Zwyżkujący trójkąt w handlu

Formacje wykresów są niezbędnymi narzędziami, które pomagają traderom rozszyfrować sygnały rynkowe i sformułować skuteczne strategie. Wśród różnych figur graficznych zwyżkujący trójkąt w handlu zajmuje poczesne miejsce.

Czym jest zwyżkujący trójkąt w handlu?

Zwyżkujący trójkąt to wzór kontynuacji, który tworzy się w okresie konsolidacji rynku. Ten wzór zawiera poziomą linię oporu i rosnącą linię wsparcia zbiegającą się, tworząc wierzchołek. Cena waha się między tymi dwiema liniami, tworząc serię coraz wyższych dołków, aż do momentu wybicia w górę.

Znaczenie tego trójkąta polega na jego zdolności do dostarczania wczesnego sygnału o możliwym zwyżkowym ruchu. Ta liczba jest potężnym narzędziem dla handlowców, którzy chcą zidentyfikować możliwości zakupu na rynku. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego narzędzia analizy technicznej, należy używać rosnącego trójkąta w połączeniu z innymi technikami analizy, aby potwierdzić sygnały i skutecznie zarządzać ryzykiem.

Czytaj także: Formacja trójkąta w handlu.

Zwyżkujący trójkąt: Wzór

Trójkąt zwyżkujący jest wariantem trójkąta symetrycznego, ale z pewnymi różnicami. Trójkąt ten różni się od trójkąta symetrycznego jedną bardzo ważną cechą, niezależnie od poprzedniego ruchu ceny jest uważany za byczy wzór. Zwyżkujący trójkąt jest tworzony przez linię prowadzącą na dole wzoru z dodatnim nachyleniem i poziomym oporem na górze wzoru, co wskazuje, że kupujący są bardziej agresywni niż sprzedający.

Zwyżkujący trójkąt forex

Jak widać na rysunku, aby utworzyć zwyżkujący trójkąt, punkty 1 i 3 muszą znajdować się na tym samym poziomie, a punkt 2 musi znajdować się poniżej punktu 4. Cel tej figury technicznej określa się, mierząc wysokość trójkąta i rzutując to z oporu. Podobnie jak w trójkącie symetrycznym, w trójkącie zwyżkującym wolumen musi spadać podczas formowania formacji, a następnie rosnąć w momencie przełamania oporu.

Podczas gdy trójkąt zwyżkujący prawie zawsze pojawia się w trendzie wzrostowym i jest uważany za wzór ciągłości, czasami może być wzorem odwrotnym i pojawiać się na końcu trendu spadkowego.

Zwyżkujący trójkąt w handlu

Powiązane lektury:

Szukasz brokera handlowego?

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€3,000.00

Minimalny depozyt:

€200.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!