontraktu. Dzięki kontraktom CFD, inwestorzy mogą czerpać zyski z ruchu cen bez konieczności posiadania aktywów bazowych. Kontrakt CFD jest wyceniany tylko na podstawie zmiany ceny pomiędzy wejściem i wyjściem, a nie na podstawie wartości bazowej aktywów.

Jak handlować CFD na ropę naftową?

Ropa naftowa, obok złota, jest jednym z najczęściej handlowanych towarów na rynkach finansowych. Ropa naftowa jest bardzo ważna z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ stanowi główne paliwo dla transportu i innych form energii. Możesz zainwestować w następujące rodzaje ropy naftowej:

Ropa Brent

Ropa ta wydobywana jest na Morzu Północnym i stanowi cenę odniesienia dla produkcji w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

West Texas Intermediate (WTI)

Ich ceny reprezentują ropę wydobywaną w Stanach Zjednoczonych w Oklahomie i Teksasie.

Handel CFD na ropę krok po kroku

Pamiętaj, że handlując kontraktami CFD nigdy nie jesteś właścicielem towaru, po prostu spekulujesz na jego wartości w pewnym okresie czasu (są to transakcje bez prowizji i pozwalają na wyższe poziomy dźwigni).

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest wiedzieć jak handlować kontraktami CFD. Zaplanuj swoją strategię handlową. Handel CFD na ropę może być dokonywany przy użyciu różnych strategii długo- i krótkoterminowych.
 2. Możesz handlować ropą Brent lub WTI, lub obiema. Następnie załóż konto i wpłać środki. Handel z dźwignią wymaga strategii zarządzania ryzykiem. Aby zamknąć swoją pozycję, gdy handel osiągnie maksymalną cenę, użyj zlecenia stop-loss. Korzystaj z niego jeśli nie możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
 3. Bądź na bieżąco z aktualnymi wiadomościami i analizami. Analitycy rynku oferują szczegółową analizę najnowszych wiadomości z całego świata i mogą pomóc w przewidywaniu możliwych zmian w trendach gospodarczych lub politycznych, które mogą mieć wpływ na rynki ropy naftowej. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy kontrakty CFD na ropę są szczególnie zmienne.
 4. Możesz być zainteresowany indeksami towarowymi, jeśli chcesz handlować także gazem ziemnym czy olejem opałowym. W handlu indeksami towarowymi, możesz handlować CFD na wielu towarach w tym samym czasie, jednocześnie rozkładając ryzyko związane z handlem lewarowanym.

Aspekty do rozważenia przy inwestowaniu w ropę naftową

 • Czynniki wpływające na cenę
 • Wysoka niestabilność na rynku ropy naftowej
 • Kluczowe informacje o rynku.

Inne sposoby inwestowania: ropa naftowa

 • Kontrakty Terminowe – Są to instrumenty będące przedmiotem najszerszego obrotu na światowych rynkach finansowych, w szczególności na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych oraz na rynkach towarowych w Londynie i Dubaju. Są one idealne dla długoterminowych transakcji zabezpieczających.
 • ETFy – Kiedy handlujesz funduszami giełdowymi, masz mniejsze ryzyko; na przykład: rynek kontraktów terminowych, kiedy wybierasz ropę naftową w US Oil Fund za baryłkę WTI lub Brent.
 • Akcje – Handluj akcjami firm związanych z ropą naftową: Shell, Exxon, Pemex, Repsol, między innymi.
 • Produkty ropopochodne – Takie jak olej napędowy czy benzyna.

Dzięki kontraktom CFD możesz handlować zmianami cen kontraktów terminowych i opcji na ropę bez konieczności zarządzania kontraktami. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać bezpieczną i niezawodną platformę handlową, utworzyć konto i rozpocząć handel.

Platformy

Handlując online możesz otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste. Traderzy zazwyczaj korzystają z platform takich jak MetaTrader 4 lub MetaTrader 5, aby otwierać, zarządzać i zamykać transakcje.

Jak zmienia się cena ropy naftowej?

Cena ropy zależy od równowagi między podażą a popytem, więc nadmierny lub niski popyt może obniżyć cenę ropy. I odwrotnie, jeśli popyt rośnie, a podaż ropy naftowej stoi w miejscu, spowoduje to wzrost ceny ropy naftowej.

Należy wziąć pod uwagę, że podaż ropy naftowej jest skoncentrowana w niektórych regionach świata, takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Rosja, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Irak. Zwróć szczególną uwagę na niestabilność polityczną niektórych krajów, np. na Bliskim Wschodzie lub producentów afrykańskich, ponieważ może ona wpłynąć na produkcję ropy i cenę w stosunkach handlowych między krajami.

Opinie- CFD na ropę

Podobnie, ropa naftowa jest towarem zmiennym, podlegającym ciągłym zmianom, a większość transakcji na niej przeprowadzanych ma charakter spekulacyjny i krótkoterminowy, więc ważą się na niej emocje, które mogą wpływać na podaż i popyt na ropę naftową, powodując natychmiastowy efekt dla inwestorów.

Nie zapominajmy, że informacje na temat rynku ropy naftowej można znaleźć w okresowych raportach OPEC oraz w cotygodniowych inwentaryzacjach ropy naftowej Departamentu Energii USA.

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje????

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

CFD: częste zlecenia
Dziś omówimy i postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące kontraktów CFD, czym są oraz jak działają. Czytaj dalej aby dowiedzieć się więcej.  Kontrakt na różnicę kursową lub CFD, jest dwustronnym kontraktem po...
CFD Hedging
Słyszeliśmy wiele o inwestowaniu za pomocą CFD, na indeksach, towarach i akcjach. CFD to finansowe instrumenty pochodne, które mogą być używane jak...